charles

Gruberowanie lub talerzowanie pola po rzepaku

Polecane posty

kris14    267

Ja tego nie robie... Albo wypuszczam bydło na rzepaczysko które wyrośnie po gruberowaniu i zaoram albo odrazu zaoram ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

My zastanawiamy się czy gruberować teraz drugi raz po rzepaku bo już go widać z daleka a przecież on "wypija" wode z gleby której jest mało.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

GSX    0

Ja gruberuje raz i zostawiam do wiosny żeby urósł i przyorywuje (dobry przedplon przed ziemniakami) atam gdzie obornik to głęboka orka na 35-37 cm


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jak zostawisz do wiosny to nie masz później za sucho podczas orki? Czym tak głęboko orzesz?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

no pługiem,przeciez 35 cm to prawie tak na calą odkładnice jak pług ma duzy prześwit ;) nie wiem dlaczego cie to dziwi hehe


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Tak po szybkiemu troche napisałem ;) . My orzemy do ok. 30 cm. Jedynie głębiej to idzie tylko głębosz


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

W zeszłym roku talerzowalismy sciernisko po rzepaku drugi raz po około 3 tygodniach a w tym roku nie starczy czasu wiec raczej taki manewr odpada

 

co do głębokiej orki na ponad 30 cm to ludzie bójcie sie Boga - co wy za dużo paliwa macie czy kazdy moze ma rodzine w Arabi Saudyjskiej co ?? - po kiego grzyba wywalać na wierzch piach (martwice naukowo rzecz biorąc) soro to plonów nie podnosi a jedynie koszty idą w górę


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@mechanizator niby wszyscy wiedza zeby orac na 28 cm, ale znam pare przypadkow gdzie ludzie oraja na 35 cm i to przynosi wymierne efekty, np. pod warzywka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

ja oram nawet troche plycej niz na 28, pierwszy kawałek pod rzepak zrobiłem na 20cm, drugi to ojciec juz powiedzial ze z obornikiem to musi byc ciut glebiej - nawet nie wiem na ile zorał bo mnie juz nie bylo w domu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
Jak zostawisz do wiosny to nie masz później za sucho podczas orki? Czym tak głęboko orzesz?

 

Nie mam za sucho podczas orki

 

sorry że wprowadziłem was w błąd z tą orką ale zmęczony byłem i pomyliły mi sie guziki orka jest zazwyczaj na 32 cm


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas w poniedziałek będę robił 2 raz gruberem, a potem jeszcze raz przed orką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A po co chcesz robić trzeci raz gruberem?? i to jeszcze pzed orką?? Nie szkoda roboty i paliwa?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z paliwem wyjdzie na to samo, bo będzie się lżej orać, dlatego robię przed orką. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Counterr    0

a po co robić orkę po rzepaku?? Ja już od kilku lat na 60 ha robię 2-3 razy talerzówką i sieję pszenicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

no w sumie nie trza orac po rzepaku ale jak masz redlice talerzowe chyba że dobrze ziemia jest wymieszana. a u mnie jak by kto zaorał na 30 i głębiej to albo wyorze gline żę od razu cegły robić albo kamieni tyle ze szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

u mnie chyba nikt nie gruberuje drugi raz...


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pleblo85    0

a ja po prostu talerzuję ściernie zaraz po zbiorach i jak powschodzą samosiewy to je pryskam Raundap-em 1l/ha i mam problem z głowy :) następnie przed siewem pszenicy/jęczmienia uprawiam Gruberem na głębokość około 20cm i sieję zboże siewnikiem talerzowym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Ja po rzepaku po zbiorach gruber, później z 3 tyg głębosz, przed siewem pszenicy gruber i agregat upr-siewny. Po pszenicy buraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj