piotrekkkk

Jaki pług do Ursusa C-330?

Polecane posty

maciejo360    27

Już nie doradzajcie jakiś wynalazków.......niech kupi Polski UG i będzie zadowolony , za używke w super stanie da 600zł i orka będzie taka sama jak i tym Fiskarsem a nawet i może lepsza.....Ja mam UG i jak orze to nie trzeba bronować to pięknie kładą i kruszą skibę:rolleyes:

Widać, że nie masz porównania.Ja mam starą 3 a 3 skibowym krevelandem, kto taki ma wie o co chodzi.

Masz kasę to kup tego krevelanda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ano taki że silnik do roboty :rolleyes:

 

Pokusiłbyś się o ambitniejsze wnioski, a co ważne logiczniejsze, bo skoro silnik potrafi pociągnąć 6 skib PHX-a na szerokości +/- 2,5m to mocy mu nie brakuje. Gleba glebie nierówna, na piaskach to ja też mogę pokazywać co to nie można 30tką zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

No właśnie, jeszcze jak ktoś ma takie mozaikowate ziemie jak ja, na jednym polu Zetor w 3 skibach idzie jak przecinak, a na drugim już się poci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

kup sobie pług 3x25 z demarola bierze 15cm więcej od ug a idzie lżej a nowy 1200zł do orki przedsiewnej idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
broniak21    0

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

A jeszcze takie pytanie, czy ma to jakieś znaczenie gdzie umiejscowione jest koło podporowe w pługu UG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

nie ma, czy przesuniesz do przodu czy do tyłu to w niczym Ci to nie przeszkodzi, na głębokość orki nie wpłynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W większym pługu ma znaczenie. Zakładając kółko na wysokości ostatniego korpusu przednie dociskają koła ciągnika. W dwójce uni za bardzo nie da się tak daleko założyć a z powodu małej długości może to być nieodczuwalne. Może gdyby założył za tylnym korpusem..... dużo pługów ma tak daleko założone kółka.

Na samą orkę wpływu nie ma.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
broniak21    0

Pług 3 skibowy, zdjęcie przed remontem

post-137188-0-88900800-1424332646_thumb.jpg

Edytowano przez broniak21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Jak dla Ciebie to w zupełności wystarczy :)ale UG to nie są tylko Pilzno.Bo UG miały charakterystyczny wieszak na ramie na brony a tu nie widzę , no chyba ze ktoś odciął.

No ale co ty chcesz remontować?

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
broniak21    0

Z tej perspektywy tego nie widać, ale lemiesze z tyłu sa juz wytarte odkladnice też, piersi i scinacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jest już klika tematów o pługach. Do 328 po prostu 2-skibowy grudziądzki i tyle w temacie chyba że chcesz zaszaleć i szukać obrotowego. Zależy ile chcesz na niego przeznaczyć.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz955    40
Mam taki ładny 2 skibowy, stoi w garażu w suchym, nie gdzieś w krzakach, z przedpłużkami, kroj talerzowy, i kolczatka jeszcze może być do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

daruj sobie te grudziądzkie radła, szukaj średniej 2 czy 3 z zachodu, z pewnością będzie lżej szedł, odkładał i kruszył skibę


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taa , i jeszcze Mu napisz że w tej samej cenie kupi .:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

I będzie lepiej odkładał i kruszył? Bzdura.

Widzę jak ludzie orzą typowo zachodnimi i trzeba potem talerzówką rozbijać, bo skiby stoją.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

to że stoją to nie wina pługa tylko operatora


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Na pewno ma to jakieś znaczenie. 

A do "deta", czyli 330 to oczywiście UG 2.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Dnia 10.11.2017 o 16:35, izydor6280 napisał:

daruj sobie te grudziądzkie radła, szukaj średniej 2 czy 3 z zachodu, z pewnością będzie lżej szedł, odkładał i kruszył skibę

taaaaa już kolega kupił Lamkena a miał tak pięknie orać to tylko pośmiewisko w polu, a wczesniej miał UG to orały az radość , skib nie policzy jak orał a teraz to tylko zające i sarny mają schronienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

No właśnie. Popieram poprzednika. I nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojak    22

Panowie temat pługów do c- 328 - 330  to przerabiałem bardzo dokładnie miałem i grudziąc 2 i stary grudziąc 2 z 1965 roku i obrotówkę Rabe i generalnie najgorzej orał ( najciężej )grudziąc 2 z 1985 roku , pozostałe pługi  są to pługi z odkładnicami pół śrubowymi więc jakoś naszej orki zależy tylko i wyłącznie od naszego ustawienia . Kupując teraz pług zwracał bym uwagę jakie mam pole czy proste czy pagórkowate , prostokątne czy zdarzają się kliny jeżeli kolego dysponuje większą gotówką to szukał bym rabe&werk  taube 55 lub 60  ( mechanicznego )

Edytowano przez Trojak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Zastanawiam się nad zmianą pługu. Posiadam Zetora 7341 i pytanie. Czy owy Zetor da sobie radę w 4 skibowym pługu Kvernelanda na resorach ? Ziemie mamy dość słabe, przeważnie piachy. Do tej pory pracował z Unią Grudziądz 4 skibową.
    • Przez Rollermix
      Tak z czystej ciekawości czy 2 skiby obrotowe pójdą w ciapku po remoncie. Klasa ziemi I
    • Przez Vril
      Tak jak w temacie .Mam dylemat w wyborze pługa do mojego JD 6820 .
      Pod pług ok 50 ha .Cena za Ibisa z wałem po upustach ok. - 42000 a za GB ok 43000 zł .
      Szukam szczególnie opinii użytkowników Ibisa z wałem a szczególnie jak się ten wał sprawuje po modernizacji.
      Druga sprawa jak jest z jakością teraz pługów Unii a szczególnie czy równą orzą w jedną i drugą stronę .
      Do tej pory użytkowałem Ibisa jeden z pierwszych modeli i niestety był źle zrobiony .
      W jedną stronę spłycał a w drugą pogłębiał .
       
      Pługi GB znam i jakość pracy także .
      Dylemat jest traki co wybrać sma pług GB czy Ibisa z wałem .
       
      Z góry dziękuje za opinie użytkowników .
    • Przez Pablito1
      Mam pytanie. Wie może ktoś jak połączyć bronę z pługiem grudziądzkim 2 skiby. Prosiłbymo fotografie i opisy
    • Przez krzysztoff
      Piszcie swoje opinie na temat tych dwóch pługów, najlepiej użytkownicy. Jak z żywotnością elementów roboczych, i pytanie najważniejsze czy jesteście zadowoleni z tych pługów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj