piotrekkkk

Jaki pług do Ursusa C-330?

Polecane posty

javorskyp    8

Wiem że bez sensu ale jak ktoś chce wytestowac traktor to to robi ;ddd :) ale jak ja wspomiunałem moj sąsiad musial to zaorać bo mu zostal aby 0.3 he ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Hyba na AF pojawili się jacyś bajkopisarze :) ,c-330 vs 3 skiby nie wiem ale ten zestaw to jakieś jedno wielkie nieporozmienie ,2 skiby to jeszce jakoś ujdzie w tłoku można to nazwać orką i jakoś to wygląda.Ciekawe może niedługo ktoś wpadnie na pomysł ''ciapek''+3 skiby obrotowe,pozdro dla wszystkich użytkowników ciapka o zdrowych zmysłach :) .


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Ja jak żyje to jeszcze nie widziałem zeby ktos orał C-330 na 3 skiby na glęboką orke, ale moze jeszcze duzo w zyciu nie widziałem :) więc sie nie sprzeczam chciarz wydaje mi sie to troche niemożliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Trzy skiby w trzydziestce dobre :) To może odrazu 6x40 :) . Na trójce to z taką prędkością to nawet dobrze skiby nie odwróci. ORANIE BEZ SENSU!!!

Kiedyś widziałem jak koleś orał jakimś zetorkiem w 5 skibach na biegach polowych i bardzo ładnie przykrywało. Ale to nie był pług UG tylko jakiś zagraniczny. A ciapków trochę w orce widziałem i ani razu nie widziałem w 3 skibach... Wiec to o czymś świadczy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Ja się na poczatku smialem co moj kolega wygaduje a później poszlem do sasiada i powiedzial mi ze orał na 3 skiby ale mial ciezko bardzo.. :) to jest raczej katowanie lub zabawa ale w ostatecznosci to kto wie ;p

Przecież przyczepnosć w C330 nie jest taka zla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Jeszcze raz piszę że wszystko jest możliwe nawet c 330 z pługami 3 skibowymi

rożne są gleby ...

niektórzy piszą że to bajka

 

 

 

 

 

 

 

Skoro c 330 da radę w 2 skibach to czemu celtis 456 niemoże dać rady ???


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

Ciekawy pług w tym celtisie,pracuje 30 od wielu lat jakieś 20 i nikt mi nie powie że 30 pociągnie 3x 30 z 2 skibami U G. pali tłumik bo ryczy ogniem wiec co tu muwić o bajkopisarzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Moim zdaniem orka 330 z 3grudziądzkimi na głęboko jest bez sensu !

ciapek z 2 skibami idzie czasami ciężko - w orce kartofliska po ANNIE na blokadzie miejscami stawał ;)

nie powiem można i 4skibowcem orać ale na podorywkę :D

 

...sąsiad z drugiej wsi , który ma pole obok mnie orał raz 3skibowymi pługami , ale na siewkę-15 cm góra i szło mu ładnie ale trzeba przyznać że jego 330 jest jak nowa :D

 

apeluję do włąścicieli ciapków - DAJCIE IM ŻYĆ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jak gleba jest V czy VI klasa to pójdzie bo orkę się robi płytką. Jam ma 330 ale bym nie podpinał 3 skiby bo lepiej dać 2 i jeszcze jakąś bronę.

Ja się zdziwiłem jak sąsiad 360 na 4 skiby orał. Ale w tedy ładnie kopcił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

30 też będzie kopcic jak jej 3 skiby doczepisz... też widziałem jak 30 ciągał 3*30 ale silnik na perkinsa miał wymieniony... tak więc radze nie dobijać ciapka i mu dwie skiby doczepić... zresztą na 3 to nie orka... skiby nie odłozy ładnie a jak nie odłozy to czym to uprwaisz? bronami?? watpie... ja sie przychylam do zdania że 2 najlepsze do ciapka..


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MURZYN    0

Jak na klasę ziemi to lepiej 3 <_<


Czy mi smutno czy mi źle -U-R-S-U-S- zawsze przy mnie jest!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja też do ciapka tylko 2 :P

a to co pisałem to klasa ziemi okolo IIIA i na górce glina a w dołku czarnoziem - wiem bo dzierżawiłem to pole 10 lat...

a jakim biegiem orzecie ciapkami , bo ja zawsze na głeboko 4 a na płytko 2skibami to 5 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Niedługo podczepicie 4x45 jeszcze obracany na zabezpieczeniach resor Lemkena. Nie oszukujmy sie, 30KM nie dygnie 3x30 w głebokiej orce no zależy jak kto pojmuje głeboką, a juz wogóle 3x35 śmiech na sali :P a co do *x25 to 5 skib ciapek dyga chodzi o podorywkowy


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedługo podczepicie 4x45 jeszcze obracany na zabezpieczeniach resor Lemkena. Nie oszukujmy sie, 30KM nie dygnie 3x30 w głebokiej orce no zależy jak kto pojmuje głeboką, a juz wogóle 3x35 śmiech na sali :) a co do *x25 to 5 skib ciapek dyga chodzi o podorywkowy

 

 

I zestaw wałów.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

30 w trzech skibach może i pójdzie ale szkoda ciągnika katować tylko dym całą rurą i gaz w podłodze <_< Lepiej spokojnie orać 2 skibami i nic nie kąbinować .... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

3 skibowym podorywaka idzie duszno ale u mnie jakos idzie a w 2 skibowym to w podorywce idzie luzno w orce tez ladnie idzie z 2 skibowym, ja nawet Ursusuem C-360 nie orze 3 skibowym (chyba ze na czernicach) bo poprostu mojej 60 brakuje juz sily :rolleyes: Moim zdaniem C-330 powinien miec 2 skiby za soba :huh:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin330    10

Ja podorywkę robię 3 skibowym i spokojnie daje radę a na zimę i pod siew oram 2 skibowym bo nie ma co katować ciągnika


Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lop16    0

Szkoda ciągnika weź sobie może 2*40 to by było takie o ale też nie za głęboko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

ja jak mam ładne ściernisko to podorywki wykonuje 5kami a jak nie to 2 a głęboka orka tylko 2 gi pługi i to ma nieraz ciapek co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Kto chce niech próbuje! Idiotów nie brakuje. Tylko szkoda ciapka. Niektórzy mają 3 ha orki to się lubią bawić-powodzenia :D:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

jak masz lekkie ziemie to dawaj na 3 skiby. sąsiad robi c 330 M na 3 skiby. i podorywke i na tzw. zagon. po prostu wszystko. tyle że jeździ 3. czyli prawidłowo.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Zastanawiam się nad zmianą pługu. Posiadam Zetora 7341 i pytanie. Czy owy Zetor da sobie radę w 4 skibowym pługu Kvernelanda na resorach ? Ziemie mamy dość słabe, przeważnie piachy. Do tej pory pracował z Unią Grudziądz 4 skibową.
    • Przez Rollermix
      Tak z czystej ciekawości czy 2 skiby obrotowe pójdą w ciapku po remoncie. Klasa ziemi I
    • Przez Vril
      Tak jak w temacie .Mam dylemat w wyborze pługa do mojego JD 6820 .
      Pod pług ok 50 ha .Cena za Ibisa z wałem po upustach ok. - 42000 a za GB ok 43000 zł .
      Szukam szczególnie opinii użytkowników Ibisa z wałem a szczególnie jak się ten wał sprawuje po modernizacji.
      Druga sprawa jak jest z jakością teraz pługów Unii a szczególnie czy równą orzą w jedną i drugą stronę .
      Do tej pory użytkowałem Ibisa jeden z pierwszych modeli i niestety był źle zrobiony .
      W jedną stronę spłycał a w drugą pogłębiał .
       
      Pługi GB znam i jakość pracy także .
      Dylemat jest traki co wybrać sma pług GB czy Ibisa z wałem .
       
      Z góry dziękuje za opinie użytkowników .
    • Przez Pablito1
      Mam pytanie. Wie może ktoś jak połączyć bronę z pługiem grudziądzkim 2 skiby. Prosiłbymo fotografie i opisy
    • Przez krzysztoff
      Piszcie swoje opinie na temat tych dwóch pługów, najlepiej użytkownicy. Jak z żywotnością elementów roboczych, i pytanie najważniejsze czy jesteście zadowoleni z tych pługów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj