Zaloguj się, aby obserwować  
szymek212

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543

Polecane posty

wsk125ccm    11

żeby wyłączyć rotor trzeba by było tryb ściągnąć, ale szczerze powiedziawszy w życiu bym tego nie zrobił. Ponieważ jak bym wyłączył rotor, to podbierak by podawał masę, a ona zatrzymywała by się przed rotorem i koniec :D żadnej belki bym w ten sposób nie zrobił... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

schodzicie z tematu

co do odpowiedzi na pytanie to ja jestem za warfamą

sam taką posiadam i złego słowa nie powiem, mam ją 3 sezon robie rocznie po kilka tys. bel siana i słomy i jak na razie to z awarii miałem łożysko za 20zł i nowy łańcuch za 300zł, jeżdze 385 z ta prasą i bele są super ubite, jak za te pieniądze to uważam że bardzo dobra prasa, do używek nawet najlepszych firm nie jestem do końca przekonany, oryginalne częśći są drogie a gdyby prasy były super to właściciel by sie ich nie pozbywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DomiAgro    0

Witam , zastanawiam się nad kupnem prasy ( a w zasadzie to nie mogę się zdecydować która ) warfama z543 lub sipma z279, słyszałem że warfama można niby szybciej jeździć ale nwm czy to prawda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako 10 letni użytkownik warfamy mogę ci powiedzieć że  jeśli sie zdecydujesz na nią to przygotuj się na częste wymienianie łożysk na łańcucha i w podbieraczu lecz w podbieraczu rzadziej, maszyna prosta  w budowie 100 % napraw zrobisz sam, części tanie. Z tą prędkością to różnie bywa jeśli wałki są zbite to nie polecisz za szybko bo sie zerwią bezpieczniki (śruba na napędzie podbieracza i wałku wom ) w słomie po kombajnie 10 km/h więcej to już przesada jak dla mnie. Bele naprawdę zbite ładnie .

Większość usterek które mnie nawiedziły  z tą maszyną przez te 10 lat:

Przynajmniej 4-5 łożysk na łańcucha  na sezon 

Na podbieraczu w tamtym roku wymieniana była prowadnica rolek bo się ,,porwała"

Niektóre łańcuchy napędowe (ale to standard)

Tyle,sprzęt mało awaryjny bo prosty,rocznie robi około 200 belek słomy i 300 sianokiszonki + zarobek,

Wady które zauważyłem: 

Podawanie siatki jest źle umiejscowione, przy silnym wietrze gdy za bardzo nią wypuścimy wkręca sie w podbierak, gdy słoma jest stara i robi sie  z niej sieczka pdczas prasowania trzeba przestawić się na sznurek bo nie ma opcji żeby siatka załapała 

Zamek na klapie a raczej jego brak to doskwiera najbardziej bo schodzi ciśnienie gdy jest gorący olej,sipma z tego co kojarzę chyba go ma co zdecydowanie duży plus :) 

Tyle w temacie mam nadzieje że w jakimś stopniu pomogłem :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

5 łozysk wymieniasz na 500 kulek rocznie?? bez jaj. To ja ostatnio łozysko wymieniałem 4 lata temu a przez ten czas zrobiłem ok 3,5 tys bel na sezon. Ale w zeszłym roku robiłem w żniwa cały podbieacz bo sie skączył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

Zadając tutaj pytanie: warfama czy sipma, to tak jakbyś zadal: co lepsze, syfilis czy malaria????😂

I tak polecą ci zachodnią

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
9 godzin temu, DomiAgro napisał:

Witam , zastanawiam się nad kupnem prasy ( a w zasadzie to nie mogę się zdecydować która ) warfama z543 lub sipma z279, słyszałem że warfama można niby szybciej jeździć ale nwm czy to prawda .

Dlaczego Polska a nie zachodnia? 

Z jakim koniem będzie współpracować? 

Jaki budżet przewidziany na prasę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)

a może pytanie serek mlekpolu czy miller ?  jaka była afera jak ser z niemiec do polski przyjechał ? a może jogurty holenderskie bo tam  są krowy wypasane ? mam sipme ma klamki , w sumie na 500 bel na rok jest ok. zrobiłem około 5000 bel to w podbierak mi trawy sie okreciło i sie urwał wałek tylko tyle  z awari . mam na sznurek , jest na rynku dużo pras wygiełdanych wiec radze wziąć  ,,znawce ''do oglądania , z takich droższych rzeczy to tylko jak łancuch wyciągniety to pewno kosztowny , czy równo sie domyka komora  , wałek podbieraka był drogawy około 1000 zł + roboty w ch...j 

Edytowano przez jarecki
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

no ja ten dziadowski podbierak robiłem całe pięć dni i umeczony na maxa... powiem tak na 500 kulek sipma jest ok ale juz wiecej bym tego nie kupił bo robie duzo bel a roboty nie pospieszysz tym sprzetem max 200szt na dzien

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agros99    11

Przez 15 lat użytkowania warfamy, z czego pierwsze lata robiła po 350 hektarów rocznie wymieniłem jedno łożysko na łańcuchu i jedno przy podbieraczu. a że gubi ciśnienie to wina rozdzielacza albo ma zapowietrzony układ. Dwa razy był robiony nagarniacz i wiadomo łańcuchy się skończyły wszystkie. Osobiście nie narzekam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniczek95    0

Ja mogę się wypowiedzieć na temat wiązania siatka i warfama ma to rozwiązanie najgorsze jakie może być czyli że siatka jest podawana z materiałem jeśli się zagapisz to siatka ląduje na podbieraczu i ja wciąga do środka podbieracza sipma ma podobnie ale jest to troszke lepiej rozwiązane bo nie ma możliwości wciągnięcia jej do środka podbieracza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DomiAgro    0
7 godzin temu, PRIMO napisał:

Dlaczego Polska a nie zachodnia? 

Z jakim koniem będzie współpracować? 

Jaki budżet przewidziany na prasę? 

Polska ponieważ wolę już nie brać nic zachodniego , po fiatagri mi się odechciało zachodu , generalnie to w ciągu kilku lat zlikwiduje produkcje zwierzęcą i wtedy prasę sprzedam, miałem zamiar zapiąć ją do 60 , budżet przewidywalem w granicach 20 tys ( sznurek )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, Sokol2 napisał:

5 łozysk wymieniasz na 500 kulek rocznie?? bez jaj. To ja ostatnio łozysko wymieniałem 4 lata temu a przez ten czas zrobiłem ok 3,5 tys bel na sezon. Ale w zeszłym roku robiłem w żniwa cały podbieacz bo sie skączył

na pewno więcej niż 500 wychodzi bo na zarobku jeszcze sporo robię , poza tym stoi na podwórku i nią tylko przykrywam od góry to jest przyczyna i co najważniejsze muszę zacząć kupować u innego ,,sprzedawcy specjalisty"bo serio jak wy robicie kilka razy tyle belek i tylko tyle awarii :/ 

ale trochę nie chce mi sie wierzyć 3500 tyś belek i ani jedno łożysko nie poszło , w tamtym roku 3 mi nawaliły to już się cieszyłem że ,,mało" XD

 

Edytowano przez TheXxKamilxX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

sipma ma za sobą 14 sezonów i wymieniałem w sumie 2 razy łożysko od głównego wałka napędowego raz w przekładni, 2 razy od łańuchów komory, raz od podajnika siatki raz od podbieracza i te małe w tarczykrzywkowej bo miałem podbieracz na stole.  A ogólnie ma na koncie ponad 30tys bel w tym moze 1/3 sianokiszonki napewno i widac ze jest juz mocno zmęczona... mam nadzieje ze jeszcze kilka sezonów wytrzyma w miare bez poważniejszych awari bo na nową brak funduszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj