piotrekkkk

Jaki pług do Ursusa C-330?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrekkkk    0

kupilem plug grudziadza bez kola co zrobic bo nie mozna nim teraz orac

co musze ustawic i dlaczego tak nisko podnosi podnosnik zrobilem probe to dziwigal mi sie przod

 

radze skorzystac ze slownika ortograficznego

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

bez kola tez mozesz orac a moze podczepiles go pod zła dziure ze tak nisko podnosil....albo za slabo śrube skreciles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

no wlasnie...moze ty jakąs trojke albo czwórke próbujesz podczepic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Nam jak kółko w pługu sie sypło, znaczy ono było żelazne i sie poprzecierał już metal to wstawiliśmy se kółko od malucha z ośką.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Takiego dużego pługu to chyba by nie kupił. Nisko podnosi, bo musisz śrubę skręcić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

no bo niemozliwe jest zeby mu przod podnosilo z 2 skibowym....z trojka nie podniesie....moze chodzi ze przod pluga podnosi a tyl juz nie.....to moze byc spowodowane ze nie skrecil sruby albo wogóle jej nie zalozył...heh :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
kupilem plug grudziadza bez kola co zrobic bo nie mozna nim teraz orac

co musze ustawic i dlaczego tak nisko podnosi podnosnik zrobilem probe to dziwigal mi sie przod

 

radze skorzystac ze slownika ortograficznego

ciapkiem idzie orac bez kolka w plugu :( i nawet sprawnie to idzie-dobrze sie reguluje podnosnikiem glebokosc, po za tym nigdy nie oralem ciapkiem na kółku-zawsze plug trzymalem na podnosniku.

 

co do podrywania przodu-jak zapniesz 4 skiby to podniesie ale ciapek nie ma 70km aby ciagnoc taki plug :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

tak to ciekawe ile by oral na 1 skibe :P


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

dziwny ten temat :( Autor nawet nie napisał jaki pług kupił . podał mało informacji :( . A my mamy mu pomuc :(:P:( .


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Właśnie.

 

DO AUTORA:

Napisz nam jaki kupiłeś pług bo inaczej nie będziemy mogli Ci nic doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Prosze sie narazie wstrzymać z odpowiedziami dopóki autor tematu nie opisze bardziej szczegółowo problemu.

 

@piotrekkkk

Podaj nam co to za pług. Prawdopodobnie jest zbyt ciężki do Twojego ciągnika. A o ustawianiu i regulacji pługa poczytaj tu http://www.agrofoto.pl/forum/Wyregulowanie...racy-t5187.html

 

PS: Staraj sie pisać posty z użyciem interpunkcji (kropki, przecinki) oraz bez błędów ortograficznych <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C330    1

Swoją 30-stką orałem pługiem 2 skibowym ale na ziemiach w mojej miejscowości (4,5,6 klasa) orze się takim pługiem lekko więc zastanawiam się czy nie orać 3 skibowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

z takim 3x30 moze by dała rade na twoich ziemiach :D ale chyba nie za głeboko byś orał wieć chyba nie masensu dokładac 3 skiby bo to męczarnia dla ciągnika i efekt pracy moze byc marny ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C330    1

szerzej orze przecież i na moich ziemiach nie powinno się mocno opuszczać pługa bo wyorasz na wierzch piach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a jakim biegiem jeździsz??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

to może wez od jakiegoś znajomego pług 3 skibowy i zobacz jak ci to bedzie szło , jak bedzie dobrze to kup 3 skibe i heja w pole ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Do podorywki 3 skibki spokojnie mozesz dac...ale na gleboko to 2 bo nie ma co meczyc ciapulka, a i tak sie troszke spoci (olejem ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

U mnie są same piachu i wielu rolników co ma c-330 i czasem ora nią po 20 ha i nikt nie zapina pługa 3*30 tylko każdy 2*35 i za tym może jakąś kolczatke lub bronę :D rade by może dała, ale nie wiadomo jak długo by pochodziła ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja u siebie mam ziemie klasy 2-4 i ciągam 2*35 + brona. I idzie dobrze. Gorzej jak wpadnie się w jakąś glinę a pług pójdzie za głęboko. ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

wez dokup jeden korpus do pluga tak bedziesz mial na podorywki 3 skiby, a jak bedziesz oral na zime i 30 bedzie miala za ciezko to odkrecisz skibe i dalej jazda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Zastanawiam się nad zmianą pługu. Posiadam Zetora 7341 i pytanie. Czy owy Zetor da sobie radę w 4 skibowym pługu Kvernelanda na resorach ? Ziemie mamy dość słabe, przeważnie piachy. Do tej pory pracował z Unią Grudziądz 4 skibową.
    • Przez Rollermix
      Tak z czystej ciekawości czy 2 skiby obrotowe pójdą w ciapku po remoncie. Klasa ziemi I
    • Przez Vril
      Tak jak w temacie .Mam dylemat w wyborze pługa do mojego JD 6820 .
      Pod pług ok 50 ha .Cena za Ibisa z wałem po upustach ok. - 42000 a za GB ok 43000 zł .
      Szukam szczególnie opinii użytkowników Ibisa z wałem a szczególnie jak się ten wał sprawuje po modernizacji.
      Druga sprawa jak jest z jakością teraz pługów Unii a szczególnie czy równą orzą w jedną i drugą stronę .
      Do tej pory użytkowałem Ibisa jeden z pierwszych modeli i niestety był źle zrobiony .
      W jedną stronę spłycał a w drugą pogłębiał .
       
      Pługi GB znam i jakość pracy także .
      Dylemat jest traki co wybrać sma pług GB czy Ibisa z wałem .
       
      Z góry dziękuje za opinie użytkowników .
    • Przez Pablito1
      Mam pytanie. Wie może ktoś jak połączyć bronę z pługiem grudziądzkim 2 skiby. Prosiłbymo fotografie i opisy
    • Przez krzysztoff
      Piszcie swoje opinie na temat tych dwóch pługów, najlepiej użytkownicy. Jak z żywotnością elementów roboczych, i pytanie najważniejsze czy jesteście zadowoleni z tych pługów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj