buchaj

Silnik Perkinsa w Protectorze-problemy z zapowietrzaniem

Polecane posty

buchaj    0

Mam następujący problem - zapowietrza mi się bez przerwy kombajn. Oddałem do regeneracji pompę, wyczyściłem zbiornik paliwa, zmieniłem filtr ale to nie rozwiązało problemu. Sczelność również spradzałem ale nigdzie nie słychać powietrza. Proszę, doradźcie co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Została jeszcze pompka zasilająca i zawór zwrotny. Jeżeli już to zrobiłeś, to musisz się do tego zapowietrzania przyzwyczaić ;) . Miałem mercatora z 6-cylindrowym perkinsem i wiem coś o tym. Jak go "naszło" to zapowietrzył się w czasie pracy, a jeśli nie, to odpowietrzanie po godzinnej przerwie było gwarantowane. Inni też narzekali na ten silnik (to ponoć przez stojącą pionowo pompę wtryskową), choć nie wiem jak się spisywał w MF-ach (tam też był montowany)


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

zbiornik paliwa wyzej niz pompa wtryskowa jedyne rozwiazanie

ale i to nie gwarantuje sukcesu

ten typ tak ma


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toja    0

miałem ten sam problem. silnik perkins 6 w moim claasie zapowietrzał się po przejechaniu nie więcej niż 100 metrów w polu. na wolnych obrotach chodził w miarę. robiłem wszystko co możliwe, wymieniałem filtry, wyrzucałem filtry, przedmuchiwałem instalację paliwową, czyściłem siatkę w zbiorniku. to wszystko na marne, problem nie ustępował. po odpowietrzeniu silnik wysysał paliwo napompowane ręcznie z kubków filtrowych. serwis claasa orzekł: "pompka zasilająca do wymiany". już miałem ją w ręku, ale przez przypadek odkryłem, że w pompce na dojściu jest niewielki filtr siatkowy w miejscu przykręcania przewodu zbiornik -> pompka. był tak zabity, że ledie go przedmuchałem. teraz silnik chodzi jak zegarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybi    0

Na allegro sa takie reczne pompki do paliwa (gruszki ) z zaworkiem zwrotnym , moze warto sie w taka zaopatrzyc i zamontowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

U mnie wystepuje ten sam problem, sprawdziłem szczelnosć układu, wymieniłem filtry, pompke oraz dałem do regeneracji pompe, nie pomaga nawet umieszczenie zbiorniczka z ropa nad silnikiem. Gaśnie po 100 metrach dymiąc tuz przed zgaśnięciem na biało ;/ Pomocy. Silnik to perkins 4. Zawsze chodził pięknie a po zimie mu coś odbiło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

kolego sprawdź czy przez korek dochodzi powietrze, tzn.czy nie jest zabity (od spodu) kurzem


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keyzer    25

też tak się męczyłem przez ponad dwa sezony ze swoim senatorem z perkinsem. Wymieniłem pompkę zasilającą, zregenerowałem wtryskową, wyrzuciłem odstojnik, wymieniłem wszystkie filtry i przewody i dalej nic. Dopiero jak wyjąłem rurkę z baku i ją skróciłem o 1cm i lekko wygiąłem zaczął normalnie chodzić. Ale jak sie ma 41 lat to nawet kombajn dostaje zadyszki

a przy okazji nie wiecie jak zajrzeć i wyczyścić zbiornik paliwa w senatorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:) mam 6 perkinsa w dominatorze 80 temat ten przerabiałem ,była odkształcona pokrywa górna odstojnika przed pompką zasilającą minimalnie ale nerwowo można się było wykończyć w czasie akcji :) po usunięciu i założeniu filterka wymiennego jest na razie dobrze ;)

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.lata praktyki przy perkinsach nasuwają kilka wniosków .jeżeli jest to stary perkins 4 cylindrowy to przy pompce zasilajacej trzeba wyrzucić ten malutki filterek co znajduje się w nakretce przewodu między odstojnikiem a pompko zasilającą i druga sprawa jeżeli odstojnik to taka mała szklana bańka to najlepiej wywalić ją i wstawić coś dużego z ciągnika . ja wstawiłem od ruskiego LTZ 50 końcówki pasowały ,i od 7 lat niewiem co to zapowietrzenie silnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Jeżeli można to napiszę w tak starym temacie , bo problem istnieje dalej. W moim merkatorze wywaliłem wszystko , założyłem pompkę elektryczną która daje do 5 bar i wydajności ok 100 l/h założyłem duży odstojnik, paliwo rżnie jak z motopompy strażackiej i też wczoraj w czasie koszenia zgasł.To jak myślicie wtryskowa do regeneracji koniecznie ? BO JUŻ BRAK ZDROWIA DO TEGO MOTORA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacenty113    1

ja mam z kolei inny problem bo jak uda mi się odpalić kombajn"tylko z samostartem" to po zgaszeniu nawet na gorącym silniku bez samostartu też nie zapali  

pompa i wtyski niby po robocie a dalej mi tak chrzani

tylko mój perkins to 6ka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17
Czy to możliwe że w merkatorze 70 przy silniku perkinsa mam założona pompę paliwa zasilająca od sw400? bo jak patrzę na zdjęcia w necie to moja tak właśnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj