mirasek

Problem z hydrauliką

Polecane posty

audia3    0

tam idzie pierścień 23,2x3 , jak masz ten pierscien oryginalny to nie powinno tak sie dziac, wiec zrób tak ; znajdz podkładke miedziana lub aluminiowa tak by ten oring w jej srodek wszedł i tak to poskrecaj , bo ta pompa nowa nie ma takiego rowka na tego oringa i dlatego tak Ci sie dzieje , załóż tam tak jak Ci napisałem i bedzie ok, juz sie kiedys kilka razy z tym problemem spodkałem i tak robie i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Lub kupić podkładkę z zewnątrz pierścień metalowy a w środku gumowy (kolega podaje sposób jak to obejść) w linku jest zdjęcie poglądowe tylko podkładka dedykowana do klimatyzacji ale występują różne rozmiary do hydrauliki jest to alternatywa w takie miejsca gdzie nnie ma gdzie wcisnąć o-ringu : http://allegro.pl/podkladka-uszczelka-klimatyzacji-samochodowej-15mm-i3367096633.html


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel64    0

Witam ponownie, znów mam problem z bizonem. Dzieje się to samo co w tamtym roku tzn. że grzeje się olej. Wymienilem zawór a to pomogło na krótko. Gdy jest chłodno młócę dłuzej i wtedy tak szybko się nie grzeje a przy upale maks. 2h młócenia i przerwa na chłodzenie. Prosze o pomoc.

 

@bobytempelton Czy mógłbyś napisać co było w tamtym poście z 8.07 odnośnie bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

no mozna i takie cos dokupic,ale po co ,jak mozna podkładke miedziana tak zrobic z oringiem iwyjdzie taniej i szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ta z linku to faktycznie droga a z tą szybkością to zależy czy kolega podkładkę o odpowiedniej średnicy ma pod ręką, bo jak szukać i kombinować to taka nie wyjdzie wiele drożej. Ale pomińmy to ważne jest aby było szczelnie a nie jak jest zrobione (liczy się pomysł).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

U mnie też przewody robią się gorące od hydrauliki, kierownica tak jakby czasami się przycina, heder ciężko podnosi na ciepłym, na zimnym to jeszcze jakoś idzie na małych tj 1000 obrotach motowidła same opadają podczas pracy tak jak i heder trzeba co chwilę podnosić i przyśpieszacz tak jakby sam przyśpieszał i trzeba zwalniać co chwilę, wydaje mi się że pompa do wymiany ale nie jestem pewien co myślicie? A i jeszcze jedno jak się rozgrzeje to słychać takie jakby buczenie ale jak kręce kierownicą to przestaje buczeć a jak skończę kręcić to znów to słychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Cisnienie trzymaja rozdzielacze, a pompa je wytwarza, wiec jesli opada to suwaki rozdzielacza do regeneracji a jesli wolno podnosi to cos z pompa, regulatorem przeplywu.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Podkręć zawór na rozdzielaczu 3 sekcyjnym.Próbuj po pół obrotu to tyczy się siłownika przyśpieszacza a co sztywniejących wajch ile masz oleju w hydraulice może za mało i nie ma czasu stygnąć i rozdzielacze osiągają wysoką temperaturę i się zacinają.Na zbiorniku jest miarka oleju na klucz 22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

A ile masz tego oleju w zbiorniku masz na minimum.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel64    0

Oleju w zbiorniku jest max.poziom, już trzech mechaników go robiło, nikt nie ma pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@pawel64 od poczatku od nowa zimny bizon jutro rano odpal i macaj po rurkach gdzie wpływa olej zimny letni a wypływa gorący, regulator to nie musi być, może byc przytarta pompa niedomkniety rozdzielacz zawory ustawione za wysoko, wiem że są żniwa dam ci mójnr tel na priw dzwoń to wytłumacze łopatologicznie


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

a co może być przyczyną ze jak się mocno skręci rozdzielacz dwusekcyjny to nie można wajch przesuwać. Jak sie poluzuje te śruby to chodzi lekko ale znowu cieknie z niego olej ??


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

W ladowaczu cyklop jak dopasowywalem sobie oringi na oko to taka sytuacja byla, po kupieniu zestawu naprawczego do bizona dokrecilem rozdzielacze na sile i lekko chodza i nic nie cieknie.

Numery o-ringow z zestawu naprawczego podalem w temacie "Cyklop problemy".


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Po regeneracji pompy heder ładnie się podnosi (jeszcze muszę sprawdzić jak to będzie na rozgrzanym oleju) ale koła w miejscu ciężko skręcają, w lewo bardzo ciężko a w prawo jakby trochę lepiej, w jednym kole mam trochę mniej powietrza ale i tak wystarczająca tj tak tylko trochę widać że mniej czy to może być przyczyna czy raczej orbitrol lub regulator przepływu? Jak kolega pisał wcześniej będę macał rurki czy się olej gdzieś nie grzeje (wcześniej, przed wymianą pompy był gorący). Mam jeszcze pytanie przy jakich minimalnych obrotach u was unosi heder? I jeszcze jedno tak jakby słychać szum przy regulatorze przepływu. da się go jakoś sprawdzić żeby ewentualnie w ciemno nie kupować nowego? I czy trzeba jakoś odpowietrzyć układ hydrauliki? bo przy wymianie pompy trochę uciekło oleju dolałem do stanu ale mimo wszystko może gdzieś jest zapowietrzony i jak go odpowietrzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

ZAPALISZ ISAM SIĘ ODPOWIETRZY

 

Wyłącz caps lock

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motrzysta    1

Oleju zawsze był stan odpowiedni.

No i w tym roku zalany nowym olejem jest, tak dla pewności, że to nie jego wina.

Zawór w rozdzielaczu mówisz?

Hmm... Nie chciałbym bałaganu narobić w hydraulice przez niego. Żeby się nie okazało że węże nie będą wytrzymywać jak się podkręci...

Ostatnio słyszałem opinię od kombajnisty z 30 letnim doświadczeniem, że to wina uszczelnień w siłowniku. Jak myślicie?

Da się gdzieś kupić komplet uszczelnień do tego siłownika, czy trzeba kombinować i szukać pojedynczo? Ma ktoś rozmiary potrzebnych gumek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Spokojnie pół obrotu nikomu jeszcze nie zaszkodziło a co do siłownika to jak by uszczelniacze puszczały to by opadał wraz z wariatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@Xawier Kola moga skrecac nawet jak nie ma wcale powietrza a nawet opon na felgach.

Heder powinno unosic zawsze na wolnych obrotach(u mnie to 700 i nigdy nizej nie schodze) Na bardzo goracym oleju u mnie podnosi dopiero od 1000.

j.w. sam sie odpowietrzy.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Za mało oleju w układzie ,dolej 5l.Miałem już nie raz taką sytuacje że nie chciał zwalniać i wystarczyło dolać .W zbiorniku musi być więcej jak połowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motrzysta    1

On sam opada. Nie wiem, czy o tym pisałem, ale w czasie pracy Bizon sam sobie przyspiesza i trzeba go cofnąć.

Czyli stawiamy właśnie na uszczelnienia i mamy zamiar rozebrać siłownik, jako, że już jest praktycznie po sezonie i jest na to czas.

A na zaworze jest jeszcze plomba ;) czyli nikt tam nie kręcił i najlepiej, żeby tak zostało, bo w końcu po coś są te plomby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Co do sztywniejących wajch - kiedyś zaczęło mi puszczać olej pomiędzy sekcjami rozdzielacza i sprawdzając skręcenie sekcji rozdzielacza okazało się, że bardzo luźne są śruby więc je dociągnołem. Po tym zabiego przestało cieknąć ale stało się właśnie to co piszesz - wajchy nie odbijały. Wiec zjazd do domu wymiana uszczelniaczy między sekcjami i dokręcenie śrub tak aby nie było problemu z odbijaniem wajch - nie cieknie a śruby wynika z tego nie mogą być ściągnięte na siłę.

 

Co do pracy Twojego siłownika sprawdź jeszcze drożność na dławikach i zobacz czy siłownik czasem nie jest ugięty - tak mi chodził siłownik od wysuwu rury do wysypu zboża w Rekodzie jak go skrzywiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@damaxyz nieprawde piszesz co do rozdzielacza, kupujesz odpowiednie oringi czyli takie jak rozdzielacz ma zamontowane fabrycznie zakladasz je i skrecasz rozdzielacz mocno (ale znowu nie tak zeby poukrecac sruby tylko z wyczuciem) i sekcje chodza leciutko.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

nie wiem czy prawde czy nie ale oringi zakładałem zgodnie z numerami jakie są w katalogu części do Rekorda. Po skręceniu do oporu nie chciały wajchy tak swobodnie chodzi więc popusiciełem troche i tak jest już ok 5 lat i nie cieknie między sekcjami a sterowanie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vlazlo    0

W którym miejscu powinien być ten dławik na zasilaniu orbitrola. I jak wygląda? Taki sam jak przy rozdzielaczach do opuszczania hedera- podkładka z dziurką?

Powinien być przy rozdzielaczu czy przy orbitrolu? Odkręcałem rurkę od rodzielacza do orbitrola i żadnego dławika tam nie było - tylko rurka bezpośrednio do orbitrola. Faktycznie może to być powodem, podajcie mi proszę gdzie mam wstawić ten dławik i jak ma wyglądać.

 

Tak się zastanawiam, rurki do orbitrola są zakończone stożkowo i tam nie ma gdzie wstawić tego dławika. Dobrze rozumuję?

 

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj