ariss

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje

Polecane posty

Dawid777    0

A wiesz że za posty bez uzasadnienia dostaje się bany? ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

danielhaker, mowie ze zetor pod względem wizualnym i kabiny jest idealny ale reszta do bani.. wes nawęd skrzynie podnośnik, ustań z tyłu u zetora a u 60-tki to nie są duże różnice

Pod jakim względem nie są duże różnice? Chodzi ci o szybkość podnoszenia czy co? A może chcesz nam powiedzieć że zwykły podnośnik z 60-ki jest lepszy od podnośnika EHR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak i we wszystkich innych ciągnikach, 2 ramiona dolne i łącznik górny, przecież chyba wszystkie tuz-y tak mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Hmm w moim zetorze brakuje mi komfortu w kabinie :) fakt może nie jest za nowy ale kabina ZTS wszędzie pisali że dobry komfort to się skusiliśmy.... myślałem że będzie lepiej. Liczyłem na komfort rzędu zetora 5320-5341 a tu się dużo przeliczyłem. Fakt siedzi się wysoko dźwignie umiejscowione w miarę wygodnie, da się do nich przyzwyczaić... jednak hałas w kabinie nie pozwala na słuchanie radia na wysokich obrotach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Mi generalnie wszystko się podoba.Zetor,Ursus czy Pronar byleby się nie psuł i chodził jak pszczółka.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zetorze 7745 co mnie najbardziej denerwuje to to jest pedał od gazu ponieważ jest on zbyt blisko siedzenia i noga przy tym bardzo cierpi bo nie idzie jej wyprostować już c-330 ma lepiej to zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Zetor to naprawdę dobra marka wbrew wszystkim opiniom użytkowników zachodnich ciągników! Podczas lekkich prac faktyycznie zyżywają dużo paliwa co może dziwić ale jak już zacznie ciężko pracować zużywa go nieweile więcej! W porównaniu z ciągnikami zachodnimi o podobnej mocy to naprawdę niewiele. Zwłaszcza chwalę ciągniki Zetora starsze:) Mam 7011 25 letni i jeszcze nie było robione w nim kompletnie nic a do dziś chodzi rewelacyjnie! Ma przejechane już 8000 Mth,pracoweał naprawdę cięzko,pług,agregat itd i jeszcze nawet nie czuć żeby słabł;) naprawde rewelacja! I ten skręt... na momencie! Orka nim to poezja! Dlatego zdecydowaliśmy sie na kupno nastepnego 10540 który już nie jest tak dobry! Często brak hamulców(gumki sie przeciągają) wycieki ze skrzyni i wspomagania! A zaznaczam że w tym starym blok silnika zardzewiał bo nie było wycieków:) no i czuć tej mocy 103 koni! 7011 wydaje się zaledwie troche słabszy! ALe generalnie zadowol;ony jestem z obu:)) Ursus nigdy nie dorówna Zetorowi!!!!

I NAJWAŻNIEJSZE: ZTS NIE ZETOR!!!!!!! Nie mylcie tych ciągników!!!!!!

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

G**** prawda, masz zetora? :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

To prawda ja mam zetora 7245 i pali jak smok paliwo to tylko mi sie w nich niepodoba.


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

wiecie dlaczego zetory mają tak dobra opinie??

bo jest ich duzo!

w kazdym godpodarstwie ktos mial jakies doswiadczenia z zetorami. najbardziej popularna seria, to 7xxx, a w zsadzie 7211 i 7711. Wszystko dlatego ze na przelomie lat 80 i 90tych, nic nie bylo innego na rynku w nowych sprzetach. Przemiany gospodarcze, pozwalaly kupowac te ciagniki za bezcen.

dzis kupujesz nowego zetora na kredyt a za pol roku wystarczylo sprzedac 10 tucznikow i ciagnik splacony :) na tym to polegalo. ludzie takze bankrutowali przez to, nioe kazdemu sie udalo na tym skorzystac. Kto dobrze wtedy główkował, niezle zarobil.

Wiadomo ze ciagniki te ciesza sie opinia niezawdonosci i tak dalej... ale glowny powod jest taki, ze kto dostal nowego zetroa kiedys, to chwali sobie go do dzis, bo nie mogl nic innego kupic, bo nic nie bylo. no chyba ze C-360...... :D ale to inna liga. Pa,mietam jak ludzie jezdzili z czech na kolach zetorami, bo byly wtedy tak smiesznie tanie ze szkoda bylo nie pojechac i nie kupic!!! Z kolei na rynku wtornym bylo duzo zetorkow 2,3 letnich, gdzie ceny osiagaly poziom nowych egzemplarzy. Tak bylo, i to nie tylko w rolnictwie.... Pamietam jak moj ojciec kupil 2 letniego malucha w 1986 prawie 1.5 razy drozej niz byl nowy....... masakra..

 

teraz nowe zetroy to juz nie to samo....


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ile Ci pali 7245? Mi 7211 pali 4-6l na godzinkę, ciągam nim maszyny od 80KM. Dla porównania c360 paliła 4.5/5l na godzinkę w małych maszynkach. Moim zdaniem zetory palą mało (przynajmniej mój). Spalanie na hektar nie przekracza 10l w pługu 3x40 na spreżynach, a w gruberze 6l na hektar, przy gruberze 2.2m. Z przyczepką ok. 5t mieści sie w 4.5l na godzinkę, dla mnie jest ekonomiczny, ale gaz trzeba szanowac, a nie dusic. Zawsze jeżdże do 2tys obrotów, czasem musze włączyc blokade, ale nawet wtedy spalanie nie przekroczy 6l. :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

W Serii Forterra strasznie mnie denerwuje (żeby nie napisać brzydko w...)zablokowana 4 do tyłu... :blink: Już gorszego czegoś nie mogli wymyśleć i strasznie to denerwuje gdy masz wrzuconą 4 i musisz cofać czyli redukcja na 3 i rewers do tyłu... Ajjjj szkoda i moim zdaniem to największa wada skrzyni w Forterrach!


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Mam Zetora 7745, na pochwałe zasługuje wykończenie, wygłuszenie, sam wygląd też mi się podoba. Wajcha od biegów mogłaby być troszkę dłuższa, bo trzeba się lekko schylić, przy zmianie begów.Ma zaszybki wsteczny i brakuje mu biegu miedzy 1 a 2, bo jak np. w pługu to 1 za wolno a 2 za szybko (przynajmniej na moich glebach) Czesto siadają łożyska na prawym kole, ciągnik troche słaby na WOM-ie. Ma jeszcze kilka drobnych wad, ale o tym nie bede pisał, bo to wynika już z wyeksploatowania (np. wyskakują mi biegi) więc to sprawa indywidualna. Mimo wszystko uważam, że jak na tamte czasy to naprawde był dobry ciagnik, szkoda tylko, że firma Zetor spiepszyła się jeżeli chodzi o jakość wykonania swoich sprzetów.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

W Serii Forterra strasznie mnie denerwuje (żeby nie napisać brzydko w...)zablokowana 4 do tyłu... :lol: Już gorszego czegoś nie mogli wymyśleć i strasznie to denerwuje gdy masz wrzuconą 4 i musisz cofać czyli redukcja na 3 i rewers do tyłu... Ajjjj szkoda i moim zdaniem to największa wada skrzyni w Forterrach!

Bo ta blokada jest ze względu na biegi szosowe. Kto jeżdzi do tylu na 4 szosowej? Jeśli chodzi o polowe to czasami przeszkadza ale ja biegów polowych prawie nie używam. Na 4 polowej jedziesz odrobinkę wolniej niż na 1 szosowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

Mnie w Zetorze 25 denerwuje długa rączka ręcznego bardzo przeszkadzająca w wsiadaniu, oraz wielka skrzynia na akumulator po siedzeniem która bardzo ogranicza miejsce na nogi. Dużym plusem jest prostota wykonania, praktycznie można wszystko samemu zrobić :)


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

+ to : komfortowa i duża, dobrze wyciszona kabina. Niezawodność i Bardzo wytrzymały Silnik.

- to : ciut przy duże spalannie w lekkich pracach, <ale w ciężkiej robocie nie jest tak źle>

:) "" Zetor Is Power, Power Is Zetor"" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a więc dla mnie plusem jest przestronna komfortowa kabina jak i dosyć ergonomiczne ułożenie kierownicy oraz drążka kierunkowskazów...

niestety jak to zetor starszego typu promień skrętu pozostawia dużo do życzenia, (o braku rewersu nie wspomnę, spalanie również pozostawia sporo do życzenia... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazej99    4

ja swojego 5211 mam już 5 lat i nigdy mnie nie zawiódł. Plusy to wytrzymały silnik mocny podnośnik piękna praca silnika.zwrotność komfort i duży uciąg. Jedyny minus to brak wspomagania kierownicy (mój traktor wyszedł bez wspomagania ale to tani koszt koszt żeby dorobić) i jak każdy zetor lubi paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Hmm w moim zetorze brakuje mi komfortu w kabinie ;[ fakt może nie jest za nowy ale kabina ZTS wszędzie pisali że dobry komfort to się skusiliśmy.... myślałem że będzie lepiej. Liczyłem na komfort rzędu zetora 5320-5341 a tu się dużo przeliczyłem. Fakt siedzi się wysoko dźwignie umiejscowione w miarę wygodnie, da się do nich przyzwyczaić... jednak hałas w kabinie nie pozwala na słuchanie radia na wysokich obrotach :(

 

Uuu kolego to cos masz rypnięte jednak w 12245 przy otwartych drzwiach z gazem w podłodze słucham radia w orce z PHX lub kołaszewskim zależy od kaprysu kumpla. a tutaj 6 garków pracuje :lol: Wg mnie ursus Zetorkom może buty nosić. Nie chce już żadnego ursusa widzieć na podwórku fujjj jak pojeździłem kilkoma Zetorami :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Zetor...hmmm...ogolnie ma wiecej zalet niz wad. Ja moge wyrazic swoja opinie o 7745,10245 oraz o 16245 zts bo takimi mialem przyjemnosc jezdzic.

Ogolnie w 10245 i 16245 to skrzynia mnie dobijala...i nadal dobija. w 16245 mam 3 biegowa skrzynie biegow, przez pierwszy rok uzytkowania to mi sie przeszkadzalo, jednak teraz brakuje tego biegu pomiedzy1a2...w7745 wkurza to ze przy skreconych kolach nie dzila 4x4 tylko przy wyprostowanych....u was tez tak jest?? widzialem kilka filmikow na yt i inni tez tak mieli.

Z wad to chyba wszystko a zalet jest duzo...zetor w latach90znacznie wyprzedzil ursusa i zostawic go gdzies tam daleko za soba...Ma duzo lepsza widocznosc, komfort w kabinie(zwlaszcza w 7745 jest wszystko pieknie dopracowane, wybite skoropodobnym czyms :) ), siedzenie i przelaczniki...

w moim 16245 mam nawet podgrzewane siedzenie :) ...

Spalanie..hmm.. jest dobrze, wcale duzo nie pala te maszynki. Trzeba miec tylko glowe na karku i podczepiac maszyny takie ktore pasuja do danej sily. bez zensu jest ciaganie maszyny za duzej lub za malej ciagnikiem bo wtedy to wiadomo ze ciagnik wiecej bedzie palic.

A no i w moim16245mam radyjko (blackpunkt czy jakos tak)ktore ma ze17-20latek i super dziala. potrafi sciagnac fale jakiegos radia z olsztyna gdanska czy wawy(musze dodac ze mieszkam w "centrum" kuj-pom) takze jest naprawde super. dziala bez porownania duzo lepiej niz 5-letnie radyjko pionera ktore mam w samochodzie...

No i to by bylo na tyle..ale sie rozpisalem...no i tak moglbym wiecej o zetorkach ;)

Pozdrawiam wszystkich wlascicieli tych pieknych maszynek :)

 

Co do 7745 ja tak nie mam w 4x4


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
    • Przez kamilkowgier
      Witam,
       
      Potrzebuje pomocy przy Zetorze Major 80. Mam problem z wyskakującą dzwignią wom. Po załączeniu i puszczenia sprzegla wałka, dzwignia wyskakuje  i wyłącza wałek. Czy powodem będzie uszkodzona zębatka czy jest na to jakis inny sposob? Jesli zębatka to w jaki sposob sie tam dostac? 
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj