yacenty

Kredyt na używane maszyny rolnicze

Polecane posty

yacenty    3838

Witam,

podpowiedzcie mi czy są jakieś kredyty na maszyny używane - tak ok powyżej 10lat? czy tu w gre wchodzi tylko zwykły kredyt gotówkowy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Nie wiem dokładnie, ale preferencyjne tylko na maszyny do 5 lat są. :) Coś gdzieś kiedyś czytałam... może się zmieniło. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

dołączam się do pytania, z tego co ojciec sie pytał to na ciągnik na 8lat ale do 3 lat chyba musi miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek63    0

Dostanie kredytu na zakup maszyn rolniczych pow. 10 lat z banku praktycznie graniczy z cudem... ja musiałem ratować się prywatną firmą, która dała mi kredyt pod zastaw nieruchomości - janvest z Torunia. Ale w moim przypadku to było tak, że miałem już jeden kredyt i to było główną przyczyną odmowy banku. W każdym razie przy tym kredycie w janveście nie musiałem żadnych zaświadczeń przedstawiać, tylko wpis z księgi wieczystej i odpis gruntu. Spłaciłem w pół roku, ale przy braniu kredytu powiedzieli, że w razie problemów umowę zawsze można przedłużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

moi rodzice kupili kombajn i ciągnik oba z 85 r na kredyt obrotowy w BS... i nie ma problemu z dostaniem kredytu , jeśli ma się zdolność kredytową.. ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja myślę ze jest wiele takich banków które dały by tylko jak poprzedni dobrze pisze trzeba mieć zdolność simens daje takie kredyty i ma sam w swojej ofercie fajne oferty czasem ciągniki paro letnie czasem można naprawdę dobrze trafić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

także brałem w BSie kredyt na bizonka z 1982 roku - problemu nie było ani z kredytem ani ze spłatą.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W moim BS kredyt obrotowy to iloczyn ilości hektarów x 1200zł z tym że można wziąść max 40000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leasing daję niejednokrotnie większe możliwości niż kredyt. Można w te sposób finansować zakup zarówno nowych jak i używanych maszyn - nawet w wieku do 13 lat:)

 

Czy to droższy sposób niż kredyt? To zależy. A tak naprawdę nic nie szkodzi samemu przekonać się i porównać leasingu i kredytu dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leasing daję niejednokrotnie większe możliwości niż kredyt. Można w te sposób finansować zakup zarówno nowych jak i używanych maszyn - nawet w wieku do 13 lat:)

 

Czy to droższy sposób niż kredyt? To zależy. A tak naprawdę nic nie szkodzi samemu przekonać się i porównać leasingu i kredytu dla siebie.

 

Zapraszam do zapoznaniem się z ofertą Leasingu Swobodnego oferowanego przez Europejski Fundusz Leasingowy. Pozwala na samodzielne i wygodne zarządzanie wysokością płaconych rat leasingowych w czasie trwania umowy leasingowej. Rozwiązanie idealne zwłaszcza w okresie zimowym lub gdy wiosna przychodzi ze sporym opóźnieniem (jak miało to miejsce w tym roku). Więcej informacji można znaleźć tutaj: http://www.efl.pl/finansowanie/leasing-swobodny

 

Piotr Kosiński,

Europejski Fundusz Leasingowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby jednak ktoś chciał kredyt dla siebie to proszę klikać i pisać, coś poradzimy:) - kredyt dla rolników

 

Mam nadzieję, że moderatorzy wybaczą mi ten jednorazowy spam:). A jak nie to bez bicia udam się na karne zbieranie stonki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas wygląda to tak:

 

- Ciągniki używane do 10 la, tak samo kombajny i sieczkarnie (chociaż dla starego klienta poszedł ostatnio kombajn z 1995roku)

 

10 letni ciągnik możemy sfinansować max na 5 lat, 2-4 nawet do 8-9 lat.

 

3 letnie ładowarki bez problemu robiłem na 8lat.

 

Drobne sprzęty to raczej 2-3letnie max.

 

Wszystko zależy od klienta i wymagań.

 

Możliwość finansowania w leasingu lub pożyczce.


Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj