yacenty

Zetor 10245 dziwny problem z hydrauliką

Polecane posty

yacenty    3860

Witam,

dzis z racji tego, że zorałem ponad 5ha pod rzepak zauwazyłem pewną dziwną sytuację.

Kilka razy po podniesieniu pługa, obróceniu go i przy opuszczaniu pług zaczął mi się z powrotem odwracac. Poczatkowo pomyślałem że się pomylilem i ruszyłem złą dzwignię - jednak przy kolejnym razie już byłem pewien ze pociągnąłem dzwignię od podnośnika a nie od kipra.

Co ciekawe taka sytuacja miała miejsce gdzies tak raz na 15-20 nawrotów.

Spotkaliście się z czymś takim? Pompa nie trzyma ciśnienia odpowiedniego czy co to może być, bo chyba nie jest to wina pługa?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

może wina leży po stronie cięgien sterujących hydrauliką,może gdzieś się blokują i np. opuszczając pług przy okazji cięgno od opuszczania zaczepia o cięgno od kipra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

dzwignia od kipra na pewno byla w tej samej pozycji


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Nie wiem czy Cie rozumiem, ja u siebie w 5211 miałem taka sytuacje: w pozycji opuszczania kipra-czyli wyjścia wydrauliki miałem ustwiony lewarek od kipra, czyli przyczepa nie miała żadnego ciśnienia, chciałem się dociążyć pod górke, dźwignia podnośnika do górypodnośnik sie podniósł i chyba uzyskał swoje maksymalne górne położenie, oglądam sie w lusterko wsteczne a tu przyczepa w połowie podnoszenia, o mało zawalu nie dostałem bo wiozłem kręgi i jakby mi taki wyskoczył i sie potoczył.. Wydaje mi sie że jest to specjalne zagranie ze strony zetora żeby jedną dźwignią podnieść i obrócić pług, choć moge sie mylić..

Kiedyś znowu tak zamieszałem podnośnikiem że mi kiper opadł ;| Ale tego jeszczen ie rozgryzłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

A ile masz wyjść hydrauliki???

 

W moim Zetorze 12111 jest 6 wyjść, 2 do wywrotu, 2 do rozdzielacza dodatkowego i 2 jakieś dodatkowe...

 

Przykład: mam pług 5-skibowy ciągany na kole... Z normalnego punktu widzenia żeby podnieść pług to musze podnieść najpierw dźwignią podnośnika, a potem dźwignią od wywrotu aby podniósł się tył... Jednak jest z tych 2 ostatnich wyjść takie, które dźwignią podnośnika załącza wywot, tzn. dojeżdżam do końca pola, podnosze dźwignią podnośnika pług, a tył sam automatycznie mi się podnosi... Podobnie jest przy opuszczaniu, jak opuszcze podnośnikiem to i na kole mi się opuści pług...

 

U mnie jest jeszcze tak, że podnoszenie pługa na koło miałem podłączone pod kiper i jak brałem dźwignie do dołu - pług się podniósł i zatrzymał na max, potem znowu wzięłem w dół - pług opadł...

 

Nie znam się bardzo na tym, ale z mojego myślenia to u Yacentego pompa daje olej na siłownik obracający pług podczas podnoszenia i opuszczania pługa... Może być, że coś się przycina i puszcza czasami olej...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

tez mam 6wyjsc, ale nie w tym rzecz

obrót pluga jest wpiety pod kiper i wszystko działa ok, tylko czasem przy opuszczniu pluga (NIE OBROCIE) plug lekko opada i jednoczesnie sie obraca, teraz zrozumieliscie o co mi biega?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
W moim Zetorze 12111 jest 6 wyjść, 2 do wywrotu, 2 do rozdzielacza dodatkowego i 2 jakieś dodatkowe...

 

Dwie pary masz od dwóch rozdzielaczy, jedna para od rozdzielacza przy podnośniku a druga od rozdzielacza po lewej stronie siedzenia, piąte wyjście jest połączone z podnośnikiem żeby właśnie razem z podnoszeniem podnośnika podnieść na kole plug półzawieszany lub agregat z wydźwigiem siewnika, szóste wyjście to swobodny spływ oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a możę poprostu nie trzyma dobrze rozdzielacz od kipra i gdy puścisz dzwignię po obrocie to spada ciśnienie i pług wtedy sie lekko obraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1
a możę poprostu nie trzyma dobrze rozdzielacz od kipra i gdy puścisz dzwignię po obrocie to spada ciśnienie i pług wtedy sie lekko obraca

To wg mnie odpada...nie znam sie zabardzo ale wydaje mi sie ze to moga sie zacinac te wajchy(a dokladniej to ten mechanizm w srodku nich) od przewrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Najprędzej suwak w rozdzielaczu się zacina, hydraulika w tych ciągnikach to totalna porażka jeżeli więcej się z nią pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liloboot    0
Witam,

dzis z racji tego, że zorałem ponad 5ha pod rzepak zauwazyłem pewną dziwną sytuację.

Kilka razy po podniesieniu pługa, obróceniu go i przy opuszczaniu pług zaczął mi się z powrotem odwracac. Poczatkowo pomyślałem że się pomylilem i ruszyłem złą dzwignię - jednak przy kolejnym razie już byłem pewien ze pociągnąłem dzwignię od podnośnika a nie od kipra.

Co ciekawe taka sytuacja miała miejsce gdzies tak raz na 15-20 nawrotów.

Spotkaliście się z czymś takim? Pompa nie trzyma ciśnienia odpowiedniego czy co to może być, bo chyba nie jest to wina pługa?

 

zdarzało mi się to też w 1012 z obrotowym overumem błąd polegał na tym że zbyt krótko trzymałem dźwignie do przewracania pługa i wtedy nie zaskakiwała blokada przepływu w siłowniku pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

moim zdaniem napewno jest cos w rozdzielaczu tak jak napisał zts

bo nie mozliwe zeby zacinały sie dzwignie w srodku <prawdopodobnie ktos tak miał ale to naj mniej prawdopodobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Qba90
      Witam miesiąc temu zakupiłem John Deere 3350 wracałem na kołach Ok 20 km wszystko było dobrze. Wymieniałem wszystkie płyny na turdus i fusch utto mp wszystkie filtry na oryginalne i po wyjechaniu w pole i dogrzaniu się hydrauliki ucieka mi wspomaganie i tylni tuz. Na obecną chwilę mierzyłem tylko ciśnienie na szybkozłączach i na rozgrzanym pokazuje 200 bar mino wszystko hydraulika zewnętrzna na wolnych obrotach ucieka. Gdzie szukać dalej przyczyny 
    • Przez kamil2021
      Witam ostatniemu czasy nabyłem pokosówke i jest w niej duży problem z hydrostatem jak jedno koło mi skręca to drugie zamiast delikatnie popuszczać olej aby umożliwić skręt temu pierwszemu kołu stoi w miejscu przez co koło które skręca zakopuje się . Jak myślicie od czego zacząć ? 
    • Przez panmino
      Czołem, czy rozdzielacz ze zdjęcia można założyć do Belarusa 1025? Czy port N do łączenia szeregowego ma cały czas ciśnienie, niezależnie od pozycji pozostałych sekcji? Czy można podłączyć tam wąż od rozdzielacze tylnego podnośnika?
      ... zauważyłem po czasie, że to grupa Zetorów, nie potrafię teraz przenieść tematu, sorki...

    • Przez kamil14851
      Może ktoś mi doradzi odnośnie podnośnika. Podnosnik nagle przestał dobrze działać podczas orki. Zaczęło się od wyrzucania oleju zaworem odcinajacym a teraz podnosi tylko na wysokich obrotach ale po odjęciu obrotów od razu opada, po zakreceniu zaworu odcinajacego nic nie opada. Ciśnienie na pompie to 180 barów. 
    • Przez RolnikUrsus123
      Witam
      Mój wujek ma zetora 16245 i gdy zapnie coś np. pługi to podniesie lecz nie chce opuścić
      Podnośnik ma na siłownik
      Proszę o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj