mirasek

Problem z hydrauliką

Polecane posty

tomas318    1

jedna rurka od orbitola do tego prowadzi do takiej kostki i wtdy od tej kostki prowadzi do rozdzielacza 2 sekcyjnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Mam problem w bizonie zo 56 taki żę wymieniłem rozdzielacze na zregenerowane,gdyż stare miały przecieki.Teraz przecieków niema ale motowidła nie chcą w ogóle opuszczać.Co możę być tego przyczyną rozdzielacz czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może jak zakladales rozdzielacz nie zalozyles takiego "zawiasa" który jest w rozdzielaczu za bolez który wystaje jak się odkręcić rozdzielacz. Musi jedno zachęcić druie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Rozdzielacz kompletny założyłem nic w nim nie grzebałem tylko przykręciłem rurki.Wszystko raczej dobrze założyłem rurki tak jak mają być w rurce dławik na heder i motowidła.Motowidła nawet cm nie opuściły przez dobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robin    0

Panowie mam takie pytanko. Jak fachowo nazywa się ten drucik ktory wyjmuje się jako pierwszego zeby rozebrac siłownik hydrauliczny? Drucik podczas prostowania pęk i teraz trzeba kupić nowy lub czymś zastąpić . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam problem w bizonie zo 56 taki żę wymieniłem rozdzielacze na zregenerowane,gdyż stare miały przecieki.Teraz przecieków niema ale motowidła nie chcą w ogóle opuszczać.Co możę być tego przyczyną rozdzielacz czy coś innego?

Sprawdź tylko szybkozłącza od nagarniacza, może być osłabiona sprężyna w jednym, pod ciśnieniem napcha oleju, ale już samoczynnie nie pozwoli opadać, zjawisko częste w przyczepach też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Zamieniłem przewody pod rozdzielaczem z motowideł na heder i  teraz heder stoi nie opuszcza.Motowidła normalnie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odwieź im ten rozdzielacz, wzięli kasę to niech go zrobią jak należy, problem jest w rozdzielaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to wyglada tak ze kręcę w jedna jest ok nagle odbijam w druga i zaczyna trząść w jednym miejscu a jak przekręcę dalej to przestaje, i jak znowu odbije to w pewnej chwili znowu zaczyna w jednym miejscu drzeć

zastosuj mniejszy dławik na wejściu do orbitrola np.z otworem 2mm powinno pomóc.

Edytowano przez zmechanizowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

panowie taki problem, bizon sam podczas mlocenia przyspiesza na przyspieszaczu. musze go co chwile zwolnic, dodatkowo czasem nie zareaguje na przyspieszanie/zwalnianie na wariatorze, ale gdy jednoczesnie popchne dzwignie od wysuwania motowidel to idealnie dziala i zaraz reaguje, co moze byc przyczyna? 2 lata temu nie chcialy mi sie motowidla wysuwac i po wymianie zaworu bezpieczenstwa w rozdzielaczu wszystko zaczelo dzialac, dodam ze pozostaja hydraulika dziala dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Wariator ma zbyt duży luz na tulei musisz regenerować wariator też tak miałem że sam się dopalał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

no a to ze czasem nie zadziała przyspieszanie czy spowalnianie a zadziała dopiero jednocześnie z druga dźwignia- motowideł to tez przyczyna wariatora? nie jest coś z rozdzielaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

chłopie dawno byś ten rozdzielacz wymienił i kosił jak człowiek a nie siedział na forum i się dopytywał bo wątpię że się znajdzie ktoś kto zdiagnozuje to na odległość tym bardziej że w 40 letniej maszynie dawno się to miało prawo zużyc

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

jeśli stawiasz na rozdzielacz to możesz kupić jedną sekcję i wstawić . W moim przypadku wymiana sekcji nie pomogła na zimnym oleju wszytko pracowało jak należy po wymianie sekcji pojechałem kosić Bobik wujkowi i po 40min to samo się dopala a nie zwalnia więc już został sam wariator nowa tuleja i pierścienie i usługa tokarza i hula jak nowy bez luzu . Masz jeszcze dość zdrowa hydraulikę więc ciężko ci ocenić spróbuj na mniejszych obrotach przy gorącym oleju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    69

Panowie ma problem, zregenerowałem rozdzielacz dwu-sekcyjny (nie popieram regeneracji ale koszty nowego dość wysokie) ale do sedna, rozdzielacz został zamontowany i podnosi wszystko ładnie ale heder postoi pół godziny podniesiony  i jest na ziemi nie żeby szybko ale pomału pomału nie w oczach ale opada i to na zimnym oleju a co dopiero na ciepłym, przecież heder powinien stac, i pytanie dlaczego tak sie dzieje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Witam wszystkich,

Panowie w tamtym roku wymieniłem pompę hydrauliki i wszystko było ok.

W połowie sezonu zaczęła zacinać się kierownica, zwłaszcza w pozycji na wprost.

Dzieje się to coraz mocniej, trzeba ją naprawdę mocno szarpnąć.

Gdzie szukacz przyczyny, czy to wina orbitrola? 

Wszelkie sugestie mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Obstawiam orbitrol, mocna pompa i porobiły się wewnętrzne przecieki. Gdyby pompa siadła to nie dał byś rady nawet ruszyć kierownicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Wszystkie inne siłowniki pracują poprawnie, ten od skrętu gdyby padł to myślę, że w końcowych  położeniach a nie na środku.

Dodam, że przy skręconych kołach jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vamos45    57

Panowie może ktoś orientuje się w którym miejscu powinny być dławiki hedera i motowideł.Coś za szybko mi opuszcza heder i motowidła i ciężko jest to wyczuć.Dodam,ze miałem regenerowane rozdzielacze i przypuszczam,ze to wina dławików.Z góry dziękuje za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj