Qbszon

Jaki kombajn polecili byście 60ha?

Polecane posty

filp3090    0

cos z nowej serii np 88sl albo 98sl.wersja sl to wersja z napedem hydrostatycznym wink.gif

 

jestem tego samego zdania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

na 60 ha myślę, że dobry by był tc 56 albo 59 z około 2000 roku : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolbaska    0

Posiadam bizona Z050 i razem z usługami się nie wyrabiam. I chciałem kupić bizona Z056. Czy moze lepiej sprzedac tego i kupić jednego większego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Bizon.. One już w muzeach stoją, trzeba polskę by ruszyć na przód, może nowe PROW coś da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

Chce sprzedać swojego Bizona i kupić coś lepszego. Myślę nad Massey Fergusonem 27 jakie macie zdanie na ten kombajn ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iktornR    1

gdybyś chciał niedużo wydać

a mniec wydajny kombajnik to za 40 tyś dostaniesz dobrego Forszaja 524.Silnik Fergusona 6 nie zadlawisz i heder zależy od modelu od 480 do 550 cm skosisz nim sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julas1990    12

Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208 Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7956

a ile tej usługi ? jak w sumie 120-140 ha to i mniejszym claasem owalisz to np 98 lub 108 i w tej kasie kupisz cos ładnego, bo mege to moze byc trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karrool    0

W naszym gospodarstwie pracuje od kilkunastu lat Bizon Rekord, rocznie kosi około 50 ha zbóż. Myślimy nad zmianą kombajnu na coś nowszego. Co będzie mądrzejszym wyborem zakup nowszego Bizona Rekorda z hydrostatem ze względu na łatwość napraw czy jakiś model zachodni w cenie podobnej do nowszych Rekordów czyli około 120 tyś.  lub trochę wyższej? Proszę o pomoc, lub o konkretne modele polecanych kombajnów i ich zalety.

Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubahodowca    4

Witam. Ja w tym roku kupiłem massey ferguson 7256 i powiem ze jestem bardzo zadowolny. Przesiadłem sie z bizona. I chcialem kupic claasa ale cena mnie przerażała i znalazłem właśnie masseya za 150 tys. Z 2001 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras07    6

Witam jestem tu nowy na agrofoto i Polesie bym coś z fortschritt Ce mniej niż za claasa a części w cenie do bizona bo posiadam mdw 521 na 40h +usługi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 30.10.2017 o 15:40, Karrool napisał:

W naszym gospodarstwie pracuje od kilkunastu lat Bizon Rekord, rocznie kosi około 50 ha zbóż. Myślimy nad zmianą kombajnu na coś nowszego. Co będzie mądrzejszym wyborem zakup nowszego Bizona Rekorda z hydrostatem ze względu na łatwość napraw czy jakiś model zachodni w cenie podobnej do nowszych Rekordów czyli około 120 tyś.  lub trochę wyższej? Proszę o pomoc, lub o konkretne modele polecanych kombajnów i ich zalety.

Połączone

miales rekorda czerwonego ? i co jaki kombajn kupiles i jak sie sprawuje i czy wydajnosc duzo wieksza od rekorda? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 13.11.2008 o 18:55, gracjanrojek napisał:

na 60 ha to spokojnie claas 68 wystarczy. Ja miałem claasa 68 i obrabiał 200 ha i jeszcze kukurydze na usługach

200 hektarów takim kombajnem kosił byś około 250 godzin. Twoja wypowiedź jest wątpiąca.

Dnia 7.11.2014 o 17:34, iktornR napisał:

gdybyś chciał niedużo wydać

a mniec wydajny kombajnik to za 40 tyś dostaniesz dobrego Forszaja 524.Silnik Fergusona 6 nie zadlawisz i heder zależy od modelu od 480 do 550 cm skosisz nim sporo

Od kiedy to kombajny Fortschritt mają montowane silniki fergusona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba76    2

Panowie jeśli można zaktualizować temat na dzień dzisiejszy to co polecacie na ok 80ha. Myślałem o jakimś dominatorze.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

witam podłaczam sie do pytania , otóż chce zakupić kombajn zbożowy będe ścinac około 70 -80 ha rocznie głównie zboża i rzepak , i teraz tak co byście polecili kupic czy claasa dominatora 98 z lat 90 , czy new holland tc 56 /54 tylko że on to już jest sporo droższy , i jeszcze takie pytanie czy claasem czy tam nh dało by rade ciać rzepak bez stołu tylko z boczną kosą ? gdyż w okolicy mają nowego tc 5070 i zakładają kose boczna do rzepaku i tak tną rzepak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PrzemekKaczmarczyk
      Witam. Mam kosiarke mesko z133 w której niestety coś się rozwalilo, pewnego razu jak kosilem trawę wypadło zabezpieczenie i się złożyła i w tym dużym kole pasowym coś się pokruszylo (zdj w zaloczniku) i nie wiem jaką się to nazywa , dostanę coś takiego w sklepie lub churtowni i jaki ewntualnie jest koszt części. dzięki z góry pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj