piotrekkkk

Jaki pług do Ursusa C-330?

Polecane posty

jaro    166

Cieszymy się z przynależności do typowych prawdziwych Polaków <_<-nie,nie wierzymy w trzy skiby do trzydziestu koni bo znaczyłoby to ni mniej ni więcej tylko pięc skib do C-360 i ok. 8 skib do mojego JD nie wspominając o 6,5 skiby do mojego 7211 :lol:....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na razie ja nie wierze w te 3 skiby do ciapka. Tym bardziej że nawet w swoim profilu @deasel żadnej fotki nie masz. Aczkolwiek zwątpiłem lekko jak zobaczyłem że masz 51 lat. Chociaż z drugiej strony nie mam żadnej pewności że rzeczywiście masz tyle lat.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzynekk    0
Należycie do typowych prawdziwych Polaków. Jak nie zobaczy to nie uwierzy. No ale i tak ja wiem że 3 skiby dla ciapka to wyczyn nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal121    0

u mnie na 30 cm zetor 7045 ma co w trójce robić a co tu mówić o c-330 dwójke ledwo ciągnie na 18 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzynekk    0

do DEASEL- a pomiekąd zgadzm sie z Toba ale c-330+3 skiby na 30cm= korba z boku i olej za przedniej szybie (jeśli taką masz) lub przód jedzie a pług z tyłem zostaje(jeśli posiadasz przedni napęd) lub w najlepszym przypadku udusisz go bezawaryjnie jak bedziesz miał szczęście.

na 30 cm to tylko i wyłącznie orzesz aby odkryć pole[pisakowe] aby walnąć sobie babeczkę oczywiście z piasku lub i na. <_< :lol:

 

przepraszam napisałem jeszcze jeden post nie wiem co sie z tamtym stalo ale nie da go chyba rady odczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

Czołem chłopcy, jak czytam te pierdoły że 30 ciągnie 3x30cm. to włosy mi się jeża jaką bujną ma fantazję.Sam mam 15 ha. i c-330 jako jedyny ciągnik zimową orkę robie na maksa 25cm. jeżdzę na 4rce ale jak przyjdzie pod górę w glinie to trzeba iść do 2jki i dociążenie załanczać( kaczaki mają takie cudo wiec poco mi pług wiązać), a silnik jakoś sie nie przegrzewa jak tu jeden pisał. Te 3 skiby przy kaczaku to bajka dla grzecznych dzieci na dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
do DEASEL- a pomiekąd zgadzm sie z Toba ale c-330+3 skiby na 30cm= korba z boku i olej za przedniej szybie (jeśli taką masz) lub przód jedzie a pług z tyłem zostaje(jeśli posiadasz przedni napęd) lub w najlepszym przypadku udusisz go bezawaryjnie jak bedziesz miał szczęście.

na 30 cm to tylko i wyłącznie orzesz aby odkryć pole[pisakowe] aby walnąć sobie babeczkę oczywiście z piasku lub i na. <_< :lol:

 

przepraszam napisałem jeszcze jeden post nie wiem co sie z tamtym stalo ale nie da go chyba rady odczytac

Twojego ost posta nie da się odczytać bo napisałeś go w złym oknie.

Przedniego napędu raczej nie ma, bo widziałem tylko 1 egzemplarz ciapka z napędem. Na 30 cm nie da się orać piasku. Na piasku to max 20-25cm.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deasel    0

Jak napisałem wcześniej około 30 cm a nie równo 30 z linijką w ręką. Ja już przestaje się wypowiadać poczekam do wiosny aż będę miał okazje do głębokiej orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wiosna głęboko orzesz? Tu mnie zaskoczyłeś totalnie. <_< Z tego co wiem, i z tego co czytałem orkę głęboką najlepiej stosować tylko na zimę. No i parę postów wcześniej pisałeś że muszę poczekać na film z orki do jesieni. Teraz piszesz że na wiosnę. To jak jest bo już nie kumam?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deasel    0

nie na całym polu

Tylko żeby pokazać że potrafi bez problemów pociągnąć 3 skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Jak napisałem wcześniej około 30 cm a nie równo 30 z linijką w ręką. Ja już przestaje się wypowiadać poczekam do wiosny aż będę miał okazje do głębokiej orki.

Jak nie mierzyłes tego miarka to ta głebokosc sobie mozesz w du** wsadzic bo na oko to sobie mozes wymierzyc wiem po sobie

 

Albo orzesz piachy na 15cm albo masz Super Ciapka Turbo osiagajacego 50km bo inaczej nie ma mozliwosci pracy takim zestawem.

 

A tak na marginesie nie wierze w ten twój wiek w prafilu bo osoba która ma tyle lat nie wymyslała by takich bajek. <_<

 

 

Wiem na co stac Ciapka i wiem jak wyglada "orka głeboka" C-330+ pług 3x30 i powiem jednynie ze to jest zal bo tak sie pola nie uprawia ale i tak niektórzy wiedza lepiej... :lol:

 

Ale tak ogólnie to przeciez wszyscy tutaj którzy mieli stycznosc z Cipakiem w polu chyba wiedza ze orka na taka głebokosc i jeszcze z takim pługiem jest nie wykonalna a na AF było duzo bajkopisarzy ale szybko po nich slad zagina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kormoran    1

jak chcesz dluzej zeby pochodzila c 330 to daj jej 2 skiby a jak chcesz ja zajezdzic w jeden sezon to 3 skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

Jakoś orzę 3 X 25 cm i nie zajechałem ciapusia ....... z takim plugiem jeszcze jakoś sobie radzi a 3x 30 to przesada , jak coś piszesz to pisz ale najpierw przeczytaj ze zrozumieniem o co biega w temacie .

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@malorolny nie cytujemy poprzedniego posta.

3x 25 to pług podorywkowy a ciapek w podorywce w 3 skibach swobodnie sobie poradzi. Do orki raczej takiego pługu nie stosujesz...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

Ok ! sorki ! Własnie że stosuję taki pług ! Tylko nie ryję nim na 30 cm ! Zmieniam co roku głebokośc orki , raz orzę płytko własnie takim a raz jadę grudziądzem w dwóch skibach i wydaję okrzyk " mocy przybywaj " :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

C-330 może i by poszła z tym 3x30 tylko ze gaz w podłogę 2800 obr/min 1 bieg i nowe opony jeden sezon i kapitalny remont silnika :) Ja to tak po mojemu sobie wyobrażam hehe :) Tak samo sie kłucie jak ja z kolegą co mówi że na 5 biegu ciągnie kultywator 2,5m C-360 czyli bajki które nie mają najmniejszego sensu, jak widzę niektóre wypowiedzi właśnie brzmią podobnie jak ta :)

 

A nie lepiej sobie na 1600obr/min orać dwoma skibami na 4 biegu i słuchać radia? bo według mnie lepiej :) Ale nie chcę się z nikim kłucić bo kłutnia do niczego nie prowadzi.


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13
Co prawda nie mam C-330 ale tak się składa że swego czasu jakieś 20 lat temu orałem tym cudem pługiem 2*30 na ziemi 4 klasy (dla ułatwienia wieś Boczki okolice Grajewa )u swego wujka -orka zimowa-i powiem tak-ten pług to był szczyt możliwości-i jeżeli ktoś pisze że orze 3*30 to po prostu jest kłamcą lustracyjnym i tyle :)-i nieważne jaką ma klasę ziemi-dla C-360 3*30 to jest szczyt możliwości nawet na piaskach-jeżeli ktoś pisze o lepszych osiągach to znaczy że ma mniej niż 15 lat,gpospodarstwo zna jedynie z opowiadań dziadków,uważa że praca na wsi składa się jedynie z jazdy ciągnikiem i ogólnie bredzi :)

Zgadzam się w 100% z wypowiedzią kolegi. brak słów takie bajki że szkoda gadać, 30 z 3*30 :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2
Yes ! Yes ! Yes ! Zwłaszcza że ciapek ma maks obroty 2450 ! Bez jaj !

 

No ja tak symbolicznie napisałem chodziło mi o to że max obroty :) Mój błąd.


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Pokazałem ojcu ten temat, to pobrechał i se poszedł, powiedział ,że co niektórzy bajki piszą o ciapkach z pługiem 3 skibowym. Ojciec ładnych pare lat miał ciapka i powiedział ,że z pługiem 3 se nie poradzi, chyba że ktoś chce sobie lub komuś coś udowodnić. Ojciec zawsze orał c 330 z U.G. 2 skiby i powiedział ,że nigdy by się nie odważył podczepić 3 skibowy , ale do odważnych świat należy. Mojemu ferdkowi czasami brak mocy z pługiem U.G. 2+1 na cięższej ziemi, bo na piaskach spokojnie daje rade.

Może i c 330 pociągnie 3 skibowy, ale po co się z nim męczyć, ciapaj ma za mała moc i za wąskie lacze.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Dokładnie tak. może sobie jakoś poradzi ale jaki będzie efekt tej pracy? i czy nie szkoda ciągnika? a orka najgłębiej 15 cm nie wiem czy warto .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

moze pojsc ale na 3-ce bo na czworce to nie da rady. Jak podkręciłeś w nim pompę wtryskową to pali tak jak mowisz 5-6litry.... bo tak jest , wystarczy troszkę dygnąć i juz

1litra różnicy

No i w ten sposob ma wiecej siły...

 

 

Moj sąsiad (dalszy sąsiad) ma C330 i 360 3P i ubiegłej jesieni mad mu silnik w 3P do kapitalki i orał C330 3x35 :) sam nie mogłem uwierzyć ale orał na zimę.

cały czas szedł na 3-ce a pod takie ostre gory to na 2-ce ale rzadko...

 

Więc jak kolega wspominal można orać C330 na 3 pługi ale u niego ma cos podkręcone przy pompie i ma wiecej siły z 5KM do 8KM wiec moze isc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Trzy skiby w trzydziestce dobre :) To może odrazu 6x40 :) . Na trójce to z taką prędkością to nawet dobrze skiby nie odwróci. ORANIE BEZ SENSU!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Zastanawiam się nad zmianą pługu. Posiadam Zetora 7341 i pytanie. Czy owy Zetor da sobie radę w 4 skibowym pługu Kvernelanda na resorach ? Ziemie mamy dość słabe, przeważnie piachy. Do tej pory pracował z Unią Grudziądz 4 skibową.
    • Przez Rollermix
      Tak z czystej ciekawości czy 2 skiby obrotowe pójdą w ciapku po remoncie. Klasa ziemi I
    • Przez Vril
      Tak jak w temacie .Mam dylemat w wyborze pługa do mojego JD 6820 .
      Pod pług ok 50 ha .Cena za Ibisa z wałem po upustach ok. - 42000 a za GB ok 43000 zł .
      Szukam szczególnie opinii użytkowników Ibisa z wałem a szczególnie jak się ten wał sprawuje po modernizacji.
      Druga sprawa jak jest z jakością teraz pługów Unii a szczególnie czy równą orzą w jedną i drugą stronę .
      Do tej pory użytkowałem Ibisa jeden z pierwszych modeli i niestety był źle zrobiony .
      W jedną stronę spłycał a w drugą pogłębiał .
       
      Pługi GB znam i jakość pracy także .
      Dylemat jest traki co wybrać sma pług GB czy Ibisa z wałem .
       
      Z góry dziękuje za opinie użytkowników .
    • Przez Pablito1
      Mam pytanie. Wie może ktoś jak połączyć bronę z pługiem grudziądzkim 2 skiby. Prosiłbymo fotografie i opisy
    • Przez krzysztoff
      Piszcie swoje opinie na temat tych dwóch pługów, najlepiej użytkownicy. Jak z żywotnością elementów roboczych, i pytanie najważniejsze czy jesteście zadowoleni z tych pługów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj