piotrekkkk

Jaki pług do Ursusa C-330?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafal180    4

ursus c330 i 3 skiby?? haha to najwyżej w podorywce :D bo nawet na piaskach to będzie katorga :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin330    10

C-330 moim zdaniem ma lżej w podorywce z 3 skibowym jak w orce pod siew czy na zimę z 2 skibowym


Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

powinna uciągnąć ale po co katować ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Bardzo nie mam czasu na orkę, troche pola jest. Jeszcze wszystko nie wykoszone , słome zwieść , wywieść gnój.. to troche zejdze . Całe dnie w pracy więć chcę zaorać to na 2 ciągniki z bratem ursusem 3512 z pługiem 5x30 i C330 3x35 na płytko. Słyszałem że po talerzowani ziemia nie jest taka dobra pod siew...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zaraz zaraz, to chcesz zaorać czy podorywkę zrobić? do tego chcesz tym przyorać gnój? chyba coś Ci się pomyliło z 3 x35 3512 będzie miał duże problemy z przyoraniem gnoju na 3ciej kl, jak nie masz czasu i masz pracę to taniej wyjdzie nająć ciężką talerzówkę wyjdzie jakieś 80zł/ha a takim ciapkiem czy 3512 nie zrobisz dobrze napewno z takimi ługami jak podajesz to dojechać na pole będziesz miał problem, ferdkiem z 3x35 w 3 godz hektar zrobisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Weź sobie podorywkowy pług skombinuj lepiej a nie taki duży do 3512 :P 5x25 to do ciapka jest git


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

4x30 c330 też uciągnie do podorywki na 3-4biegu, tylko przód musi by załadowany tak po byku.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Jaki gnój zaorać? Pisałem że mam dużo roboty. Przecież wiem że gnój się zaoruje na głębko :P . Ale przecież 5x30 do 3512 będzie w sam raz na podorywkę. Do C330 planuję 3x35. A 3512 1H na głęboko to oram 2g 30min . Na płytko szybciej wyjdzie.. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

macie pomysły, albo bardzo czyste pola, bo wystarczy trochę perzu, ziela czy coś tam i ciągik się dusi, 3x30 męczyłem c 330 i faktyczie podorywkę moża robić ale co to za robota 5cm ie głębiej, jakoś ie wyobrażam sobie zeby 4x30 pociągoł ciapek, nawet a 5cm, tym bardziej mf 255 z 5x30, a zresztą sam spróbujesz to zobaczysz, moze akrat się da, wszystko zalezy od zwięzłości gleby i wilgotosci i chyba ikt a af ie odpisze że tak da się zrobić podorywkę takim zestawem lub że nie :P

ps. iby w czym talerzówka jest zła przed siewem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

Widzisz kolego @javorskyp a jednak nie wiesz jak się gnój przyoruje. Nigdy głęboko bo wszystkie składniki woda wymyje w głąb ziemi. Gnój najlepiej jest przyorywać na 15-20 cm. Co do tych pługów to oba ciągniki nie mają szans. Kiedyś przyorywałem gnój ursusem 2812 z pługami 2x35 to szedł ale miał ciężko, pod górkę często używałem blokady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Tak ale nie przy oram gnoju na 10cm przecież . To tak średnio. Wiem że po gnoju jak się ora to ciągnik się strasznie ślizga ale po ściernisku?

Jak oram na jesień to nie przy oram na te 15 - 20cm hehe , Tylko już na głęboko . Teraz owszem troszkę płycej.

 

ps 2812 jest zbyt letki do orki . 3512 (mój ) to już co innego. Jest dociążony po 100kg na koło obciążnikami. Robota idzie znacznie inaczej... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sotxx    0

Od kilku lat c-330 chodzi w pługu 3x35 i daje radę.

Górki też sa nie małe ,i nie ma ciężko.Oczywiście w podorywce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

da rade w podorywce z palcem w d...

chyba że masz ciężkie ziemie i jest sucho to nici

a obornik się najlepiej wrzuca na ściernisko i robi podorywke

później brony

a po 2-3 tygodniach orka na ozimine ja tak zawsze robie

i zawsze lepiej jest uprawić jak pryskać

ziemia musi być przewrócona wtedy odpoczywa


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

spokojnie i 3512 i 330 z tymi pługami pójda :)

mi 3512 wychodzi podorywke 5x25 w 1,5 godziny ...

a może lepiej ciapkiem 2x35 i 5 biegiem ? lepiej się ziemia rozsypie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja miałem pług (już sprzedany ) 3x25 i na 3 klasie ziemi C-330 miał co robic w podorywce potem ten pług chodził z MF 255 juz bylo dużo lepiej


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja mam 3 klasę ziemi i jak miałem pług 3x30 uni to w orce ledwo c-360-ka szła na 2 biegu a w podorywce na 3 biegu i też lekko nie miała a w okolicy to widze jak c-330 robią podorywkę 3x30 i też lekko nie mają więc raczej ciężko Ci będzie ale spróbuj. Co region to inna ziemia i co pług to ma inne opory, jak dobre lemiesze i dobrze ustawiony pług to pół sukcesu


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat robiliśmy taką podorywkę.C330 nawet dawało radę oczywiście bardzo płytko bo o normalnej orce nie ma mowy.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Ja jak mam okazje pożyczyć pług od znajomego to 5x25 i jakoś szło na 3 niekiedy na 4. Oczywiście podorywka na lekkich ziemiach. Jak mam jakieś twardsze pole to odkręcałem 2 skiby i robiłem podorywkę 3 skibami :) Mam C-330 zwykłą nie M :) (choć nie wiem czy to różnica w polu)


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

W zeszlym roku robilem podorywki c 330. ojciec fajnie ustawil mi plug, i szlo pieknie :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Ja nie wiem jakie wy macie ziemie ze c330 robicie podorywki plugiem 3*30 u mnie mf255 ma w podorywce z tym plugiem problemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin330    10

Ja ciągam swoją pług 3*35 i spokojnie daje rade nawet pod górki :)


Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

5x25 ursusem c 330 5 biegiem próbowałem to zdychał ale 4 to z palcem w ,....

... tłumiku ;[ dał radę .

oczywiście płytko z 7 cm :o nie żeby jak mój sasiad 20 cm podorywke robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Moja 360 3p z pługiem 3x30 mknie super na glebach słabszych. Natomiast gleba ciężka to odkręcam jeden korpus. Wszystko zależy od zwięzłości gleby. Dziadek orał 330M rocznik 87 tylko i wyłączne 3x30 na lżejszych na ciężkie zamawiał ciągnik z SKR. Chłopcy za flache zaorali super. Oczywiście że flach była po robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Zastanawiam się nad zmianą pługu. Posiadam Zetora 7341 i pytanie. Czy owy Zetor da sobie radę w 4 skibowym pługu Kvernelanda na resorach ? Ziemie mamy dość słabe, przeważnie piachy. Do tej pory pracował z Unią Grudziądz 4 skibową.
    • Przez Rollermix
      Tak z czystej ciekawości czy 2 skiby obrotowe pójdą w ciapku po remoncie. Klasa ziemi I
    • Przez Vril
      Tak jak w temacie .Mam dylemat w wyborze pługa do mojego JD 6820 .
      Pod pług ok 50 ha .Cena za Ibisa z wałem po upustach ok. - 42000 a za GB ok 43000 zł .
      Szukam szczególnie opinii użytkowników Ibisa z wałem a szczególnie jak się ten wał sprawuje po modernizacji.
      Druga sprawa jak jest z jakością teraz pługów Unii a szczególnie czy równą orzą w jedną i drugą stronę .
      Do tej pory użytkowałem Ibisa jeden z pierwszych modeli i niestety był źle zrobiony .
      W jedną stronę spłycał a w drugą pogłębiał .
       
      Pługi GB znam i jakość pracy także .
      Dylemat jest traki co wybrać sma pług GB czy Ibisa z wałem .
       
      Z góry dziękuje za opinie użytkowników .
    • Przez Pablito1
      Mam pytanie. Wie może ktoś jak połączyć bronę z pługiem grudziądzkim 2 skiby. Prosiłbymo fotografie i opisy
    • Przez krzysztoff
      Piszcie swoje opinie na temat tych dwóch pługów, najlepiej użytkownicy. Jak z żywotnością elementów roboczych, i pytanie najważniejsze czy jesteście zadowoleni z tych pługów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj