deer

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA

Polecane posty

deer    180

Przymierzam się do jednego z tych sprzętów. Ładowarka miałaby pracować w gosp. bez prod. zwierzęcej.

 

Główne zadania to:załadunek big bagów z nawozami, praca z paletami (najwięcej) oraz z 1 tonowymi big bagami w magazynie nasiennym, trochę prac ziemnych, prace ogólnogospodarskie.

 

Jakie są wasze doświadczenia bezpośrednio związane z tymi maszynami. Co w nich wg. was jest zaletą a co mankamentem.

 

Czekam na konkretne sugestie i opinie użytkowników.

 

Z góry dziękuje za rzeczowe posty :huh: .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

dokładnie mam to samo :huh: sugestie napisze jak sie wyśpie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a jest jakiś przelicznik ile taka ładowarka (w zalezności od udzwigu zcy wilkości ładowarki) musi rocznie ton przewieź żeby było warto kupic??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ona bedzie miała wakacje w gospodarstwie bez hodowli, ale jesli masz tak duzo ha i az tyle przerzuci :huh: najlepiej zeby dało sie spokojnie manewrowac z tymi paletami i big-bagami i np. jakbys miał wiezdżać do niskich budynków z paletami to taka nie za mała nie za duża i najprawdopodobniej trzeba troche zapasu udżwigu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

@pioter

 

z twoim podejsciem to lepiej zapomnij o temacie :huh:

jak ci jest potrzebna ładowarka a masz kase to ją kupujesz nie wazne czy bedzie wykożystana na max czy nie. Z takim podejsciem to nie dziwi mnie fakt ze niektózy np na 200h pola jężdza 3p bo im sie wydajniejszy nie opłaca bo 3p akurat jest wykorzystana na max heh. To nic ze orka trwa 2 miesiące :( Wkoncu z takim podejciem chyba o to chodzi ze lepiej sie narobić niz zrobić :( i jeszcze w dodatku zrobić byle jak...

 

Ładowarka u mnie bedzie pracowac pewnie max 500mth/rok i to jest zadna ilość jak na ładowarke telskopową. I tak jak napisał deer, bedzie uzywana do prac ogólnogospodarskich.

 

Ja mam sprecyzowane, parametry ładowarki więc wiem w czym wybieram.

 

Dlatego pytanie do Deer, jakie gabaryty ma miec ta ładowarka... ?( chodzi mi , o wysokość podnoszeni, czy ma być zwrotna , czy ma miec duzy udź wig, posiadac skrzynie w której mozna zmieniac przełożenia podczas jazdy.. jakis dodatkowy osprzęt ) bo bez tego nic sie nie da powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Dobry temat też chciałbym usłyszeć coś od użytkowników ładowarek teleskopowych takich jak matbro, merlo, jcb, manitou jak się spisują o dostępność części bo chodzi mi o używaną taką ok. 60 tys.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no nie wiem każdy liczy po swojemu...ale ja nie zemierzam robic na ładowarke tylko ona ma zarabiac dla mnie...

@mav a ile miałaby u Ciabie przewozić ton???i co używałeś do tej pory??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

to ze ja nie musze wykonwyac tych prac ręcznie to juz jest zarabianie na własnym zdrowiu... a dla mnie to jest wazniejsze niz pieniądze

 

uzywam do tej pory tura 5 ,

moje zdanie jest takie ze jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, ładowacz czołowy nigdy nie bedzie ładowarką teleskopową.

Prawda jest taka, ze uzywam ładowacza do takich zeczy o których nawet mi sie nie śniło,( pomijajac prace normalne jak nawozy, podpychanie ziarna). Chodzby nawet potrafie wykopać rów melioracyjny, albo wypchac mniejsze drzewka z korzeniami, wszystkie prace budowlane, obicinanie drzew, odśnieżanie i setki innych rzeczy. I doszedłem do wniosku ze jednak potrzebuje coś lepszego. Dziwnym trafem potrafie prawie co dziennie coś tym robić. A nie mam od dawna produkcji zwierzęcej..

 

Nie wiem jak Ci mam przeliczyc to na tony, to poprostu nierealne. Mozna podac tylko w mth ile pracowała.

 

Nie wiem jak u innych ale odkad mam ładowacz czołowy, taka maszyna w moim gospodarstwie stała sie poprostu niezbędna i wrazie możliwosci bedzie wymeniona na solidniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nastepnym plusem teleskopa jest to ze odciaza ciagnik, w niektorych przypadkach np. u mnie na zniwa ursus 1614 chodzi tylko z ladowaczem i to codziennie w tym czasie moglby pracowac na polu, takze jesli mialbym zbedne pieniadze to juz by stala na podworku ^_^, swoja droga pozdrowienia dla pana czeska, przez tyle lat tyra na tym gracie :huh: i mowi ze ursus jest najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Tur na ciągniku nie zrobi tego co ładowarka teleskopowa czy przegubowa. Mam tura na c 330 i nie idzie wszędzie wjechać, trzeba się dużo namanewrować aby wykonać jakąś większą robote. Od czerwca mam ładowarkę przegubową i to zupełnie co innego. Idzie dużo i szybo zrobić większe prace związane z produkcją jak i porządkowe wokół gospodarstwa. W sprzęt co będzie wykorzystany należy inwestować bo szybko się to zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@ mav

 

Główne kryteria które ma spełniać:

- maksymalna zwrotność (praca w magazynie z paletami, by maksymalniw wykorzystać pow. magazynową)

- jak najwęższa (ideał 1,4 m)

- udżwig w maksymaknym skręcie min. 1200 kg

- wysokośc podnoszenia min. 3m

- wysokość ładowarki nie ma znaczenia

- biegi nie muszą być przełanczane w czasie jazdy

- osprzęt to;widły do palet, łyżka do sypkich, specjalne widły do bigbagów czterouchwytowych( można widłami od palet, ale tracę 1,5 m podnoszenia)

- ma być nowa

 

A co do wykorzystania to popieram stanowisko @mav, bo u mnie będzie pracować 80 h na rok. Zresztą wszystkie sprzęty mało u mnie pracują (ciągnik który najwiecej pracuje robi 250 mth na rok) i niby to nie ekonomiczne, nie opłaca się a o dziwo stać mnie na następne nowe sprzęty i co nieco więcej :( . A znam paru takich co mają wszystko ekonomicznie wykorzystane no i z inwestycjami u nich już nie tak dobrze. Dużo rzeczy nie idzie przeliczyć na kasę, np: zaoszczędzony czas, terminowe wykonanie (@mav orka 2 m-ce :( ), oszczędność zdrowia, prestiż :) , dobre samopoczucie :huh: przy pracy na bez awaryjnym sprzęcie, bezcenne spojrzenia sąsiadów :) .

 

Swoją drogą mam też 1 rocznego Quicka Q65 i też teoretycznie nie ma roboty a teraz w martwym sezonie jest używany ze 2 h w tygodniu.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Moja ładowarka mieści się w tych parametrach. Co do ładowarek teleskopowych to najwęższa to chyba coś ok 1,8m, więc pozostaje Ci ładowarka przegubowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A wiesz co deer-a muszę Tobie rację przyznać-ładnie ująłeś to o czym parę razy napisać chciałem-ale wolałem nie prowokować :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@chłop z mazur

 

No właśnie konkretnie do tego modelu się przymierzam (Weidemann 2006 teleskop). już wstępnie rozmawiałem z przedstawicielem i wyceniłmi ją na 38 tys euro netto bez osprzętu ( cena katalogowa). Mam nadzieje że coś z tej ceny jeszcze starguję. Może kto ma doświadczenie z targowaniem cen weidemanna, ile procent udało się utargowac z ceny wyjściowej?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@mav nie wiem ile masz lat ale ja ze swoim wiekiem i tą pracą co teraz wykonuje to mysle ze wytrzymam jeszcze z 5 lat i nie odbije sie to zbytnio na moim zdrowiu :huh:

narazie u mnie jeszcze ma kto robić.jak sie dorobie ładowarki do byłbym wstanie sam wszystko obskoczyc(prace codzienne)

zgodze sie z Tobą że jezeli jakaś maszyna jest uniwersalna to nie będzie spełniała dobrze swojej pracy(ale to zalezy tez do od wymagań użytkownika :(

ja mam też swoje kryteria co do ładowarki i +/- określone ile rocznie miała by przewieźale na mth to mi jest trudno przeliczyc bo to dopiero wyjdzie w praniu...

 

@deer a ile masz ciagników na te 80ha bo to też ma duże znaczenie... :(


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

,,@deer a ile masz ciagników na te 80ha bo to też ma duże znaczenie... ''

 

Tak się rodzą pierdoły :huh: . Nigdzie nie napisałem że mam 80 ha tylko, że ładowarka będzie pracować ok. 80 h czyli 80 godzin rocznie. Ciągników mam pięć 140,117, 110,60,48km (koni mechanicznych nie kilometrów :( ).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

oj faktycznie nie dopatrzyłem... :huh:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesieną ubiegłego roku za 2006 w Fricke zaśpiewali netto 147 580,00zł + 22%VAT = 180 047,60zł i w związku z tym inwestycja zostało odłożona na później :huh:

wersja w wyposzarzeniu standardowym bez osprzetu


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A czy ktos może miał do czynienia z ład. przegóbową z teleskopem Thaler? Co sądzicie o jakości tego wyrobu, czy jest to jakościowo porównywalne z Weidemannem i czy faktycznie Weidemann jest najlępszy, czy ma tylko dobry marketing?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a jaki układ jezdny maja wyzej wymienione sprzety? chodzi mi głównie o przeniesienie napedu jest mechaniczne czy hydrauliczne i jakie sprzegło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
a jaki układ jezdny maja wyzej wymienione sprzety? chodzi mi głównie o przeniesienie napedu jest mechaniczne czy hydrauliczne i jakie sprzegło?

 

Napęd tych maszyn jest hydrostatyczny na wszystkie cztery koła, więc sprzęgła nie ma wcale. Niektór mają dwa zakesy szybkości jazd, od zera do max.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

to dobrze bo np. rwać czyms takim z obory na głebokiej sciółce to mechaniczne nie widzi sie a w takim razie to dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Przy hydrostatycznym napędzie tylko przełącznik przód - tył i zakresy prędkości do wyboru wolny i szybki. Ładowarki mają pedał, którym się odcina dopływ oleju do pompy jezdnej i się hamuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj