piotrekkkk

Jaki pług do Ursusa C-330?

Polecane posty

jaco512    1003

Idealne do podorywki na kilka cm. Sam wstawiałeś zdjęcie, że orzesz na 2 skiby.

W mojej okolicy nikt nie myśli o 3 skibach do c-330, c-360 ma co robić z takim pługiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Zgadzam sie w pełni z jaco512.

Ja mam pług UG 3x35 ale nawet nie myśle orać nim na głęboko, zawsze wtedy jedna skiba jest out. Piasek też ma swój ciężar i swoje opory które traktor musi pokonać. Niby lżejszy od czarnej ziemi ale też traktor nie ma w nim dobrego punktu zaparcia bo jest mało zwięzły. Pójść może i pójdzie, ale po co męczyć ciapka? Jak chcemy zrobić dobrą robotę to nie ma co kombinować. Zwłaszcza na piachu który ciężko jest dobrze "obrócić" na skibie bo suchy jest bardzo sypki. A będzie wyglądało to jeszcze gorzej jak przy 3 skibie traktor straci część prędkości i częściej będzie wpadać w poślizg.

Wiem coś o tym bo sam robie na piaskach (VI klasa) i widze co sie dzieje jak przy podorywce pług za głęboko wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaCoC-330    1

Moim skromnym zdaniem to ten temat jest troche bezsensowny jak mozna wogóle pomyśleć żeby 330 zapiąć do 3 skibowego pługa tongue.gif może i koła nie będą grzebać ale za to trzeba by było jechać chyba 1 polową bo silnik nie miał by siły tego pociągnąć biggrin.gif

to widzę że mało wiesz i mało widziałeś c-330 bez problemu radzi sobie z 3 skibami wiem bo sam tak orze i daje radę nawet 4 :D

 

ciapek to ledwo z dwiema skibami sobie radzi,a co dopiero z trzema

haha to strasznie masz słabą tą 30-tkę jak z dwiema sobie nie radzi moja sobie radzi z 3 i to 4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

W jakim celu odkopujesz posty z 2009 r? Myślisz, że ktoś czekał tyle na twoją odpowiedź?

Opowiadanie bajek zostaw małym dzieciom, nikt myślący w to nie uwierzy, nawet się nie wysilisz by wstawić kilka zdjęć lub film na youtube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

3 skiby to mtz w gospodarstwie przy szkole nie dał rady dobrze ciągną brakowało przyczepności. 30-tką nikt nie próbował nawet orać a 60-tka jak orała ogrody to 2 skiby i blokada. Na ogrodach ziemia była pulchna nie zjeżdżona bo tylko orka była robiona ciągnikiem reszta to siła pociągowa uczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

C-330 to traktor przystosowany do 2 skib , najlepiej 2X35 .

3X35 to można ale podorywke i srednią orkę , na filmiku pokazana jest C-330 z 3 skibami do tego kawałki betonu na pługu , tak uciągnie ale zwróćcie panowie uwage że gość jedzie na 3 :D :D :D niech wbije 4 to wtedy pogadamy.

Wszystko zależy od ziemi i od ustawienia pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

ja mam ug 2x 35 są dobre ale jak się wpuści po rame to nie uciągnie, 3x 35 to za dużo do c 330, ale 3x 30 są idalne

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikow    8

Z tymi pługami ug to nie było przypadkiem tak 2 x 30, 3 x 30, 4 x 30, 4 x 35, 5 x 35...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

ja mam ug 2x 35 są dobre ale jak się wpuści po rame to nie uciągnie, 3x 35 to za dużo do c 330, ale 3x 30 są idalne

Maniek współczuje twej wiedzy na temat orki.

Kto logicznie myślący orze po rame?

Orka głęboka to jest góra 30-35 cm.

W zależności od ziemi.Jak wywalisz raz gline to masz już pole załatwione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Sorry, ale widzę że nie zrozumiałeś prenośni w moim poście. Oczywiście nie orze po rame ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Ja moim c-330 robię przeważnie orkę głęboką pługiem grudziądzkim 2x50, parę razy też używałem od kolegi pług 3x35 do głębokiej orki. Ciągnik radził sobie ładnie na twardej ziemi.

Następnie "3x 30 są idealne" post nr 275 http://www.agrofoto.pl/forum/topic/11971-c-330-2-czy-3-skiby/page__st__260?do=findComment&comment=1018306

ja mam ug 2x 35 są dobre ale jak się wpuści po rame to nie uciągnie, 3x 35 to za dużo do c 330, ale 3x 30 są idalne

Coś często zmieniasz zdanie, jaki masz pług i jak idzie z nim c-330..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

tamten post jest z kwietnia 2011, teraz dokładnie wszystko pomierzyłem i jeden pług to 3x 30 a drugi ug 2x 35 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek-c-330    548

witam mam ursusa c-330 z 71 r jest u nas już ponad 40 lat czyli prawie od nowości był jeden generalny remont silnika . moje pytanie brzmi czy na klasie ziemi 3-4 poradzi sobie z pługiem 3 skibowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

A co to za pług masz? bo z 3x 30 radzi sobie bez najmniejszego problemu u mnie na gliniastej górzystej 4 klasie ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek-c-330    548
Napisano (edytowany)

nie jestem pewien ale to jest chyba 3x40 to był 5 skibowy do podorywki i jest odjete dwie skiby i przedłużone słupice

Edytowano przez jacek-c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ten temat był już kiedyś poruszany. Jak dla mnie to głupota, oszczędzanie na czasie, a tracenie na paliwie i częstszym zużywaniu się części. Ciapek jest przystosowany do dwóch skib w głębokiej orce. Niektórzy takim pługiem nawet 60tką pracują, a ma prawie dwa razy więcej koni i jest przystosowana do trzech skib.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gz330    1

Widzę że na Agrofoto jest strasznie dużo osób dbających o sprzęt. Ja mam c330 (jak dobrze pamiętam to jest chyba z '78) i od lata ciąga pług 3x35 z Grudziądza i sobie radzi chociaż teren pagórkowaty ( mieszkam 20 km od Rzeszowa). Ale ma jedną wadę trochę wysoki jak do c330 (3/4 wysokości podnoszenia idzie na samo jego podpięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230

chyba w piachu bo u mnie na 3 kl jak jest mokrawo to ciagle sie podnosnikiem koryguje bo jak pusci glebiej to zaraz mieli gumami a dodam ze plug mam z malymi lemieszami ( na 2 sruby ) wiec ci co w 3 skiby orają to albo nie wiedza co to orka albo orza piach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A no 30tka w normalnej ziemi z 3x35 jak się za mocno w podorywce choćby jedna skiba wpuści to zdycha, co tu dopiero gadać o ciągnięciu trzech na 20cm głębokości. Może pare sezonów pochodzi, ale później szykujta portfele jak Wam sie tak w polu spieszy, bo stary Polonez się tak nie będzie rozlatywać jak ten ciapek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gz330    1

Jaką klasę ziemi to za bardzo to nie wiem choć moja sąsiadka chciała się wybudować i gmina jej nie pozwoliła bo 3 klasę ziemi więc może u mnie jest tak samo jak na moje oko to pług ustawiałem tan 15 cm ale miarki w oku nie mam więc mogę się mylić jak da rade to na wiosnę zrobię zdjęcie to sami ocenicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Zastanawiam się nad zmianą pługu. Posiadam Zetora 7341 i pytanie. Czy owy Zetor da sobie radę w 4 skibowym pługu Kvernelanda na resorach ? Ziemie mamy dość słabe, przeważnie piachy. Do tej pory pracował z Unią Grudziądz 4 skibową.
    • Przez Rollermix
      Tak z czystej ciekawości czy 2 skiby obrotowe pójdą w ciapku po remoncie. Klasa ziemi I
    • Przez Vril
      Tak jak w temacie .Mam dylemat w wyborze pługa do mojego JD 6820 .
      Pod pług ok 50 ha .Cena za Ibisa z wałem po upustach ok. - 42000 a za GB ok 43000 zł .
      Szukam szczególnie opinii użytkowników Ibisa z wałem a szczególnie jak się ten wał sprawuje po modernizacji.
      Druga sprawa jak jest z jakością teraz pługów Unii a szczególnie czy równą orzą w jedną i drugą stronę .
      Do tej pory użytkowałem Ibisa jeden z pierwszych modeli i niestety był źle zrobiony .
      W jedną stronę spłycał a w drugą pogłębiał .
       
      Pługi GB znam i jakość pracy także .
      Dylemat jest traki co wybrać sma pług GB czy Ibisa z wałem .
       
      Z góry dziękuje za opinie użytkowników .
    • Przez Pablito1
      Mam pytanie. Wie może ktoś jak połączyć bronę z pługiem grudziądzkim 2 skiby. Prosiłbymo fotografie i opisy
    • Przez krzysztoff
      Piszcie swoje opinie na temat tych dwóch pługów, najlepiej użytkownicy. Jak z żywotnością elementów roboczych, i pytanie najważniejsze czy jesteście zadowoleni z tych pługów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj