ariss

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje

Polecane posty

valtran111    1

ja mialem okazje ujezdzac kuku zetorem 11441 i powiem wam ze wolalbym jakims ursusem jezdzic fakt w kabinie cicho szeroka ona jest ale to 2 letni ciagnik i niektóre biegi niechca wchodzic a spalanie jak to spalanie wir w baku jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Ja mam 7211 i nie narzekam na niego kabina komfortowa, siedzenie dla kierownikow po prawej stronie, dobry udzwig, niezly skret (w lewo), ogolnie moj rocznik 88r zero wiekszych problemow, jesli chodzi o spalanie to mit jak dobre maszyny i dobra noga to jest git, uciag ma niszym sobie, do tego mam komplet obciaznkow to nie jest zle, oswietlenie git, zero problemow z elektronika, a co do wad to cieknace wspomaganie i podnosnik pomocniczy a tak to nie narzekam... a co do skrzyni biegow nie jest synchronizowana ale idzie sie przyzwyczaic a jesli chodzi o zakleszczanie panowie powoli biegi przebijac i nie na pelnych obrotach to bedzie git wszegolnosci wsteczny na 1 i na odworot 2 na 3 i 4 na 5 czasem zaklaszczy sie z 1 na 4 ale to rzadko a jesli chodzi o dostep do odkla=eszczania to pare przerobek i git ... z agrofoto sie dowiedzialem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Nie wiem co u was panowie z tym zakleszczaniem, ale na 4 tyś mth ani razu nie miałem takiego przypadku. Co np. w 330m zdarzyło mi się kilka razy. Może to wyrobienie zębatek w starszych modelach, ale ja w Zetorze nigdy z tym się nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    635

Ja zapraszam do mojej galerii zobaczcie mojego Zetora5320 z przyczepą Krone w czasie wożenia kukurydzy. On wcale nie czuł tej przyczepy na pryzmę wjeżdżał bez żadnej pomocy, pełną spokojnie by uciągnął tylko że mu przód podnosiło z powodu braku 2 obciążników z przodu :/

 

To jest link do moich filmików na YouTube

http://pl.youtube.com/profile_videos?user=Pawel5320


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

w serii 3xxx 5xxx jest troszku ulepszona skrzynia biegow raz jest szybsza 2 jest lepiej synchronizowana bynajmiej takie sa moje wrazenia mam 7211 i sporo mth przepracowalem 5230 czy jakos tak .. ;) ale zas maja jakies wadliwe szprzegla... ale co tam i tak 7211 moim zdaniem jest lepszy w uciagu i trwalszy a napewno lepiej wykonany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

To akurat jest prawda skrzynia jest szybsza, ale przez to wiecej wajchowania biegami w czasie pracy. A co trwalosci to seria 33..i 53... jest tez dobrze wykonana. Jedynymi awariami sa pompki sprzegla, ale to bzdet za 60zl. A co do uciagu, szkoda, ze nie mam przedniego napedu tak jak sasiad w 3340 ale jak na tak maly traktor to jest spoko 8t na blizniakach z burakami i zap... az milo ( do momentu, az bloto zabije blizniaki... ) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    635

Pompka sprzęgła (wysprzęglik) u mnie siada co 2 lata jak akumulator ;/ Ale to naprawdę bzdet :P


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

A u mnie akumulator centry jest od nowości, a to już 11 lat :P udal sie jak cholera, ale lepiej go nie przechwalać......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

Mi w zetorze podoba się jego specyficzna praca silnika , można go poznać nie patrząc na ciągnik . Minusem tego ciągnika jest jego zużycie paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    635

No @zenit ma rację z tym głosem silnika :P ja poznam odgłos swojego Zetora jeszcze go nie widząc a już słysząc :) a spalanie to mają takie jak c360 a czasem wydaje mi się że nawet mniej :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

7211 87r

do dziś pod chmurką, hydraulika przecieka w wielu miejscach, dach po naprawie, silnik do kapitalki, skrzynia, wodziki do wymiany bo się zbyt często blokuje i zgrzyta, brak synchronizatorów, słaby dostęp do skrzyni biegów, trzeba najlepiej wyciąć boszką, przydały by się szersze opony i większe w standardzie, światła mi padły, coś z elektryką, niedostateczny dostęp do silnika, rozrusznika i kolektorów, tylna wycieraczka wcale nie chodzi pomimo sprawnego silniczka i nasmarowanej przekładni, nawiew nie chodzi, pomimo sprawnych silniczków, drzwi nie wiem dlaczego kiedyś były wyłamane a po przyspawaniu są krzywe a w dodatku gumowe uszczelniacze są zniszczone, boczne stópki od strony akumulatorów były na tyle zardzewiałe że wręcz została sama cieńka blacha (naprawione) z drugiej strony były ułamane, ale są teraz bliżej baka przykręcone, ale nadal luźne, zawór sterowania hamulcami przyczepy wymieniony, śróby przewodów hydraulicznych hamulców kręcą się z przewodami (do wymiany), tapicerka do wymiany, radio dawno przestało grać, siedzisko i oparcie kierowcy i pasażera do wymiany, skrzynka narzędziowa rysuje szybę przy otwieraniu, przydała by się druga, śróba rzymska w uchwycie zbyt mocno osadzone, zaczep do przyczep jednoosiowych zbyt luźny, przedni zaczep z ograniczonym dostępem, zbyt ostry skręt może skrzywić błotnik i tylny zaczep, wspomaganie przy niskich obrotach zbyt słabe, drążki kierownicze do wymiany, silnik silnie zabrudzony i pordzewiały, w głowicach tulejki dziurawieją się, temperatura mimo płynu w układzie rośnie do 95*C, układ do płukania, licznik mtg nie chodzi od niepamiętnych czasów, zatrzymał się na 4321,0, kurek od baku po wymianie, opony pękają pomimo niewielkiego zużycia, kierunkowskazy często trzeba przeczyszczać, dźwignia od kierunków i świateł do wymiany, skomplikowana elektryka, dość sporo niepotrzebnych kabli, brak gniazda zapalniczki,

 

dobra, na dziś koniec, to raczej dopiero połowa wad i awari skutkami nieprawidłowego przechowywania, konserwacji, napraw i choćby nieumiejętnego posługiwaniem sięciągnikiem i nie wymienianiem płynów tylko dolewaniem

 

C.D.

Szyba kilkakrotnie w drobny mak wybita tylna (przez rozrzutnikową osłonę-siatkę), boczna szyba w drzwiach ze 2-3 razy przez kamień od rotacyjnej, i raz dolna szyba lewych drzwi, błotniki przednie a szczególnie gumy chlapacza pourywane i końcówki pokrzywione wraz z uchwytem dolnym, resorowanie przednich kół nie chodzi bo resory są urwane, pompa wodna się zatarła (wymieniona), sprężarka mało wydajna, po długim użytkowaniu trzeba wszedzie śróby podokręcać w pneumatyce i zawór hamulców przyczepy wyczyścić ale i tak będzie wadliwy, sprzęgło zapowietrza się i dość często trzeba odpowietrzać, tylne końcówki belek od TUZ wysuwane w ogóle nie chodzą i brak sprężyny bo urwane wraz z uchwytem lub samą śrubą, (naprawione), maska po krzywym zamontowaniu źle się zamyka a zatrzask wygięty (naprawione), w kabinie pod gumowymi dywanikami rdzewieje a nawet są dziury gdzie się woda zbierała, lusterko boczne prawe urwane a lewe wielokrotnie stłuczone, siatka plastikowa na masce zbyt delikatna ma już kilka dziur, regulacja prawego wieszaka TUZ do wymiany bo się nie kręci ponieważ tuleja zużyta, regulacje boczne wieszaków szybko się brudzą w środku i trzeba często je czyścić, zaczep tylny do przyczep dwuosiowych przy odczepianiu nie blokuje sie i trzeba trzymać (naprawione) i brak blokady zaczepu w czasie transportu, w zwolnicach zaczyna cieknąć, o skrzyni biegów przy sprzęgle i przy ręcznym włączniku sprężarki nie wspomnę, uchwyt przednich obciążników urwany (naprawione)

 

dobra daruję sobie następne usterki, dopowiem jeszcze że ciągnik jest na chodzie

pozdrawiam

 

No @zenit ma rację z tym głosem silnika :D ja poznam odgłos swojego Zetora jeszcze go nie widząc a już słysząc :lol: a spalanie to mają takie jak c360 a czasem wydaje mi się że nawet mniej :D

we wiosce jeździ około 10 zetorów nie tylko z naszej wioski, ale typy w rocznikach 86-93

wystarczy że się nasz zetor w promieniu 1 km się kręci to wiem że to nasz, co do spalania, może masz rację ale wg mnie to c360 mniej pali, w końcu ma mniejszą moc i chyba też pojemność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Mysle ze wady wymieniles nawet az zandto... ale te wady nie wynikaja ze zlego wykonania czy cos w tym stylu tylko ze zlego traktowania ... wypisujac takie rzeczy smiem sadzic ze ty byc potrzebowal ciagnika nie zniszczalnego bo czolg tez by sie przy takim traktowaniu rozlecial... ale to tylko moje prywatne zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

też prawda,

ale to złe traktowanie bierze się z niewiedzy ojca, oraz braku pieniędzy jak zawsze, ale cóż na to poradzić można, można tłumaczyć jak to się dzieje że się złym użytkowaniem niszczy ale i tak nic z tym nie zrobi, a ja za wiele nie mogę bo pracuję

ale dziś w końcu światła przy zetorku zrobiłem przednie bo nie było, halogenki założyłem :lol:

błąd błędem czasem pogania, ale trzeba iść do przodu mimo wszystko

im wcześniej naprawione tym mniej trzeba na to wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

mam zetora 7211, jestem zadowolony z jego pracy, mit o dużym spalaniu rozpowszechniają osoby źle używające tych maszyn najczęściej przeciążane, pługami agegatami uprawowymi. Można nim dużo i szybko zrobić duży areał. Pilnować olejów, filtrów i do 10 tys bez remontów, uważam je za bardzo dobre modele. Jedna wada trzeba pompować paliwo przed uruchomieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6
mam zetora 7211, jestem zadowolony z jego pracy, mit o dużym spalaniu rozpowszechniają osoby źle używające tych maszyn najczęściej przeciążane, pługami agegatami uprawowymi. Można nim dużo i szybko zrobić duży areał. Pilnować olejów, filtrów i do 10 tys bez remontów, uważam je za bardzo dobre modele. Jedna wada trzeba pompować paliwo przed uruchomieniem.

Co do pompowania to można w prosty sposób to rozwiązać

wystarczy zamontować mały zawór kulkowy w przewodzie paliwowym

jak zmontowałem nowy kurek zbiornika paliwa to nawet słyszę jak wciąga powietrze do baku przy odkręcaniu bo się robi pod ciśnienie, mimo że jeszcze nie zamontowałem zaworu kulkowego

świadczyć to jedynie może szczelność baku i przewodów ale takie podciśnienie tym bardziej przyczynia się do cofania się paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukeClaas    424

W moim 7745 jeszcze nie zakleszczyłem biegów a nie to co w 3011 i 6211 (składak). Ogólnie komfort jazdy jest super tylko wkurza mnie siedzenie na wybojach strasznie chołybie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys83    0

w zetorze 11441 forterra drażni mnie to że na czwórce polowej nie działa rewers tylko na trójkę trzeba przełączać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12245    0

U mnie w Zetorze 12245 denerwuje mnie wajcha od zmiany biegów, jest trochę za długa... a i jeszcze jakoś ta kierownica jest taka wysoka trzeba trzymać wysoko rękę co przy dłuższej pracy jest później odczuwalne :) a tak pozatym to fajny ciągniczek no może za mała kabina ale bardzo misię podoba w przeciwieństwie do kabin jakie mają Zetory 12145 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

Mnie na razie nic nie drażni w Proximie


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

a mi sie w zetorze 9540 wszystko podoba niestety 8441 moze fajny i popularny ale nawet jego sylweta nie przyciaga oka jak dla mnie a i jego wykonanie i rozwiazania techniczne pozostawiaja wiele do zyczenia w porownaniu z innymi zagranicznymi markami,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Mi podoba się przede wszystkim cena, za którą jednak jest troche tego komfortu i rozwiązań technicznych :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0
a mi sie w zetorze 9540 wszystko podoba niestety 8441 moze fajny i popularny ale nawet jego sylweta nie przyciaga oka jak dla mnie a i jego wykonanie i rozwiazania techniczne pozostawiaja wiele do zyczenia w porownaniu z innymi zagranicznymi markami,,,

ty już swoje zaczynasz

zazdrosny jesteś że na nią cię nie stać albo nigdy nie kupisz nowego ciągnika czy co nic prawie o niej nie wiesz nawet nią pewnie nie jeździłeś a wypowiadasz się na jej temat :)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
jego wykonanie i rozwiazania techniczne pozostawiaja wiele do zyczenia w porownaniu z innymi zagranicznymi markami,,,

Może i wykonanie nie najlepsze ale porównaj sobie cenę fendt`a,case,john deera i innych zagranicznych marek z zetorem... :)


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

mnie w 8441 denerwuje trudny dostęp do sprawdzenia poziomu oleju w silniku, ponieważ jest zamontowany tur. A wszystko jest jak na razie wporządku. Najlepsze jest to że wajcha od biegów jest z boku i że jest tylny tuz z hakami bo to bardzo poprawia robotę


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
    • Przez kamilkowgier
      Witam,
       
      Potrzebuje pomocy przy Zetorze Major 80. Mam problem z wyskakującą dzwignią wom. Po załączeniu i puszczenia sprzegla wałka, dzwignia wyskakuje  i wyłącza wałek. Czy powodem będzie uszkodzona zębatka czy jest na to jakis inny sposob? Jesli zębatka to w jaki sposob sie tam dostac? 
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj