MICHELIN

Claas Mega 204

Polecane posty

MICHELIN    0

Witam was koledzy :) Mam do was prośbę abyscie doradzili kombajn. Więc tak mam 70ha i dwa Bizony ZO56. Tegoroczne zniwa przechodzą jakoś tak sobie i pozostało mi jeszcze 6ha pszenicy. Bizony jak narazie to idą super ale pogoda nie pozwala i to się ciągnie i własnie na te 70 ha i 30 usług to te 2 Bizony to za mało. Kosi się wiecznie i ojciec chce kupić kombajn :D Najpierw sprzedać Bizony, dołozyc i kupic Claasa. Chcemy tylko taki kombajn:

- Claas Mega 204 II

 

I mam do was pytania czy ten kombajn nie będzie za duży na te pare hektarów???

A bardziej interesujace mnie pytania to takie:

-wydajność kombajnu tzn ile ton zboża sypnie na godzinę???

-awaryjnośc???

-jaki jest w nim komfort w skali od 0-10???

 

I na te pytania chciałbym odpowiedz:) Jakiś rok temu tato był w PGR i mieli tam dwa 204, BS i takiego starszego hollanda. Prezes mówił, że BS jako polska maszyna to ma duży przerób ale obok Claasa to sie kryje. Powiedział, że 204 to BS bierze w locie. No więc ojciec chce tylko mege 204 z hederem 4.5. Co o tym sądzicie???

Jeżeli ktoś coś wie o 204 to proszę o wypowiedź, a i prosiłbym też o jakieś dane od 208.

 

Pozdrawiam wszystkich i proszę o odpowiedź:);):):):) Bardzo dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No 100 ha do młócenia to nie jest już te "pare hektarów" jak ująłeś... ;) My u siebie mamy do młócenia ponad 90 ha bo reszta to buraki i ten kombajn zgrany z dobrą dmuchawą (akurat mamy o wydajności (30 ton/h) da rade przy pszenicy o plonie ok 6 ton z ha wycisnąć 7-8 ton na godzine. To zależy jaka jeszcze jest ta pszenica. Żadny kombajn nie jest idealny więc ten też może się popsuć ale przez 3 lata użytkowania nie mieliśmy z nim żadnych wielkich problemów. Z tym komfortem to ci nie pomoge bo nie jeździłem w kombajnach o podobnym przerobie więc nie wiem. Lecz moge powiedzieć że da się swobodnie rozmawiać w kabinie przy pracującym kombajnie. Ważny też jest hydrostat który w serii Mega jest w standardzie bardzo ułatwia prace. Przy naszym mamy heder o szerokości 5.1 m i myśle że jest to odpowiedznia szerokość hederu jak na przerób tego kombajnu. Piszesz tu o Medze 208 chyba jest to za duży kombajn jak na taki areał a jest to już sześcioklawiszowy.

Jak chcesz coś wiedzieć o kupnie takiego kombajnu tzn czy są do na rynku i w jakich cenach to zapytaj @Kiju221 bo on teraz na wiosne kupił taki kombajn więc jest w temacie.

Już temat o Medze 204 jest zaraz podam link

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Jaki-kombajn-...y-JD-t9232.html


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICHELIN    0

Dzieki Rafał:D To jest tak za dobra 204 musisz dac te 200.000zł a za 208 zeby było czym jezdzic to te 230-250.000zł. Chodzi nam aby z pola szybko wszystko zwiesc i po sprawie a nie tygodnie tymi bizonkami :) Tato mowił, że jakby taki 204 kosił to on nie zdazy zboze odwiesc do BIN'a no i co najwazniejsze ma klime ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No klime to ma i po jej wyczyszczeniu i naładowaniu chłodzi że nie wiem ;) . Nasza wywoławczo kosztowała 200 tys ale po targu poszła za 190 tys tyle że to było 3 lata temu. A jaką masz dmuchawe do BIN-a?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICHELIN    0

Bina bedziemy stawiać w październiku i chcemy 2 biny bo musi byc na rzepak i na pszenice ;) mymy też dwa Zetory 16245 wiec o ciągniku nie marzymy ale o 204 cały czas jest gadka

 

A jak ten Claas chodzi przy hederze 5.1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja myśle że heder 5.1 m jest odpowiedni do tego kombajnu. Ani za szeroki ani za wąski taki w sam raz. Bardzo dobrze sobie z nim radzi. A ty chcesz 4.5 m ze wzgledu na przejazdy czy jak?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICHELIN    0

Tak ja właśnie chce 4.5m ze względu na przejazdy, u mnie w miejscowości taki koles przy medionie 310 ma tez 4.5 a w marcu inny kupil hollanda tego "polskiego" z nazwy, chyba TC54 "chyba" i również ma 4.5. Teraz sobie tak myśle jak ta MEGA musi isc w stojącej pszenicy z tym hederem 4.5, napewno nie nadarzysz za kombajnem iść;);):D:D:):D:)

 

A jeszcze jedno. Jaką pojemność zbiornika ma 204??? Nie ile litrów tylko ton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No zbiornik ma 6200 litrow czyli hmm 4-4.5 tony. Dokładnie to tak nie da się powiedzieć bo to zależy od tego ile pszenica waży.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Mysle ze na twoj areał bedzie dobry.Kiedys tez myslałem ze na niewielkie gospodarstwo nie potrzeba duzego kombajnu.Jesli zniwnej pogody jest 2-3 tyg to tak ale jak jest tydzien pogody kiedy trzeba szybko skosic to musi byc duza i wydajna maszyna.W tym roku dokupilismy do naszego NH 1520 "wielkiego brata" NH 8070 i roznica jest kolosalna.Po dwoch dniach koszenia ojciec skwitował wszystko kilkoma słowami "trzeba dokupic przyczep"-swiete słowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

W pelni zgadzam się z tobą. Nasza Mega chodziła wcześnij w spóldzielni która miała coś ponad 300 ha i tego sprzedawali a brali mniejszego Mediona jakiegoś nie wiem czemu akurat mniejszego.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICHELIN    0

Dokładnie ;) średnio w tygodniu jak są 3 dni pogody to jest dobrze a reszta to deszcz. Ty w dodatku masz dwa NH to potrzebujesz przyczep a tak poza tematem to ilu tonowe masz przyczepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Mam autosanke samochodowa 13 ton pszenicy wchodzi,wywrotke czeska 6t,polska wywrotke 4.5 tony z nakladkami (7t) i jedna zwykła 4 tonowke.NH 8070 taka 4 tonowke sypie na raz wiec mamy mały problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Na ilu ha u ciebie chodza te dwa kombajny? Ja mam taką wywrotke o ok 4.5-4.7 tonach pojemności to wejdzie z Megi jeden zbiornik 100% i z drugiego 20-30%.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Na 50 ha.Na usługi sie nie nastawialismy a kupilismy drugi kombajn ze wzgledu na bardzo chwiejna pogode i wcale tego nie załujemy.Na usługach brat juz wykosił tym wiekszym prawie 100 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICHELIN    0

A ja mam takie przyczepy:

-3 wywrotki (dwie po 8 ton a jedna 9.5)

-2 niewywrotki 6 tonowe i je to tylko sie uzywa na nasienie lub na koniec zniw gdy brakuje miejsca na zboze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To jak te wywrotki duże podczepisz każdą do jednego 16245 to będziesz miał niezły odbiór zboża. Teraz jeszcze tylko postawić BINy kupić porządną dmuchawe (polecam swoją za 6.5 tys teraz może troche więcej) i żniwa pójdą moment


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICHELIN    0

Heh masz racje ale u mnie na gospodarstwie jesteśmy tylko we dwóch, tato i ja a dziadek już nie potrafi jechać na pole bo mu za gorąco. No tak dwie 16-nastki to już pojdzie, wtedy to MEGA nie będzie stac ;):D:D

 

A co do kombajnu to mysleliśmy nad nowym ale po dłuzyszym zastanowieniu to taki nowy kombajn się nie opłaca bo za jakies tucano czy mege 360 trzeba dać ze 400.000zł więc na tych hektarkach ta 204 bedzie spokojnie latać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Oj te 400 tys by nawet nie starczyło. Mi się wydaje że coś koło 600 tys <<moge się mylić nie jestem pewien


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Witam ja mam Mege 204 z hederem 5.1 m i i jest on w sam raz na ten kombajn ja tez mam sporo przejazdow po polach ale mam wozek wiec sciagniecie hederea trwa jakies 5-6 minut i podczepienie tyle samo. Najgorzej to mam z odbiorem bo moja dmuchawa przy Binach jest strasznie slaba bo ma wydajnosc 6t/h i ciezka sprawa byla z odbiorem ale jakos se poradzilismy na nastepny rok trzeba cos pomyslec z tym rozladunkiem (macie moze jakies propozycje ??) Jestem w 100% zadowolony z kupna tego kombajnu komfort gdy sie przesiada z Bizona jest nieziemsk,i klima, lodowka, cicho, czysto. Moge to powiedziec z czystym sumieniem Kup Mege A Nie Pozalujesz ;)


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja również przyłączam się do tych ostatni słów. Jak chcesz @Kiju dobr dmuchawe o wydajności 30 ton/h to pisz do mnie na gg będzie tania dobra i prosta wkoncu taką mamy... A jak żniwa przeleciałeś? Mialeś jakieś awarie w swojej Medze?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Hmmm awarie jesli pekniecie 2 pasow mozna nazwac awaria to mialem bo poszlu mi 2 glowne pasy 1 to byl na mlocarnie a 2 byl na hydrostat wiesz te poczworne kupilem orginaly drogie ale troche polataja a poza tym to kombajn ponad 200 ha zrobil bez zadnych innych awarii.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Za pas do młocarni ile zapłaciłeś? My jeszcze kiedyś do wymiany też mieliśmy ten pas ale przy Dominatorze 76 to kosztował 1300 pln.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Ja za orginalny zaplacilem 950zl ciekawe dlaczego taka roznica ? Ja swoj pas jak i ten inny kupywalem w nowo otwartym sklepie Claasa u mnie gosciu jest serwisantem Claasa i zalozyl sobie sklep zczesciami do Claasa i mam spore rabaty bo tam jest z miejsca jak masz maszyne starsza niz 8 lat to masz 20% znizki.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

I jak tam sprawa z zakupem maszyny pewnie wstrzymales sie do wiosny??


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lee001
      Witam. Od dwóch lat jestem posiadaczem kosiarki rotacyjnej bębnowej Pottinger Cat 185. Na samym początku spisywała się doskonale hydraulicznie rozkładana daje to dużą wygodę i komfort pracy. Dodam jeszcze że współpracuje z ciągnikiem MTZ 80. Od niedawna pojawił się problem, mianowicie gdy włączam napęd kosiarka podczas rozpędzania się wydaje przeraźliwe dźwięki. Dodam jeszcze że całkiem niedawno zahaczyłem o nierówność i zerwałem śrubę bezpieczeństwa...no ale chyba po to ona jest żeby zabezpieczyć sprzęt przed poważniejszym uszkodzeniem. Myślicie że mogłem uszkodzić coś więcej? Mam jeszcze jedną prośbę...zna może ktoś dobry sklep z częściami do tych właśnie maszyn?
    • Przez Rafi1
      Witam mam prośbę do urzytkowników kombajnu claas mega 204, chciał bym się dowiedzieć jak ustawiać sita ,czy mogę ruszać nim z każdego biegu żeby nie uszkodzić sprzęgła , jakimi obrotami najlepiej kosić pytam bo przesiadłem się z mercatora 75 na megę i nie wiem jak to wszystko poustwijać jeśli możecie to prosiłbym o informacje:) dodam że posiadam też system gurski:)
    • Przez RoLLand
      Witam. Czy ktoś z was wymieniał kiedyś uszczelniacze tłoczków hamulcowych w/w modelach??? U mnie w MAXI sa już spękane i musze kupić nowe ale cena mnie przeraża... komplet na obie tarcze to koszt około 4-5 tyś zł. Ciekawe za co... Za 8 uszczelniaczy?? Porażka. Szukam jakiś tańszych zamienników. Znalazłem już uszczelnienia z AUDI 100 które prawie są takie same ale jednak nie da się tego załozyć. Moze ktoś miał taki problem i znalazł jakieś mniej kosztowne rozwiązanie???
    • Przez roxor
      Witam panowie mam problem i proszę o waszą pomoc bo już nie wiem co może być otóż mój problem polega na tym iż moja sieczkarnia strasznie się grzeje podczas gdy tne qq i już nie wiem co może być wymienilem olej w silniku zmieniłem paski na pompie wodnej filtr powietrza czysty chłodnica czysta wyjolem termostaty pompę wody patrzyłem i ładnie ciągnie wodę w maszynie silnik nie dymi nie jest słaby pali na dotyk nie widać żadnych oznak wskazujących na jakieś uszkodzenie silnika noże oczywiście wyostrzone stalnica przysunieta odpowiednio gniotownik ma szczelinę 8mm dodam jeszcze ze w zeszlym sezonie przechodziła do samego końca i nie miała żadnego problemu z grzaniem ani nic takiego czy ktoś już miał taki problem lub wie gdzie jeszcze mógł bym szukać przyczyny?... Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez rolnik987
      witam, jak w temacie interesuje mnie sieczkarnia marki class i chce wiedzieć coś nie coś przed kupnem sieczkarni zeby nie być zielonym przy zakupie o co spytać itd. czym sie róznią nastepujące modele i który najmniej awaryjny i do którego tańsze cześci.
      jaki koszt jest np. wymiany noży czy stalnicy czy gniotownika. Ile powinnem szykować na dobrze utrzymany egzemplarz z normalną przystawką na 6 żędów, moze ma ktoś w kuj-pom taką maszyne zeby sie poradzić jak coś?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj