piotrekkkk

Jaki pług do Ursusa C-330?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Davidastra    0

Jazda jazda

ja wiem swoje

Ty wiesz swoje

Kazdy wie coś innego???


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odyniec    1
z takim 3x30 moze by dała rade na twoich ziemiach :D ale chyba nie za głeboko byś orał wieć chyba nie masensu dokładac 3 skiby bo to męczarnia dla ciągnika i efekt pracy moze byc marny :D

 

ja uwarzam że c330 uciagnie 3 skiby na tych klasach ziemi i na głęboko orke. Ja u mnie 3+30 pługiem skibowym orze na 3,4 klasie ziemi i ciągne go wladimircem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

chyba go tylko ciągniesz bo nie orzesz :P nie wiem jakie sa u was piaski ale mam na jednym kawałku piach to pług sie zapycha nim i napewno bym 330 do 3*30 nie zapioł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

@odyniec to pokaz jakies zdjęcia to dopiero uwieże :P heh chciałbym to zobaczyć c-330 & 3skibowy pług w orce zimowej....

ohh to chyba tylko w snach hehe :D


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

No to ja ciekaw jestem na jakim biegu ciągnie te 3 skiby?? :P


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Moim skromnym zdaniem to ten temat jest troche bezsensowny jak mozna wogóle pomyśleć żeby 330 zapiąć do 3 skibowego pługa :P może i koła nie będą grzebać ale za to trzeba by było jechać chyba 1 polową bo silnik nie miał by siły tego pociągnąć :D


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
C 330 nie ma takiego biegu

Przypomnij mi, bo już od 20 lat nie siedziałem w ciapku, łacznie, dłużej jak 10min. Może chodzi o nazwę, polowe- terenowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

ciapek ma biegi od 1-6 no tak fakt na 1 to może i bedzie ciągnoł ale wiecej to nawet mowy nie ma wiem bo jeszcze z 10 latek temu orałem u siebie ciapkiem to w 2 skibach miał co ciągnąć na słabych glebach. no chyba że są to 3 skiby podorwykowe i orka wykonywana jest na max 5-8cm no to może i tak :P


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

co tu mówić dwie skiby na zimę a trzy ewentualnie na podorywki choć nie polecam inaczej długo nie pochodzi to c-330 i tyle remont będzie droższy niz ten czas co zaoszczędzisz na oraniu na trzy skiby :P


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Kup 3

jak niedasz rady to odkręcisz jedną słupicę

a do podorywki na 3

śmieją się Ci co mają sprzęty

pan świata bo ma c 360

uwaga z drogi uciekać

większość niema pojęcia o pracy w polu !!!!


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6
Kup 3

jak niedasz rady to odkręcisz jedną słupicę

a do podorywki na 3

śmieją się Ci co mają sprzęty

pan świata bo ma c 360

uwaga z drogi uciekać

większość niema pojęcia o pracy w polu !!!!

 

O prosze znowu trafił sie który za pewne sam nie ma pojęcia o pracy a czepia sie innych :P


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12
Kup 3

jak niedasz rady to odkręcisz jedną słupicę

a do podorywki na 3

śmieją się Ci co mają sprzęty

pan świata bo ma c 360

uwaga z drogi uciekać

większość niema pojęcia o pracy w polu !!!!

Wiesz kolego ja mam c330 i wiem co on potrafi. i na prawde nie radze przesadzać bo sie za długo takową nie na cieszy z resztą w moim ciapku pekl blok i jak mi zaśpiewali ile to bedzie kosztowac to hehe :P:D:D:D:D

dziadek pare razy jak jeszcze w polu robił dał mu w kite no i potem trzeba było pierścienie wymienić :D:D:D


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Przepraszam wszystkich za zbyt ostre słowa

Ale ciesze się moim c330 parę lat

odkąd pamietem jest w domu bo jest starszy ode mnie 3 lata

nie przesadzam

karzdy wie co potrafi jego ciągnik

co mi to da że będe ściemniał

Uznanie???

Nie

Git Agrofoto - wicze


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam5068    0

słuchajcie temat jak dla mnie bezsensowny -można napisać czy 360 pociągnie 4 skiby,mtz-82 7 skib.........................itd.


CaseSTX450_1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nie wiem o czym wogóle tu rozmwiacie.

 

Prawda jest taka zadajcie sobie pytanie co to dla niektórych jest głeboka orka co?

Czy to orka na 15cm(mierzone miarką)

czy na 20cm

czy na 25 i więcej.

Jak dla kogos orka głeboka to jest do 15cm to dobra ciapek może pociagnie te 3x30 ale super leciutko tez nie bedzie miał

Ale jesli naprawde ktoś chce robic orkę to tług tylko 2x30 innego szkoda kupowac bo niby po co podorywka jest zbyt czasochłonna i lepiej stalerzowac pole więc nie wiem po co kupowac 3 skiby no chyba ze na zapas i 1 trzymac cały rok w stodole bo napewno Ciapek w głebokiej orce(ponad 18cm) nie pociągnie pługa 3x30.

Mam C-330 i wiem ze tak jak w tym roku zaczelismy orac to i w 2x30 nie ma leciutko a w 3x30 to by od razu silnik zdechł. Mówiłem wczesniej ze niedaleko mnie gosc orze takim zestawem(C-330+3x30) i to jest podorywka nie orka a pole wyglada po tym tragicznie. Lepiej spalic więcej a zrobic porzadnie.

 

@Odyniec dobra orzesz sobie Władkiem i pługiem 3x30 wiem bo i u mnie takimi zestawami orza nieliczni ale twoja orka jest tylko troszeczke głebsza niż moja podorywka więc nie ma czym sie chwalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Te ciapki co z pługiem 2 obojętnie jakim czy to 2x30 czy 2x40 gotują wodę albo maja inne problemy z uciągnięciem przy orce głębokiej to do warsztatu naprawczego albo na złom! Prawda jest taka ze w lekkich piaszczystych glebach DOBRY ciapek z pługiem 3x30 lub 3x35 na płaskim to 4 będzie brykał! Ja u siebie ciapkiem na ciężkiej ziemi blisko strumyka,(oczywscie na płaskim) gleba bardzo zwięzła orze 2 grudziądzka 2x40 na głębokość 23 do 25 cm (wiem bo mierzyłem) i ciapek idzie 4 przy obrotach 2500 +blokada aż milo popatrzeć czasem 3 bieg ale to jak gleba zaschnie za dużo. Mam tez jeden lekki piaszczysty kawałek i z tym samum pługiem to ciapek ma za lekko i się śmieje ze na pusto jeżdżę. Jak nie wierzycie to zapraszam na pokaz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do temu tak sobie pomyślałem że Ursus C330M jest trochę szybszy od zwykłej C330 co za tym idzie ma pewnie trochę lepszy uciąg na 4 biegu i co za tym idzie może troszkę lepiej sobie dawać radę w pługu,przydał by się jeszcze jeden bieg w ciapku pomiędzy 4 a 5 ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

pierwszy raz słyszę ze pług z grudziądzki zabiera 2x40 z tego co się orientuję to jest chyba 2x30 lub 2x35 ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Wracając do temu tak sobie pomyślałem że Ursus C330M jest trochę szybszy od zwykłej C330 co za tym idzie ma pewnie trochę lepszy uciąg na 4 biegu i co za tym idzie może troszkę lepiej sobie dawać radę w pługu, przydał by się jeszcze jeden bieg w ciapku pomiędzy 4 a 5 ;) .

 

Jest szybszy ale przez to słabszy (choć silnik 2 km mocniejszy). Co do braku biegu miedzy 4 a 5 to prawda :D

Pług grudziądzki jest 2x30. 2x40 bierze się z pomiaru długości lemiesza a nie szerokości orki. Mój zabiera prawie 70cm ale to tak trochę naciągane jest :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Te ciapki co z pługiem 2 obojętnie jakim czy to 2x30 czy 2x40 gotują wodę albo maja inne problemy z uciągnięciem przy orce głębokiej to do warsztatu naprawczego albo na złom! Prawda jest taka ze w lekkich piaszczystych glebach DOBRY ciapek z pługiem 3x30 lub 3x35 na płaskim to 4 będzie brykał! Ja u siebie ciapkiem na ciężkiej ziemi blisko strumyka,(oczywscie na płaskim) gleba bardzo zwięzła orze 2 grudziądzka 2x40 na głębokość 23 do 25 cm (wiem bo mierzyłem) i ciapek idzie 4 przy obrotach 2500 +blokada aż milo popatrzeć czasem 3 bieg ale to jak gleba zaschnie za dużo. Mam tez jeden lekki piaszczysty kawałek i z tym samum pługiem to ciapek ma za lekko i się śmieje ze na pusto jeżdżę. Jak nie wierzycie to zapraszam na pokaz!

Jak ty ciapkiem jeżdzisz na 2500obr/min to ja nie wiem jak jeszcze nie ogłuchłes no i ten Ciapek długo nie pochodzi jak tak bedziesz jeździł ,moc max masz przy 2200obr wiec nie wiem po co więcej dawac wiecej mocy nie bedzie mial przez to tylko szybciej pojedzie moim zdaniem.

Nie ma pługa 2x40 grudziackiego a po drugie Ciapek takiego nie uciagnie ja na III klasie orałem Ciapkiem na ok 22-23cm mierzone miarka ;) i na 1600-1700 nie mial lekko ale szedł a Ty chyba nie masz co z paliwem robic bo przy takich obr. to ciapek wychla i to porzadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ciapek pracuje w takich piekielnych warunkach 2.5tyś obr +blokada i jak się woda gotuje to może dobrym rozwiązaniem byłoby założenie większego wentylatora z większą ilością łapek jak się nie mylę to ciapek ma tylko dwa ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Hm... 2,5tyś obr w ciapku? no to powodzenia przy naprawie kapitalnej... gdzie to rozum kręcić silnik na takie obroty jak większego momentu obr. i tak z niego nie wyciśniesz tylko strata paliwa, 30tka w 3 skibach wychodzi na lekkich ziemiach choć z bólem na cięższych, a co do większej ilości łopatek na wentylator to ja zamiast 2 standardowo mam 2 kolejne i niema mowy żeby sie grzał


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Zastanawiam się nad zmianą pługu. Posiadam Zetora 7341 i pytanie. Czy owy Zetor da sobie radę w 4 skibowym pługu Kvernelanda na resorach ? Ziemie mamy dość słabe, przeważnie piachy. Do tej pory pracował z Unią Grudziądz 4 skibową.
    • Przez Rollermix
      Tak z czystej ciekawości czy 2 skiby obrotowe pójdą w ciapku po remoncie. Klasa ziemi I
    • Przez Vril
      Tak jak w temacie .Mam dylemat w wyborze pługa do mojego JD 6820 .
      Pod pług ok 50 ha .Cena za Ibisa z wałem po upustach ok. - 42000 a za GB ok 43000 zł .
      Szukam szczególnie opinii użytkowników Ibisa z wałem a szczególnie jak się ten wał sprawuje po modernizacji.
      Druga sprawa jak jest z jakością teraz pługów Unii a szczególnie czy równą orzą w jedną i drugą stronę .
      Do tej pory użytkowałem Ibisa jeden z pierwszych modeli i niestety był źle zrobiony .
      W jedną stronę spłycał a w drugą pogłębiał .
       
      Pługi GB znam i jakość pracy także .
      Dylemat jest traki co wybrać sma pług GB czy Ibisa z wałem .
       
      Z góry dziękuje za opinie użytkowników .
    • Przez Pablito1
      Mam pytanie. Wie może ktoś jak połączyć bronę z pługiem grudziądzkim 2 skiby. Prosiłbymo fotografie i opisy
    • Przez krzysztoff
      Piszcie swoje opinie na temat tych dwóch pługów, najlepiej użytkownicy. Jak z żywotnością elementów roboczych, i pytanie najważniejsze czy jesteście zadowoleni z tych pługów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj