piotrekkkk

Jaki pług do Ursusa C-330?

Polecane posty

dietro    0

Witam

Chcę zakupić sobie pług

Jaki będzie najlepszy do c330 ?

Drugie pytanie.

Czy da radę przeorać nieużytki pole na którym rośnie trawa? (tkz. rosła trawa, została skoszona, nie zebrana, następnie narosła  ponownie )

Sąsiedzi twierdzą że najpierw należy zebrać górną nawierzchnie , bo się trawa będzie zawijać albo prace polowe  wykonać  glebogryzarką , pózniej orać albo poczekać do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Co znaczy dla ciebie najlepszy? Lekko orzący, dobrze odwracający skiby, łatwy w ustawieniu, pięknie wyglądający, tani w zakupie, zbudowany z trwałych i twardych elementów roboczych, obrotowy, itd.

Może się da, ale efekty mogą być opłakane. Ile paliwa spalisz i jak głośno będziesz klął to jeszcze inna bajka. Sąsiedzi mają trochę racji. Problemy z orką w takich warunkach mogą być duże lub bardzo duże. :D


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Skoś to pole rozdrabniaczem, lub kosiarką sadowniczą i wtedy da się zaorać.

Pług mam Unia Grudziądz 2x30cm i do C-330 to jest max. Najważniejsze, żeby ścinacze były ostre i lemiesze nie wytarte. Jak ugór to bieg 3 i na 22-30 cm orzesz. Na ile dasz radę, tak żeby nie wyprać białej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dietro    0

 

Co znaczy dla ciebie najlepszy? Lekko orzący, dobrze odwracający skiby, łatwy w ustawieniu, pięknie wyglądający, tani w zakupie, zbudowany z trwałych i twardych elementów roboczych, obrotowy, itd.

Chodziło mi o jak najbardziej trwały egzemplarz, niekoniecznie nowy może być z używki , tylko niewiem zabardzo na co zwracać uwagę, czym się kierować, niekoniecznie obrotowy-  nie mam hektarów, bardziej mikrogospodarstwo.

 

Pług mam Unia Grudziądz 2x30cm i do C-330 to jest max. Najważniejsze, żeby ścinacze były ostre i lemiesze nie wytarte. Jak ugór to bieg 3 i na 22-30 cm orzesz. Na ile dasz radę, tak żeby nie wyprać białej ziemi.

Od nowości go posiadasz czy z używki ? Ile za niego dałeś?

 

Edytowano przez dietro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

zapomnij o UG 2x 35cm bo mało bierze i ciężko idzie o wiele lepiej kupić jakiś 3x 30cm i dużo szybciej robota idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Poważnie polecasz do c 330 pług 3x30? W dodatku na nieużytki? Ciapek go nie pociągnie nawet... Zwykła 2 UG nic innego do tego ciągnika nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dietro    0

romek6340 jak by nie było pługa  2 UG w dobrym stanie to mogę wsiąść takiego np.  3x30 i zdemontować jednego lemiesza ?

Byłby wtedy pług dwuskibowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Poważnie polecasz do c 330 pług 3x30? W dodatku na nieużytki? Ciapek go nie pociągnie nawet... Zwykła 2 UG nic innego do tego ciągnika nie znajdziesz.

Tak, polecam ja taki zestaw używam a klasa u mnie jest 4a, według mnie jest to najbardziej zgrany zestaw i praca jest o wiele wydajniejsza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Taa, ciapkowi nawet przy 2 skibach czasem braknie pędu, żeby dobrze ziemię przewrócić, co dopiero przy trzech małych. Na ugorach tym bardziej. Na czystym podoranym polu może i się sprawdzi, ale na dobrej ziemi, przy poplonie czy na ściernisku jest więcej kombinowania niż roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Nie chcę tu nikogo przekonywać, niech każdy robi jak uważa, ale jeśli czegoś nie testowałeś to się nie wypowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

@kapec22 po części ma rację.

Swoim ciapkiem z '76r. pewnie bym nie dał rady pociągnąć 3x30 cm, ale u mojej ciotecznej siostry jej nowszym ciapkiem " M" orzę takim zestawem ziemię klasy 3a bez problemu, nawet pole po gorczycy w plonie głównym bez wcześniejszej obróbki. Wprawdzie od czasu do czasu zapycha się, ale nie ma większego problemu. Uciąg ma niesamowity.

Co do orki ugoru to już inna sprawa. Trudno mi wyrokować, ale osobiście skłaniałbym się ku stwierdzeniu, że będzie mu trudno osiągnąć zadowalający efekt.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Ja bym do C330 kupił 3 - jak muszą być to niech będą już te z UG. Zawsze lepiej mieć 3 bo odkręcisz 3 korpus i odwrócisz do góry nogami to masz oryginalny obciążnik który jak sucho to na pewno się przyda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie chcę tu nikogo przekonywać, niech każdy robi jak uważa, ale jeśli czegoś nie testowałeś to się nie wypowiadaj.

 

Różne rzeczy testowałem i dlatego chętnie się wypowiem ;)  Orałem piaski C-330M grudziądzką 3ką, ale na normalne pole z żyzną ziemią nigdy bym go nie wpuścił z takim zestawem, tym bardziej na ugór - szkoda mi ciągnika i czasu straconego na mieszanie kołami w miejscu. Zaprosiłbym Cię na pola, gdzie U1614 z pługiem 4x40 miał chwile zwątpienia, nawet byś z miejsca nie ruszył. Więc bezpieczniej ograniczyć swoje przekonanie, że u każdego taki zestaw będzie super zgrany i wydajny.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dietro    0

Dzięki Panowie za odp. rozgladam się  w w takim razie za 3x35 , odejmę jeden korpus i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Taa, ciapkowi nawet przy 2 skibach czasem braknie pędu, żeby dobrze ziemię przewrócić, co dopiero przy trzech małych. Na ugorach tym bardziej. Na czystym podoranym polu może i się sprawdzi, ale na dobrej ziemi, przy poplonie czy na ściernisku jest więcej kombinowania niż roboty

 

To że twojemu brakuje mocy przy 2 skibach to nie znaczy ze innym ma brakować.

ja testowałem 3x35 i idzie bez problemu ale ma ciężko.

mam 2x35 i nie ma opcji by gdzie kolwiek brakło mu mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

"idzie bez problemu ale ma ciężko" - w j. polskim to się nazywa oksymoron.

Wczoraj orałem U1614 i pługiem 6-cio skibowym, miesiąc temu na glinie ten sam ciągnik miał problem z uciągnięciem czwórki. Jaki z tego wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

C330 z 3UG ( 3x30cm) to chyba żart lub na piachu. Na normalnej glebie to 60-tka ma co robić z takim pługiem. Na rędzinach to z 2 będziesz miał ciężko a mogą się zdarzyć takie lata że nie dasz rady i tych 2 pociągnąć ( oczywiście zaorzesz ale nic innego jak głębsza podorywka nie wyjdzie.)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak ktoś posiada pług UG 2 i 3 to niech zerknie na położenie lemiesza w tych pługach.Ja posiadam je oba i w dwójce lemiesze są bardziej w pionie niż  w trójce.W trójce są lemiesze leżące co sprawia że orka trójkami jest autentycznie taka sama jak dwójami tylko trzeba dbać o długość lemiesza.Doświadczyłem tego jak na swoje 20 ha do c 360 dorwałem za parę groszy w rozliczeniu 3 UG nowego typu i tak samo 60 idzie na gliniastej glebie jak dwójkami.Od tej pory pod lemiesz w dwójkach podłożyłem pasek wąski blachy i zrobiłem leżący lemiesz i Władek fruwał razem z 60 w orkach do puki ojciec miał zdrowie mi pomagać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No widzisz a ja miałem dwuskibowego orła, szwagier i połowa ludzi w okolicy ma dwuskibowe unie orliki.  ja mam czwórkę i lemiesze są tak samo. Sam je kładłem żeby trochę chociaż poprawić pracę tego pługa. Daremna robota to i tak spychacz. Nie ma różnicy w lemieszach pługów uni starszej daty chyba że ktoś sam kombinował jak ja.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Na pewno jest różnica w położeniu lemieszy w starych ("korbelki" na wieżyczce) i nowszych pługach Unii Grudziądz. Te starsze to faktycznie pchają ziemię a nowsze bardziej podcinają i po prostu idą lżej. Minusem tego jest to że jak w tych nowszych przydrze się czubek to pług już nie "wchodzi". Nieraz po złomach widuję zużyte lemiesze i od razu widać który przy jakim pługu pracowały - te od starszych pługów są bardzo "niskie". U mnie może być półtora takiego lemiesza i jak nie będzie dzioba to pług za bardzo nie będzie orał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W uni robili na jedno kopyto starego orła i orlika. te same słupice, kąty, wymiary. Różnica może być pomiędzy inia a dzisiejszym rzemiosłem typu staltech czy biomet.

Co do pchania ziemi to nie tylko wina lemieszy ale i samej odkładni. jest kiepsko wyprofilowana i tyle. Nadaje się do podorywki i max średniej orki. W głębokiej stawia skibę a nie przewraca pchając ją przed sobą.

Ogólnie cała ta konstrukcja to nieprzemyślana konstrukcja. Aż dziwne że klepią to tyle lat.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

Są już w sprzedaży nowe odkładnie i piersi typu zagraniczne tzw śrubowe do tych pługów. Fajnie wygląda taka skręcona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Całą słupicę trzeba  by wymienić żeby to miało jakikolwiek sens. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Zastanawiam się nad zmianą pługu. Posiadam Zetora 7341 i pytanie. Czy owy Zetor da sobie radę w 4 skibowym pługu Kvernelanda na resorach ? Ziemie mamy dość słabe, przeważnie piachy. Do tej pory pracował z Unią Grudziądz 4 skibową.
    • Przez Rollermix
      Tak z czystej ciekawości czy 2 skiby obrotowe pójdą w ciapku po remoncie. Klasa ziemi I
    • Przez Vril
      Tak jak w temacie .Mam dylemat w wyborze pługa do mojego JD 6820 .
      Pod pług ok 50 ha .Cena za Ibisa z wałem po upustach ok. - 42000 a za GB ok 43000 zł .
      Szukam szczególnie opinii użytkowników Ibisa z wałem a szczególnie jak się ten wał sprawuje po modernizacji.
      Druga sprawa jak jest z jakością teraz pługów Unii a szczególnie czy równą orzą w jedną i drugą stronę .
      Do tej pory użytkowałem Ibisa jeden z pierwszych modeli i niestety był źle zrobiony .
      W jedną stronę spłycał a w drugą pogłębiał .
       
      Pługi GB znam i jakość pracy także .
      Dylemat jest traki co wybrać sma pług GB czy Ibisa z wałem .
       
      Z góry dziękuje za opinie użytkowników .
    • Przez Pablito1
      Mam pytanie. Wie może ktoś jak połączyć bronę z pługiem grudziądzkim 2 skiby. Prosiłbymo fotografie i opisy
    • Przez krzysztoff
      Piszcie swoje opinie na temat tych dwóch pługów, najlepiej użytkownicy. Jak z żywotnością elementów roboczych, i pytanie najważniejsze czy jesteście zadowoleni z tych pługów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj