piotrekkkk

Jaki pług do Ursusa C-330?

Polecane posty

lamboEVO100    512

kolejna osoba która mówi że na piachach to tak lekko <_<

to nie jest takie proste jak by się mogło wydawac bo mam piach i c-360 nie mogła dać rady uciągnąć 3 skib !!! po prostu ciągnik na piachu nie ma zaparcia i się kopie ( takie są u mnie piaski po prostu pustynia :( )

i dodam że i na glinie orałem c-360 i 3 skibowym i dawała radę ale powoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Ja moim c-330 robię przeważnie orkę głęboką pługiem grudziądzkim 2x50, parę razy też używałem od kolegi pług 3x35 do głębokiej orki. Ciągnik radził sobie ładnie na twardej ziemi.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

kolejna osoba która mówi że na piachach to tak lekko <_<

to nie jest takie proste jak by się mogło wydawac bo mam piach i c-360 nie mogła dać rady uciągnąć 3 skib !!! po prostu ciągnik na piachu nie ma zaparcia i się kopie ( takie są u mnie piaski po prostu pustynia :( )

i dodam że i na glinie orałem c-360 i 3 skibowym i dawała radę ale powoli

 

Mam prawie 2 ha takiej pustyni w pługu 3x35 w orce 20 cm dawał rade(C-360 oczywiście). Odpowiednie ustawienie pługa i pozycja siłowa wiele daje :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deasel    0

widzę że się temat specjalistów rozkręcił.

Po

1. ziemia u mnie jest 2-3-4 klasy

2. nie kawałek tylko całe pole.

3. to z przodu jest belka do pryskania na chwasty pod porzeczką, wiśnią itd..

4. jak szerokie są skiby podam wam jutro

5. postaram się zamieścić filmik

6. pole było równo zaorane.

7. zenekc330

Swojego czasu jak jeszcze byłem nastawiony na zboża to szedł tyle że ciężej miał

8. na zdjęciach widać wyraźnie było że jest równo to nie ma mowy że kawałek puściłem pług głębiej.

 

chcieliście filmik to macie

a pług jest to 3x35

Edytowano przez deasel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

ja piernicze niedowiary 3 skiby ciągnie , a zakładali sie tu niektórzy że c 330 to z dwiema ledwo idzie,


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nic specjalnego, pierwsza skiba idzie prawie ze za kołem w bruździe, a ziemia jest mało zwięzła, a do tego było wcześniej podorane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ale sie przejmujecie jakby to było niewiadomo co, kiedyś zepsuło mi się coś w c360 nie było czasu naprawić to zapiąłem 3x35 pług grudziądz i zaorałem kilka ha na 4 biegu dostawała ale szła, mój znajomy ma kilka ha i c328 kiedyś pożyczył pług 4x35 i miał odkręcić jedną skibe do podorywki, ale najpierw spróbował i poszło, i teraz zawsze podorywkę robi c328 w 4 skibach i idzie i to na glebach 1,2,3a. Poza tym moja c360 ciąga brone aktywną amazone 3m z wałem , na 3 nie daje rady ale na 2 idzie, i nawet podnosi 750kg i jakoś afery z tego nie robie :rolleyes: wrzuce zdjęcia jak znajomy będzie robić podorywkę albo lepiej filmik bo i tak nie uwierzycie ale po żniwach :rolleyes:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Wszystko zależy od ziemi.Jak jest ciężka ziemia glin ił itd to C-330 w 2-ch skibach ma ciężko , a jak jest ziemia oki to w 3 skibach pójdzie bez problemu nawet orkę 20 cm , pod warunkiem że wczesniej ziemia będzie uprawiona czyli była pokładanka lub skultywatorowana ziemia .Wiem bo mam c-330 i próbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deasel    0

Nic specjalnego, pierwsza skiba idzie prawie ze za kołem w bruździe, a ziemia jest mało zwięzła, a do tego było wcześniej podorane.

 

 

Podorywki wcześniej nie było a "prawie" robi wielką różnicę. jedynie co to było głęboko podrapane. ziemia owszem nie jest jakiś glin czy coś bo to akurat jest najsłabszy kawałek a orane było na całym polu(teraz same sady)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Podorywki wcześniej nie było a "prawie" robi wielką różnicę. jedynie co to było głęboko podrapane. ziemia owszem nie jest jakiś glin czy coś bo to akurat jest najsłabszy kawałek a orane było na całym polu(teraz same sady)

 

Co z tego że ciapek ciągnie 3 skiby skoro po ustawieniach widać że zwężony jest chyba maksymalnie. Po kole kopiującym widać. Na takie szerokości orzę pługiem 2 skibowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spokojnie da rade to tak samo jakbyś ciągnął 5 skib podorywkowych a mój ursus nie ma w nich jakiś większych problemów czasami ma ciężej w 2 skibach w głębokiej orce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

powinna uciągnąć ale po co katować ciągnik

Ta, katować. Ja dużo razy robiłem orkę głęboką na górzystym terenie pługiem 3x 35cm i daje radę aż miło. Przeważnie oram grudziądzami 2x 50cm, ale też używam własnie tych 3x 35cm. Ziemia glina 4 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Pokaż te pługi o szer. 50 cm na skibę. W starych UG było 30 lub 35cm. 50 jest dopiero w Turze Vario. Poza tym 3x35cm to jest dużo dla C-360 nie wspominając o zwykłej "trzydziestce", chyba że twoje ziemie to jakiś puch nie stawiający oporu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Pokaż te pługi o szer. 50 cm na skibę. W starych UG było 30 lub 35cm. 50 jest dopiero w Turze Vario. Poza tym 3x35cm to jest dużo dla C-360 nie wspominając o zwykłej "trzydziestce", chyba że twoje ziemie to jakiś puch nie stawiający oporu...

:lol:

Przy wolnym czasie wrzuce fotkę z miarą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No cóż dla niektórych tak łatwej czynności jak mierzenie szerokości orki jednego korpusu jest za trudne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Zastanawiam się nad zmianą pługu. Posiadam Zetora 7341 i pytanie. Czy owy Zetor da sobie radę w 4 skibowym pługu Kvernelanda na resorach ? Ziemie mamy dość słabe, przeważnie piachy. Do tej pory pracował z Unią Grudziądz 4 skibową.
    • Przez Rollermix
      Tak z czystej ciekawości czy 2 skiby obrotowe pójdą w ciapku po remoncie. Klasa ziemi I
    • Przez Vril
      Tak jak w temacie .Mam dylemat w wyborze pługa do mojego JD 6820 .
      Pod pług ok 50 ha .Cena za Ibisa z wałem po upustach ok. - 42000 a za GB ok 43000 zł .
      Szukam szczególnie opinii użytkowników Ibisa z wałem a szczególnie jak się ten wał sprawuje po modernizacji.
      Druga sprawa jak jest z jakością teraz pługów Unii a szczególnie czy równą orzą w jedną i drugą stronę .
      Do tej pory użytkowałem Ibisa jeden z pierwszych modeli i niestety był źle zrobiony .
      W jedną stronę spłycał a w drugą pogłębiał .
       
      Pługi GB znam i jakość pracy także .
      Dylemat jest traki co wybrać sma pług GB czy Ibisa z wałem .
       
      Z góry dziękuje za opinie użytkowników .
    • Przez Pablito1
      Mam pytanie. Wie może ktoś jak połączyć bronę z pługiem grudziądzkim 2 skiby. Prosiłbymo fotografie i opisy
    • Przez krzysztoff
      Piszcie swoje opinie na temat tych dwóch pługów, najlepiej użytkownicy. Jak z żywotnością elementów roboczych, i pytanie najważniejsze czy jesteście zadowoleni z tych pługów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj