Qbszon

Jaki kombajn polecili byście 60ha?

Polecane posty

Qbszon    0

Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?


John Deere 4240 i ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

cos z nowej serii np 88sl albo 98sl.wersja sl to wersja z napedem hydrostatycznym ;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam New Holanda sam mam taki i jestem zadowolony, w Clasie zero dostępu do silnika i nie można w czasie koszenia zajrzeć do zbiornika!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

A co to jest ten napęd hydrostatyczny??

Sry ale jestem zielony w tym temacie... ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

nie masz tradycyjnej skrzyni biegow tylko predkosc zmieniasz przesuwajac drazek. im dalej do przodu tym szybciej jedzie;p w przypadku wymienionych modeli claasa jest to joystic ;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Aha, to już czaje. Teraz tylko trzeba znaleźć odpowiedni model i stan i żeby nie był mocno drogi... Po jesieni zacznę intensywne poszukiwania a nawet może do niemiec sie wybiorę


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qbszon    0

Nie potrzebuje drogiego sprzetu. Zastanawialismy sie nad bizonem rekordem no ale chyba bardziej opłaca się dołożyc trochge kasy i kupić jakiegoś claasa dominatora uzywanego. Zreszta w poruwnaniu do bizonów to te claasy znacznie szybciej koszą i są chyba mniej awaryjne od tych polskich sprzetów no nie? Jeszcze mam jedno pytanie do tych którzy maja jakiegos claasa albo inny lepszy sprzęt a mianowicie czy pracujac na usługach zwróci się kiedyś kasa którą włożyliśmy w ten kombajn?


John Deere 4240 i ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużej kasy to modele Donimatora serii x8 raczej odpadają. Pomyśl nad serią x6, np. 86 albo 96. U mnie znajomy ma model 96 i obrabia swoje 70ha ziemi (na kombajn ma chyba coś ok 50ha) + jakieś 50ha usług. Jeśli chodzi o zwrot kosztów to zauważyłem, że mój kombajn (JD 970) w 4 sezonie będzie już zwrócony (czyli za rok :D). Obliczałem, że w tym roku za usługę kombajnowania musiałbym zapłacić ok. 11-12tys zł. Natomiast koszt pracy mojego sprzętu wyniósł mnie ok 3000zł (paliwo + smary+ jeden pas, który pękł w tym sezonie ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
polecam New Holanda sam mam taki i jestem zadowolony, w Clasie zero dostępu do silnika i nie można w czasie koszenia zajrzeć do zbiornika!

Gdyby kombajny marki Claas miały zerowy dostęp do silnika to nie chodziłoby ich tyle na całym świecie. A z tym zbiornikiem to masz szybe zaraz za głową wystarczy się odwrócić i to obojętnie czy masz za kabiną zbiornik ziarna czy silnik, ale wszystko widać. A do zbiornika nie musisz zaglądać jak masz np dwa czujniki na 70 i 100% i spoglądasz tylko na panel sterujący oczywiście nie zawsze da się patrzeć tylko na kontrolki. No i New Holland pisze się przez dwa "l".


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

zalezy ile tych usług. u nas po dwoch sezonach koszenia juz w 1/3 sie kombajn zwrocil. ja nadal polecam claas'a. @ralfMTX140 jemu chodzilo o to ze chyba nie moze zboża w reke wziac :D a z kabiny jest tak jak mowisz dokladnie wszystko widac. podczas koszenia sie nie zaglada do silnika raczej. rano powietrzem sie wydmuchnie syfy i jedziesz przed siebie :lol: :D :D


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No nie wiem czy spokojnie. Wkońcu to jest kombajn o bardzo małej przepustowności a jak ci trafi mokry rok, ktorych jest coraz więcej to opprostu leżysz bo nie zdążysz zebrać twgo zboża. ;). A ile ci schodziły żniwa tym kombajnem?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj trzeba było sie troche namęczyć.. ;) rzepak, jęczmień jary i na końcu pszenica. Jakieś 15- 18 dni z tym, że jeśli nie było rosy to kosiliśmy nawet w nocy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Czyli mlociliscie kiedy szlo i na maksymalna wytrzymalosc ludzi?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, dopóki nie było rosy no i oczywiście odpowiednia wilgotność ziarna. Czasem kosiłeś do 21 i już rosa siadała, a czasem mogłeś kosić całą noc (ale to chyba tylko ze 2 razy man sie zdarzyło). Tak przeważnie jak sie dało to do 24 kosiliśmy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To tylko wam moge wspolczuc... ;). A to nie latwiej zmienic kombajn na wiekszy?

  • Like 1

New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kombajn już zmieniliśmy 7 lat temu na Mediona 310. Obecnie obrabia 280 ha, ale bedzie wymieniany chyba na Tucano 440.

Kombajn jednak musi być na wyrost..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Aha myslalem ze teraz nim obrabiales ;). A no to Medion 310 jest odpowiednikiem naszej Megi ;p.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No tak fakt ;). mala pomylka z mojej strony. ;p


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
obrabia 280 ha, ale bedzie wymieniany chyba na Tucano 440.

Kombajn jednak musi być na wyrost..

jaka uzyskujesz wydajnosc i co uprawiasz, ze tukan 5 klawiszy na takiej powierzchni jest dla ciebie na wyrost?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PrzemekKaczmarczyk
      Witam. Mam kosiarke mesko z133 w której niestety coś się rozwalilo, pewnego razu jak kosilem trawę wypadło zabezpieczenie i się złożyła i w tym dużym kole pasowym coś się pokruszylo (zdj w zaloczniku) i nie wiem jaką się to nazywa , dostanę coś takiego w sklepie lub churtowni i jaki ewntualnie jest koszt części. dzięki z góry pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj