ariss

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje

Polecane posty

A widzieliście chłopaki Zetory a raczej JD takie same jak Zetory i kto tu od kogo ściąga oczywiście że JD od Zetora:-)

 

 

Bo JD, kupował zetory, które były malowane na kolory JD zakładano im lepsze kabiny. Była to wersja na Hiszpanię.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0
Napisano (edytowany)

masz fotki tego JD Zetora jeśli tak to podaj jeśli możesz :lol:

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

nawet fajnie wyglądają ciekawe jak by wyglądała Forterra albo Proxima w barwach JD :lol:


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

na allegro.pl jest dużo Zetorów w barwach JD :lol: nawet nieźle wyglądają B)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

mnie wkurzają w zetorze w kabinie długie wajchy od hydrauliki. wystarczyłyby takie krótkie, a tam są 15-20 cm, a i tak się łapie przy samym początku.

już nie wspomnę o tej nieznośnie ciężko otwieranej masce w forterrze, otwieranej, eh? ściąganej w 4 częściach :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

ja mam 3320 mi się podoba komfort, jest bardzo zwrotny,ręczne sprzęgło do tuzu ma,przegląd jest drogi,troche dużo pali,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

@es8 co ty wygadujesz o tych wajchach?? w paru Zetorach już siedziałem i wajchy są w każdym krótkie ;) co najwyżej 10cm.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarko12    1

Zetor dla tego ponieważ w Polsce łatwo dostać części do niego, można powiedzieć że jest komfortowy, zwrotny napewno.


Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukeClaas    424

Mnie wkurza gaz. Jak jadąc szybko bo jakiś wybojach to trudno go utrzymać zeby silnik chodził na normalnych obrotach tylko skacze ta noga po tym gazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję pojeździć Zetorem 7211 i najbardziej podobał mi się komfort wykończenie kabiny Ursus w tamtym czasie jeszcze tego nie oferował.Proste porównanie w tamtych latach Ursus C360 a Zetor np:52XX.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterror    0

ja mam zetora 7211 i najbardziej podoba mi się prosta obsługa komfortowa kabina w której jest w miarę cicho, amortyzowany przód i bezawaryjność. oczywiście denerwuje ciewknący siłownik wspomagający podnośnik i jest on drogi ale to szczegół no i jeszcze zawodzi sprzęgło pięciominutowe ale dobrze że jest jeszcze mechaniczne zaciąganie ;D


ZETOR ;P kto ma ten wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liloboot    0

popracowałem trochę 12245 i wnerwiała mnie kabina choć cichsza niż w ursusach to te drzwi otwiera na zewnątrz to myślałem że mnie szlak trafi, w tej kabinie z gorąca mimo szyberdachu muszę uruchomić ta klime bo mnie szlak trafi, a poza tym to same plusy prócz skrętu ale jestem rozpuszczony przez ciągniki bez przedniego napędu. na działce 50 ha to nie robi aż tak wielkiej różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

a tam przesadzacie z tym gazem ze sie nieda utrzymac i wogule. Zetor to dobra maszyna tylko lać i jechac! Najbardziej mi sie podoba przestronna kabinka ergonomiczne rozlozenie dzwigni, prostota obsługiwania :rolleyes: pozdrawiam


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andy77    0

Lubie Zetory za komfort jazdy i wygodną kabinę, a także za łatwą dostępność części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybi    0

5011 podoba mi sie to ze jes mało awaryjny ,mało pali i dosc dobrze sie prowadzi. Do sklepu w czechach z tanimi oreginalnymi czesciami mam 20 km(zadko odwiedzam :)) jak przypomne sobie jak wczesniej jezdzilem c355 to uwazam ze ten zetorek nie ma wad... Dokupie jeszcze 7211 i bedzie mial kolege

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian2609    1

ja osobiście powiem tak. zetory te starsze To są bardzo dobre ciagiki, nie ma nic do nich, maja małe spalanie, no ale nie oszukujmy się ciągnik 80KM nie spali tyle co 30-stka. Ale te nowe zetory to mijają się z celem, ja nowego zetora to bym kupił tylko zęby do kościoła nim jeździć i to jeszcze bym się bał zęby się po drodze nie rozsypał. Kolega ma ta forterre 115 koni czy jakoś tak to w ciągu 3 lat już 2 razy pompę robił, tarcze wymieniał, pierścienie tłoki, wał. wszystko, fakt ma 250ha wiec on tam odpoczynku nie widział, no ale jak zapiął do niego agregat uprawowo-siewny z siewnikiem to po 1 sezonie już gwinty połączające skrzynie z silnikiem się poobrywały, gdzie zetor ma ramę???????? Pronary są jakie są ale rama jest i tam jest porządnie to zrobione a w zetorze to jak w 60-tce tylko ze z przodem, i dużo plastiku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Mnie wkurza (bardzo) ciężko działająca blokada, niekiedy żeby ją załączyc trzeba na niej stanąc ;) mam zetora 7211 tak ogólnie to bezawaryjny spalanie od 3 do 6l na mth


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian2609    1

danielhaker, mowie ze zetor pod względem wizualnym i kabiny jest idealny ale reszta do bani.. wes nawęd skrzynie podnośnik, ustań z tyłu u zetora a u 60-tki to nie są duże różnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ty najpierw to weź słownik ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
    • Przez kamilkowgier
      Witam,
       
      Potrzebuje pomocy przy Zetorze Major 80. Mam problem z wyskakującą dzwignią wom. Po załączeniu i puszczenia sprzegla wałka, dzwignia wyskakuje  i wyłącza wałek. Czy powodem będzie uszkodzona zębatka czy jest na to jakis inny sposob? Jesli zębatka to w jaki sposob sie tam dostac? 
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj