ariss

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje

Polecane posty

jaro    166

Reasumując-w 7211 Czesi się postarali-w 5320 już spaprali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bomba41    0

Czy ja wiem... :rolleyes: Mi się wydaje, że 5320, to jednak poprawione 7211, m.in. dlatego, że biegi się nie kleszczą, oraz ma ulepszone wspomaganie kierownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Niby tak-ale KAŻDY z moich znajmych który zmienił starego (7211) na nowego twierdzi że stary był mniej awaryjny no i miał więcej "ognia".

PS.Odkąd zrobiłem "patent" przeciwko blokowaniu biegów nigdy się nie zakleszczyły :D .A wspomaganie też przerobiłem na orbitrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bomba41    0

może mają 5320 w wersji EKO? one rzeczywiście są wyraźnie zmulone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Proxima 90, 250 mth.

 

- glosno w kabinie

- zamiast rasowego wygaru jakies pierdzenie

- plastikowa kabina

- brak półbiegów, klimy, dolnej belki zaczepowej (zawalilem przy kupnie)

- uszczelki przy bocznych szybach to jakas kpina, leje sie do srodka

+ spalanie

+ uciąg

+ rewers (do dobrych rzeczy czolwiek sie szybko przyzwyczaja)

+ żywy silnik, dobrze sie zbiera

+ banalność w obsłudze


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

forterra 115 po 100mth narazie:

 

+ma moc ktora podaja

+spalanie

+hichtronic (rzeczywiscie dziala)

+za te pieniadze nie kupi sie nowego ciagnika o tym ciagu

 

Co do kabiny jak dla mnie jest wygodna, mam porownanie do mf'a 8120, podstawa to grammer, wyregulowanie cisnienia w kolach i naprawde dobrze sie jedzie

 

z minusow brak 4 na wstecznym chociaz tak naprawde nie pracowalem na 4 tylko na 1 i narazie nie stanowi to dla mnie problemu ;)

 

O awaryjnosci narazie nic powiem bo zrobilem dopiero 100mth ;)

Edytowano przez mfmf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pipi595    0

Najbardziej w Zetorze wkurza mnie to że nigdzie nie można dostać nowego 7211 biggrin.gif .

 

fajnie by było, wprowadzić trochę bajerków a reszta ta sama, powinni od czasu do czasu wypuścić legendarne serie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1218    1

zetor 6245

+przedi napend

+mała awaryjność

+konfortowa kabina

+małe spalanie

to samo w7711 i 7211 oprócz napendu


ursus jest bogiem orka nałogiem sianie zabawą a ropa podstawom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

to tak również jestem szczęśliwym nabywcą zetora 135 jest po przeglądzie 100mtg jak u kolegi powyżej tak chwali te siedzenie grammer poczekaj ze 2500/3000 mtg powiesz inaczej to czy zetor komfortowy? no nie wiem średni ale najgorszy nie jest wjedziesz w dziurę to rzuca nim nie miłosiernie :P miałem jedną awarie pompa od wspomagania została wymieniona ale narazie ok spalanie no nich będzie dobre przy agregacie aresL 3 m z ciężkim wałem i siewnikiem poznaniak ok 10l na godzinę jak narazie jestem zadowolony :lol:


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Passatb4    0

Zetor Proxima 8441 z ładowaczem czołowym. Ciągnik 3 letni.

Plusy to niska cena jak za nowy traktor, włączanie przedniego napedu za pomocą przycisku elekto pneumatycznego no i to że jak na 82 KM daje radę raczej mało awaryjny poza kilkoma szczegółami, pneumatyczne hamulce, przesówany tylny zaczep.

Minusy to siłowniczki w drzwiach i tylniej szybie ( w ciągu gwarancji wymieniane 3 razy a po zkączeniu gwarancji też długo nie wytrzymały w poruwnaniu do zetora 6340 8 lat wszystko w porzadku), masa ciagnika jest za lekki, jak dla mnie jest to ciagnik bardzo wywrotny, ładowacz czołowy w tym ciagniku dla mnie to pomyłka chba że niewielkie ciężary na równej powierzchni, nie zsynchronizowana skrzynia 5 biegowa, i znowu jak dlamnie brak jakiej kolwiek amortyzacji kabiny bo żeby jechać w miarę komfortowo po wiejskich drogach samym traktorem to trzeba jechać 4 i 1500 obrotów inaczej jest np. jak się jedzie z agregatem, i jak na nowy ciagnik stara i nie komfortowa kabina, ciagle psujący się tylny zawór hamulcowy (założony już 5), głośna praca spężarki

Moim zdaniem powinni wprowadzić parę udogodnoeń napewno wiązało by się to z podniesieniem ceny ale myslę że ludzie by to docenili.

Niestet ja mam najbiedniejszą wersje ale kazdy ocenia co ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Daniel, norma spalin swoją drogą. Ale takich części już nie ma, i nie będzie. Nie powróci już ta jakość..

 

 

Części do starych ciągników Zetor cały czas są dostępne w magazynie przy fabryce w Brnie. Można je w każdej chwili zamówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tdmax    0

Zetorek 12145 Crystal (staruszek)

+ wygodny (siedzenie Grammera)

+ dobrze i sprawny układ kierowniczy

+ układ hydrauliczny

+ sprawdza się w górzystych terenach których u mnie nie brakuje (szeroki rozstaw osi, tam gdzie 912 zaczyna tańczyć na 2 kołach , zetorkiem spokojnie mogę pracować)

+ stary masywny sprzęt

+ prostota ( w razie potrzeby, kapitalny można zrobić samemu w garażu, w czasie długich zimowych wieczorów)

+ szybka skrzynia

+ cenna części

 

- sprzęgło ( ciężko wchodzą biegi )

- oczywiście brak rewersu w porównaniu z nówkami

- przedni napęd ( w moim przypadku regeneracja co 5 lat, POM Augustów ratuje)

- klamki w drzwiach (nie znoszę tych wciskanych pipków)

- akumulatory na schodkach ( pomysł nietrafiony, zwłaszcza przy deptaniu czy bronowaniu koniecznie je trzeba przemontowywać gdzieś indziej, ja swoje przeniosłem do kabiny zamiast tylnego siedzenia pasażera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszelan91    0

Gdyby tylko tak nie skakały na dziurach... moc ok, spalanie w robocie ok, silnik ok, jakość lakieru duuuży minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

moc to przewaga nad innymi markami, wiem bo mam jeszcze nowego NH I URSUSA i mocą odbiegają dużo i w ciężkiej robocie paliwem też palą brew pozorom więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darik4    0

Hej mam pytanie; mam nową proxime pover 100 i jak jade na szosowych biegach tzn max na 4 to tadolna dzwignia od zmiany biegów w podłodze ostro wibruje. Jutro ma serwisant przyjechać i zobaczyć co jest ???Zdarzały się u was takie wady???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz20    0

Zetor 8641 100km ma co prawda 2800 mtg to jeszcze żadnych większych usterek w nim nie miałem.

 

+ jego prawdziwa moc

+ taki w miare komfort

+ super orginalny tur z którym pracuje

+ EHR

+ jego masa

 

 

-duże spalanie

- ciężko wchodzą biegi

 

Poza tym jestem bardzo z niego zadowolony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

Zetor Forterra 125 ( Tur + przedni Tuz)

ma już dwa lata i 1110 mth na budziku.

Awarie:

-wypluła uszczelke spod pokrywy od rozrządu

- uszczelniacz na wałku od przedniego napędu

- dwie szybko złączki od tura puściły olej

- pękł jeden z węży od chwytaka do bel ponieważ dali za krótki

- błąd delera nie napełnił klimy :D

a teraz plusy:

+ prosta obsługa

+ dobre nagłośnienie

+ faktyczna moc

+ małe spalanie

przyszedł czas na minusy:

- słaba widoczność przy pracy z turem (układanie stogu)

- praktycznie żadna widoczność w lewym lusterku przy jeździe z pasażerem

 

- brak wstecznego na 4 biegu ;[

- mało wygodnie siedzenie Mars ( miał być grammer ale trzeba było czekać a ciągnik był potrzebny)

- słaba wydajność klimatyzacji

- trudno dostępny filtr powietrza ;[

- strasznie skacze na szosie

 

jak mi się coś jeszcze przypomni to będę dodawał


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naspin    0

ja mam 5320 96r i trochę lipa bo przodu nie ma ale w zestawie z sipmą z 224/1 jest o wiele wygodniejszy niż c360 . Gdyby nie wysokie spalanie to super ciągnik. Mam też mtz i palą praktycznie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemar83    0

ja mam 6341 super bez turbo 70km z 1998r

 

+wystarczająca moc

+siedzenie gramera

+ przestronna w kabina

+czytelna deska rozdzielcza

+hamulce 4 koła staje jak wryty

+szybka skrzynia

+wzmacniacz momentu pod obciążeniem

+zaczep hitch rodem z jd

+spalanie do uwzględnienia

+mocna hydraulika

+ instalacja dwuobwodowa przyczepy

+dobre radio cd + słuchawki które wyjście dorobiłem sam

 

 

a co do minusów

-sprężarka powietrza choćbyś wymienił to i tak się tłucze

-stosunkowo mały rozstaw kół choć jak by był większy to bym narzekał że mało skrętu

-przy pracach z turem trzeba uważać bo tylne koła potrafią latać wymagany obciążnik spory

-odpowietrzanie całego układu hamulcowego + instalacja przyczepy ten punkt jest najwięcej przeze mnie niechciany choć muszę to robić co 2 lata inaczej problemy z hamulcami (stary płyn) ja jeszcze mam hamulce przód

-obciążniki przód pod chłodnica 125 kl to za mało przy większej jezdzie skacze przód

-akumulator muszę wymieniać co dwa lata (umiejscowienie da radę nawet najlepszemu)

 

z mojej strony dobry kumpel jeśli o niego dbasz i nie boi się ciężaru który jest trochę przeładowany poza normę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebek24810    0

Zetor 7745 :

 

+ wygodna praca

+ duża kabina

+duża siła

+sympatyczny wygląd

 

-mała masywność

-spore spalanie (ale to przy prawdziwej robocie)

-strasznie leki

-słaba skrętność

 

A więc uważam że moc jest dobra ale trzeba do niego lać wiadrami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
    • Przez kamilkowgier
      Witam,
       
      Potrzebuje pomocy przy Zetorze Major 80. Mam problem z wyskakującą dzwignią wom. Po załączeniu i puszczenia sprzegla wałka, dzwignia wyskakuje  i wyłącza wałek. Czy powodem będzie uszkodzona zębatka czy jest na to jakis inny sposob? Jesli zębatka to w jaki sposob sie tam dostac? 
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj