Zaloguj się, aby obserwować  
wojtek643

grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtek643    0

post-9264-1218310233_thumb.jpgWitam wszystkich forumowiczów ,

 

potrzebuję porady osób , które wiedzą w jakim terenie radzą sobie traktory .

 

Potrzebuję traktor z turem do kopalni piasku , czy dobry nowoczesny trakator potrafi się sprawnie poruszac w grząskim piachu .

żeby lepiej wytłumaczyc sprawę , mogę przesłac zdjecia , zostawiam takze mój adres gg ( 637142 )

No chyba że do tak trudnego ( piaszczystego ) terenu potrzebny jest sprzęt na gąsienicach ?

 

 

pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za pomocne podpowiedzi

wojtek z Opolskiego

k.wojtek@gmx.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

A teraz jaki ciągnik tam robi i jak sobie radzi...??? :D

 

...(Chyba, że to ma być pierwszy)...

 

Ile masz kasy na ten ciągnik...???

 

Aaa no i przenoszę do odpowiedniego działu...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek643    0

Dzieki za zainteresowanie moim pytaniem

 

do tej pory żaden ciagnik tam nie pracował ( nic o tym nie wiem ) , to dawne wyrobisko piasku które mogę kupic . Taka mała 50 arowa kopalnia piasku ( prawie jak pustynia ) . Oczywiscie wszystko legalnie .

Jaki sprzęt tam pracował wczesniej to nie wiem , bo była eksploatowana w latach 80-tych .

 

Wyjazdy z odkrywki będę musiał napewno utwardzic albo przywieżc betonowe płyty . Tak mi doradzono .

 

Na traktor z turem mogę przeznaczyc do 90-110 tys zł . Jeżeli wystarczy prostszy ( tanszy ) traktor to tez dobrze . Sprzęt kupuję jako używany w niemczech . Jaki powninien to byc traktor :

- marka ,

- moc ( 90 , 110 , 130 km ? )

- szerokosc i rodzaj opon ?

 

Myslałem o John Deer z turem firmy Stohl . chciałbym taki sprzęt który ewentualnie będę mógł pożniej odsprzedac do rolnictwa w Polsce .

 

Bardzo proszę o poradę

 

pozdrawiam

wojtek

 

 

Posta piszemy w oknie białym, a nie zielonym...

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

więc mam w okolicy podobną dziką kopalnie może piach nie jest aż tak luźny ale w innym miejscu jest, więc do takiej kopalni za szczególnych maszyn nie potrzebowal byś chyba, a dlaczego ogóle ciągnik z turem a nie jakas koparka, ja zainwestwał bym raczej w koparko spycharkę niż ciągnik z turem, a jak już uperasz sie na ciągnik, to po kilku testach lambo r3 na szerokich oponach stwierdzam że bez włączonego przodka ani rusz w taki teren więc napewno jakiś ciężki masywny ciągnik, dlatego obstawiał bym za jakias używaną koparko spycharką, bo tur na cigniku do piachu szybko się zużyje, tym bardziej do kopania piachu najlepsza jest koparka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja też byłbym za koparką.ustawiasz ją i ładujesz nie ruszając sie z miejsca a ciągnikiem trzeba cały czas podjeżdżać...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek643    0
więc mam w okolicy podobną dziką kopalnie może piach nie jest aż tak luźny ale w innym miejscu jest, więc do takiej kopalni za szczególnych maszyn nie potrzebowal byś chyba, a dlaczego ogóle ciągnik z turem a nie jakas koparka, ja zainwestwał bym raczej w koparko spycharkę niż ciągnik z turem, a jak już uperasz sie na ciągnik, to po kilku testach lambo r3 na szerokich oponach stwierdzam że bez włączonego przodka ani rusz w taki teren więc napewno jakiś ciężki masywny ciągnik, dlatego obstawiał bym za jakias używaną koparko spycharką, bo tur na cigniku do piachu szybko się zużyje, tym bardziej do kopania piachu najlepsza jest koparka

 

 

 

do pioter i Ferdek07

 

dziękuję za odpowiedz ,

 

dlatego traktor , ponieważ będę nim jeszcze ciągnał te przyczepy z piaskiem , tzw. koparko-ładowarka nie ma technicznej możliwości ciągnięcia . A jeśli chodzi o koparkę to mój kolega ma 15letnia koparkę Schäffa , ale ona waży 6-8 ton , więc będzie potrzebowała betonowe płyty , na wyjazd również i tak będę je potrzebował , traktor będzie wjeżdżał z 1 lub 2 przyczepami do 45 arowego wykopaliska .

Jeśli nie miałbym możliwości użycia koparki od mojego kolegi to traktor z turem musiałbym odpinać od przyczepy za kazdym razem ( przy ładowaniu piasku ) .

 

Ogólnie interesuje mnie czy dobry 90-130 konny traktor ( bez przyczepy ) dobrej marki na szerszych oponach nie zakopie się w piasku ?

 

pozdrawiam

Wojtek

Edytowano przez wsk125ccm
Piszemy w tym pierwszym okienku, a ten drugi jest do wklejania linków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

Jaka jest warstwa tego piasku? bo z autopsji wiem że gdy jechałem pod górkę po piaszczystym podłozu z dwoma przyczepami balotów to tracielm przyczepność ;) Uratował mnie przedni napęd...


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Więc jak tak powiadasz, że to jest kopalnia odkrywkowa to koparka nic tu nie pomoże lepsze coś właśnie z rodziny ładowarkowatych. Ostatecznie mógłbyś jeszcze kupić ładowarkę teleskopową i nią też pociągniesz te przyczepy ale jak chcesz ciągnik to przede wszystkim dobry tur Stohl, Quicke lub MX i raczej silnik 6 garowy bo mocna 4 będzie raczej lżejsza i słabsza.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to wszystko zależy jaki to rodzaj piasku czy jest guboziarnisty czy taki jak pył bo ten jak pył to paskudny do jazdy jest, to że z zewnątrz jest jak pustynia nie znaczy że ten piach taki luźny jest, ale do takich zadań jakie planujesz to ja bym wybrał jak najciężejszy i najmasywniejszy ciągnik z jakimś krutkim turem, nie napisałeś czy ma to byc ciągnik nowy i za jaką kase, ale napewno bierz coś dużego i masywnego z napędem nie powinno być dużych problemów w takm piasku a opony zawsze lepiejjak są szersze chociaż nie musisz chyba przesadzac z tą szerokością bo jak bedziesz wykręcał na tych szerokich gumach to też będą ryły,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Na traktor z turem mogę przeznaczyc do 90-110 tys zł.

No faktycznie nie wspomniał ile może wydać na ciągnik ;)

 

Co do opon to moim zdaniem w takim terenie sprawdziły by Ci się wąskie-szeroko rozstawione bliźniaki.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jeśli ciągnik to 4x4, szerokie opony, niskie ciśnienie i jazda. Bez przyczepy to trzeba sie by sie było o coś dobrze zaprzeć żeby sie zakopać ;) Z przyczepą pełną piasku to już różnie, pod górke jak straci impet może utknąć. Nie wiem jak długie i wysokie są tam podjazdy do wyciągnia przyczep ale przydały by się biegi pod obciążeniem, no i rewers do pracy z turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

na 45arów taka wartość nieruchomości niematerialnej? hmmm

dobrze to sobie przekalkuluj kolego....

na 45 arów traktor za 100tyś do tego jakieś przyczepy hmmm ??

i czy to będzie taki intranty interes? na 45arach jak zaczniesz wybierać surowiec w końcu będziesz miał duł i stromy podjazd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

z tego co mi wiadomo to na ile metrow w dol kopiesz to na tyle musisz sie oddalic od miedzy wiec chyba za duzo niezdzialasz, bedziesz mial kupcow na ten piasek? Bedziesz mial mozliwosci plukania ?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ronnie1018    0

zalezy ile masz kasy za 160 tys masz dobrego zetora 9641 froterra z ladowaczem czolowym na zamowienie z tylna opona na 30 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Co to jest 30cm? na 90-paro konny traktor i kopalnie piasku? Weźmy do przykładu pronara 1025A (105KM) -on ma tylne koło szerokości 52cm a przednie 38cm szerokości... Lecz jego zdecydowanie do pracy z turem nie polecam...

 

 

 

@wojtek a nie myslałes o jakims fendzie z turem i bliźniakami do niego na tył? ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Do pracy z ładowaczem czołowym w cięższych warunkach polecałbym Ci ciągnik New Holland TM 135 .

Np. taki- LINK - Szerokie opony, silnik 6-cyl o mocy 135KM, elekrohydrauliczny rewers, skrzynia z półbiegami.

 

Taki ciągnik to powinien już sobie dać rade żeby wytargać przyczepe z piaskiem z dołu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

bliźniaki to raczej na przód bo to przednie koła będą tonąć w piachu.

 

Co do ciągnika to byle by były szerokie koła i każdy da sobie rade.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pracy z ładowaczem czołowym w cięższych warunkach polecałbym Ci ciągnik New Holland TM 135 .

Np. taki- LINK - Szerokie opony, silnik 6-cyl o mocy 135KM, elekrohydrauliczny rewers, skrzynia z półbiegami.

 

 

No co prawda podałeś link dla przykładu ale kolega potrzebuje ciągnika z turem ;) Myślę ze lepiej było by kupić już ciagnik z zamontowanym turem niż później kombinować, dopasowywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A no też... ale jeżeli cągnik pracował bez TUR'a to przednie mosty napewno są w lepszej kondycji i zapewniają [tak powinno być] dłuższą prace ;)

Tylko ze znalezieniem używanego ładowacza są problemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

z moich doswiadczeń i doświadzeń znajomych musze wywnioskowac że jednak szerokie gumy w lekkim pustynnym piasku w lekkim ciągniku nie sprawdzają się najlepiej, nowoczesny ciągnik napewno sobie poradzi kwestią jest tylko dobór ogumienia, dlatego chyba najlepszym rozwiązaniem będzie jak nawięcej obciążników nawet płyn w opony tylko pyatanko jakie opony>? może jakieś budowlane? napewno nie za szerokie, znajomy ma w zetorze 7211 opony 13,6/36 i musze przyznac że na piasku kopiesię mniej jak ja bez napędu 480/70/34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1
KAROL0905    2

Do tego zadania podoba mi się ten cese z turem z ostatniej pozycji z ciągników droszych i ten zetor z łyżką dzieloną od koparkoładowarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj