piotrekkkk

Jaki pług do Ursusa C-330?

Polecane posty

Davidastra    0

masseyferguson6140

Przeczytaj sobie dokładnie co napisałem i przeanalizuj jeszcze raz

Ty wogóle rozumiesz tekst po przeczytaniu go

????

C 360 co nie pójdzie z 3x30 na 2 biegu to hmmmm

silniczek - remont raczej

Co Ty myślisz że ja nie wiem co c 360 potrafi

w twardych iłach c 360 3p orałem 4 x 30 i moj sąsiad tak samo

bez przeciążania silnika na 2 szosowej nie terenowej na głębokość 18 - 20 cm


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Za dupi... przepraszam wszystkich

A lemiesze to sie kupuje takie żeby się nie łamały

Bo takie znajdują się w sklepach


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Trzeba być dziwnym człowiekiem,żeby do trzydziechy 3 pługi podczepiać i nimi orać.

Ja moim C-360 orze pługami 3*25 , no jak dobrze się ustawi to nawet 80 cm weźmie.

A ty chcesz do c

C-330 3 podczepić, mój ma czasem ciężko z 3 a ciapek jeszcze gorzej, sąsiad ciąga 2*25 ciapkiem i też tak go w obroty wkręca,że w drógiej wsi go słychać.

Nie przesadzam,ma pole jakieś 1,5 km od domu i ja jego ciągnik słyszę na moim podwórku jak on w orze pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytat A lemiesze to się kupuje takie żeby się nie łamały

Bo takie znajdują się w sklepach (nie wiem o co ci chodzi w tym stwierdzeniu)

 

 

 

 

Lemiesze niestety i najlepsze się łamały i nie ucz mnie gdzie się kupuje dobrze w poście mowa była o Ursusie C-360 a nie o C360-3P a to spora różnica dla tego taka rada na przyszłość dla ciebie.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo2604    0

@Davidastra ja swoją 60 orałem już w różnych warunkach i na 1, 2,3 szosowej i doszedłem nawet do 4 polowej. Silnik mimo swych lat ma tyle siły ile mieć powinien. Mam ziemie bardzo lekkie gdzie na 3 szosowej leci jak strzała, ale i takie gdzie z pługiem 2 skibowym nie dało się jeżdzić na 2 szosowej. Jeśli uważasz że 60 nie ma prawa nie dać rady orać na głębokość 20- 25 cm to zapraszam do mnie ze swoim sprzętem. Zobaczymy jak nawojujesz. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dante    8

Może jeszcze obracaną .

U mnie ojciec kiedyś dorobił trzeci korpus do pługa i mamy teraz trzy skibowy i orze się nim już ponad 10 lat i daje rade nawet na 3 i u nas tez są mamy piachy .

 

Jak chcesz 3 skibowy do se dorób albo pożycz od sąsiada i przekonasz się że nie warto katować 30 , a zresztą przód by ci szedł w maliny jeśli go uciągnie .


Moje pierwsze filmiki .
http://www.youtube.com/user/904Turbo?feature=mhsn#p/a/u/2/-My80dBQcp4


Sprzedam Prasę John Deere 550, zdjęcia w galerii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2

Ja mam chyba 2*35 czy może nawet 2*40 sam nie wiem. Ciapka ciut katuję tym, orkę zimową robię głębiej jak 20 cm a nawet 25cm (czasem glinę wyoruję ale to już niedługo bo zapewne nie będzie co jak tak dalej będę szalał) to jest taka moja naleciałość w związku z tym w czym normalnie pracuję. Często redukuję do 3 zwłaszcza jak jadę pod górkę, ale normalnie na płaskim to 4. Nie iweżę by 3*35 uciągnoł ciapek i zaorał dobrze, no chyba że dla kogoś dobra orka to 15 cm. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jesli nie mierzyłes miarką na ile robisz to orke ciapkiem to lepiej zmierz miarka bo na oko to sobie można sam sie o tym przekonałem.

25cm dla ciapka to juz za głęboko według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

dobre heheheheh

25 cm

Ludzie rozumiecie że orząc w niektórych regionach na 25 cm

można wyorać piach

i co na tym piachu urośnie

a nawozu nikt z nieba nie sypie

Widziałem jak mój sąsiad zaorał pole w tamtym roku na jakieś 25 cm może ciut więcej

Urosło ale dużo zieleniny hehehhehe

Nie pisze że ciąganie 3 x30 jest dla ciapka lekkie

pisze że jest całkowicie realne


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8
Swoją 30-stką orałem pługiem 2 skibowym ale na ziemiach w mojej miejscowości (4,5,6 klasa) orze się takim pługiem lekko więc zastanawiam się czy nie orać 3 skibowym?

 

jak idzie i nie ma ciężko to czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Jesli nie mierzyłes miarką na ile robisz to orke ciapkiem to lepiej zmierz miarka bo na oko to sobie można sam sie o tym przekonałem.

25cm dla ciapka to juz za głęboko według mnie.

 

 

Ale przy pługu 2*35 ?? U mnie można by orać i na 35 cm i byś do martwicy nie doszedł. W niektórych miejscach owszem wyorasz gline.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Powiem tak przy pługu 2x30 czy 2x35 nie wiem dokładnie.

 

Mówie jak jest u mnie zawsze było orane na ok max 18cm na zime a teraz jak orałem głebiej to przy ok22cm Ciapek juz miał bardzo cięzko może jak się orało wczesniej głebiej to lżej idzie ale u mnie w tym roku na tyle co mówiłem miał co robic i na 25cm by nie uciągnał.

Silniczek też nie nówka bo ok 6tys mth bez remontu ale chodzi i siłe ma może nie jak nowy ale remontowac nie bede dokuki chodzi i tak bedzie pewnie na sprzedarz niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Trójkę, to po wierzchu trzeba ciągać, gudziądzką trójkę ciągam zetorem 5211, gleby pszenno- jałowcowe ;), od III do Rz. Zniszczysz tego ciapka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiXx    1

Takim 3x30 moze by dała rade ,ale po co ciapka katowac . Podorywka to raczej by szla ,ale gorzej z glebokom orkom. Tu juz by bylo ciezko ;) Jezeli by wogle szlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

3 skiby i ursus c-330?? hehe no może w podorywce ale nic więcej! ;) ! ten kto myśli że 330 pociągnie 3skiby w porzadnej orce jest chyba ciut dziwny :P


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Powiem tak przy pługu 2x30 czy 2x35 nie wiem dokładnie.

 

Mówie jak jest u mnie zawsze było orane na ok max 18cm na zime a teraz jak orałem głebiej to przy ok22cm Ciapek juz miał bardzo cięzko może jak się orało wczesniej głebiej to lżej idzie ale u mnie w tym roku na tyle co mówiłem miał co robic i na 25cm by nie uciągnał.

Silniczek też nie nówka bo ok 6tys mth bez remontu ale chodzi i siłe ma może nie jak nowy ale remontowac nie bede dokuki chodzi i tak bedzie pewnie na sprzedarz niedługo.

 

Mo też juz z 10 lat jak ostatni remont silnika miał ale na te 22 25 cm szedł. Jeszcze opony mam do wymiany także musiałem sporo razy na blokade stawać.

 

 

3 skiby i ursus c-330?? hehe no może w podorywce ale nic więcej! ;) ! ten kto myśli że 330 pociągnie 3skiby w porzadnej orce jest chyba ciut dziwny :P

 

Pójść pójdzie ,ale na 5,6 klasa. U mnie tak ludzie orają jak mają ziemie pod lasami.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Rafal180 ja jestem dziwny i co z tego ???

ja wiem że c 330 da sie wykonać orke 3x30

bez blokady i na 4 biegu

na obrotach 1600-1800

i wcale niema aż tak żle temp w normie


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

wszystko zalezy od gleby, ale jak na moim terenie to 3*30 da ciapka to masakra w jednym miejscu na polu jadac z górki ciagnik sie kopie (mowie tutaj o c360 i mf158) przy pługu chyba 2*40 na piasku ciapek powinien dac sobie rade z tym 3*30 ale o 4 trzeba zapomniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
Rafal180 ja jestem dziwny i co z tego ???

ja wiem że c 330 da sie wykonać orke 3x30

bez blokady i na 4 biegu

na obrotach 1600-1800

i wcale niema aż tak żle temp w normie

nie uwieze dopuki nie zobacze :P chybaze piaskownice orzesz ;) no i jeszcze na 4 biegu??? heh

kolega orał c330 na 4 biegu z pługiem 2x35 to az sie woda zagotowała. Wiec jakoś niechche mi sie wierzyć...


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Moja C-330 idzie w orce i w podorywce z pługiem 2x30 ziemia 3,4,5 klasa, 4 bieg i radzi sobie :D ale 3 skiby do C-330 nie zapiął bym nigdy, bo na lepszych polach to C-330 ma niekiedy problemy i trzeba redukować na 3 bieg :P Odradzał bym zapinanie do C-330 pługu 3 skibowego bo ta orka mogła by się szybko skoczyć dla C-330 :D Co innego do podorywki, w podorywce C-330 może spokojnie chodzić z pługiem 3 skibowym :D


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ja tak samo myślę że ciapek i pług 2x30 to idealny zestaw.nie przeciążał bym aż tak ciapka.ja mam słaba ziemię i 60 w 3 skibach bym nie zaorał na 3 biegu.robię pługiem 2x30 i na 3 biegu idzie bez problemów ale w 3 skibach to już tylko na 2 biegu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

ja c-360 w podorwyce to latam na 3 biegu,ale orka to zawsze redukcja i 2 bieg :P Nie ma co katowac i tak juz starego sprzętu :D


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Dokładnie tak jak kolega napisał "nie ma co katować starego sprzętu" bo co z tego, że zapniesz do C-330 pług 3 skibowy i będziesz nim orał na pełnych obrotach :P Lepiej zapiąć 2 skibowy 1600 obr/min i jeszcze radia można słuchać :D I to jest przyjemna orka :D A nie pełny gaz i ogień z komina, to jest moje zdanie, ale każdy może mieć inne na ten temat :D


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Zastanawiam się nad zmianą pługu. Posiadam Zetora 7341 i pytanie. Czy owy Zetor da sobie radę w 4 skibowym pługu Kvernelanda na resorach ? Ziemie mamy dość słabe, przeważnie piachy. Do tej pory pracował z Unią Grudziądz 4 skibową.
    • Przez Rollermix
      Tak z czystej ciekawości czy 2 skiby obrotowe pójdą w ciapku po remoncie. Klasa ziemi I
    • Przez Vril
      Tak jak w temacie .Mam dylemat w wyborze pługa do mojego JD 6820 .
      Pod pług ok 50 ha .Cena za Ibisa z wałem po upustach ok. - 42000 a za GB ok 43000 zł .
      Szukam szczególnie opinii użytkowników Ibisa z wałem a szczególnie jak się ten wał sprawuje po modernizacji.
      Druga sprawa jak jest z jakością teraz pługów Unii a szczególnie czy równą orzą w jedną i drugą stronę .
      Do tej pory użytkowałem Ibisa jeden z pierwszych modeli i niestety był źle zrobiony .
      W jedną stronę spłycał a w drugą pogłębiał .
       
      Pługi GB znam i jakość pracy także .
      Dylemat jest traki co wybrać sma pług GB czy Ibisa z wałem .
       
      Z góry dziękuje za opinie użytkowników .
    • Przez Pablito1
      Mam pytanie. Wie może ktoś jak połączyć bronę z pługiem grudziądzkim 2 skiby. Prosiłbymo fotografie i opisy
    • Przez krzysztoff
      Piszcie swoje opinie na temat tych dwóch pługów, najlepiej użytkownicy. Jak z żywotnością elementów roboczych, i pytanie najważniejsze czy jesteście zadowoleni z tych pługów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj