Zaloguj się, aby obserwować  
piesio

Claas europa?

Polecane posty

piesio    0

No to witam kolegów, mam do was pytanie chciałbym za rok kupić claasa europa lub claas senator lub claas matador jakiś tani kombajn ponieważ u mnie w okolicy nikt już nie ma kombajnu a kosą zboża się nie będę ;) i tak chciałbym go kupić żeby u mnie jeździć i tak sąsiadom żeby kasę zarobić i mam pytanie czy warto go kupić, jak jest z częściami? Czekam również na wasze propozycje. Aha i jeszcze jedno dziadek mi wczoraj mówił że podobno claas produkuje jeszcze jakieś małe kombajny na małe gospodarstwa jest to prawda (proszę o podanie nazwy jeżeli coś takiego produkują). z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Nowych już nie produkują takich małych ale na rynku są takie kombajny jak protector consul cosmos.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Kolego, jak mówisz że będziesz kosił u siebie i troche na usługach to lepiej niekupuj claasa, bo u nas jeden kupił 2 lata temu matadora za 7 tys. i już mu uszami wyszedł, a mógł troche dołożyć i kupić chociaż Z050 ;) Poczekaj, dozbieraj kasy i kup Z050 z 12 tys. zł spokojnie już kupisz i z częściami też niebędzie problemów i cene nietaka straszna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a jakie masz fundusze na ten kombajn? ;) mozna tez pomyslec nad forszajem e-512,albo jakimś claasem nowszym od europy bo te mają juz ponad 40 lat i z częsciami może być różnie. np Protector/Mercator/Senator. do nich częsci dostaniesz napewno bo mają "dopiero" ok 30 lat ;)

 

do tego polecam te tematy :

http://www.agrofoto.pl/forum/Bizon-na-12hauslugi-t3566.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Fortschritt-E...e-zd-t1200.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Chce-kupic-ko...amp;hl=mercator

http://www.agrofoto.pl/forum/Claas-Consul-t4867.html

http://www.agrofoto.pl/forum/europa-lup-columbus-t1181.html


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
Kolego, jak mówisz że będziesz kosił u siebie i troche na usługach to lepiej niekupuj claasa, bo u nas jeden kupił 2 lata temu matadora za 7 tys. i już mu uszami wyszedł, a mógł troche dołożyć i kupić chociaż Z050 ;) Poczekaj, dozbieraj kasy i kup Z050 z 12 tys. zł spokojnie już kupisz i z częściami też niebędzie problemów i cene nietaka straszna :)

nie przesadzaj ze te bizony to taki cud techniki ;)

faktem jest ze czesci duuzo tansze ale czy awaryjnosc mniejsza?

 

co do europy to gosc u mnie na wsi ma takie cos, i mi to bardziej wyglada na prototyp kombajnu :o claas a nie ziemlony bo siwy, na bank starszy od mojego cosmosa

gosc porobil nim ze 2 sezony i teraz daje snopowiązałką chyba maszyna nie na chodzie. ale on go kupil juz taką ruine jakby poszukał dobrego to cos jeszcze moze by z niego było :)

 

robil snopki ale tak fatalnie wiązal ze wszystkie sie rozlatywaly

 

cosmos jest z 1969 r i odpukac poki co sa czesci takie jak paski itp bo powaznej awarii to nie mielismy jeszcze ale chyba czesc ciezko bylo by znalezc choc w okolicy jest paru handlarzy tym towarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ja mam przekonanie do bizonów, bo kosimy już na usługach ponad 13 lat i przez pierwsze 4 lata mieliśmy claasa mercatora i niechce przesadzać ale że niedość że heder mały to jeszcze objechał raz pole w koło i zawsze jakaś awaria dzień w dzień :angry: a w sklepie szczęka spadała :angry: I ot tamtego czasu zawsze kupujemy bizony, a w tym roku mamy nawet 2 i oprócz tego co w zeszłym roku mieliśmy to bezwiększych awari szło, a my dużo na usługach kosimy i wszystkie awarie w własnym zakresie usuwamy ;);)

 

@tommy66692 ile swoim claasem hektarów na rok sieczesz????

@piesio na jakim areale miałby pracować ten kombajn???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Chyba mi nie powiesz że ten europa czy cosmos to cud techniki w porównaniu do bizona?A tego europa ma gościu u mnie we wsi i nikt go nie chce wszyscy przychodzą do mnie a jak już wyjedzie to co drugie pole coś przy nim robi a wydajność jest żenująca.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piesio    0

Do wydania mam około 8 tyś. A z bizonem się nie zgodzę kumpel co u mnie był młócić to tak u mnie wymłócił u sąsiada popsuty naprawiał chyba 3 godziny i się udało potem jechał do domu i na następny dzień znów popsuty a w okolicy jeden mam claasa europa gadałem z nim to w te żniwa popsuł się tylko 2 razy więc on go chyba będzie sprzedawał to go chyba odkupie ale jeszcze o nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

@morowa91 ja mam malutko bo 12 ha ale kiedy ojciec jezdzil na uslugi poki nie bylo wiekszych kombajnow na wsi ;)

 

@ofsik czy ja powiedzialem ze claas to cud techniki jak nie umiesz czytac ze zrozumieniem to sie nie wypowiadaj

u mnie w okolicy jest pare bizonow i jak widze to ludzie takze ich nie biora na usugi same claasy, takze opinia o tych kombajnach jest bardzo dobra

 

moim zdaniem jak sie kupi padake to nawet bizon bedzie sie codziennie sypał wiec nie piszcie ze bizon tak a claas blee bo to jest smieszne

2 sprawa jak nie zadbasz to i claas i bizon bedzie złom w szybkim czasie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

Ja mam colombusa z 1966 i nie mówie że jest to cud techniki. Właśnie prostata czyni go niezawodnym.. Te starsze bizony to sie mogą przy nim schować zarówno pod względem niezawodności jak i łatwości ewentualnej naprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ja mam Cosmosa 1970 rok i z częściami oryginalnymi to prawie wszystkie są dostępne, ale są trochę drogie. Ale kombajn raczej nie nawala często. Zresztą dużo mozna naprawić samodzielnie bez kupowania części oryginalnych. Cosmos to trochę nowsza Europa, dużo części jest takich samych. Co do porównywania z Bizonami to nie ma to sensu, Bizon jest 2x większy od Europy. Ja koszę swoim 4 sezony i jestem zadowolony, jedyny poważny mankament to brak kabiny. Dodatkowo jak kupisz tą Europę to musisz się przyzwyczaić do nie centralnego siedziska.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

Tak do tego można sie przyzwyczaić ale musisz pamiętać że w kombajnach tego typu siedzi sie nisko i cały kurz leci w twarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSmol    0

Polecam ci Protectory, Consule do nich jest duzo zamiennikow do Europy zreszt tez nie brakuje. Wszystko do tych kombajnow mozna dostac w oryginale. W razie problemow z czesciami pisz do mnie 99% rzeczy jestem w stanie zalatwic.


U nas kupisz farby do maszyn rolniczych i części | email: sklep@agrosmol.pl
Sklep z farbami: www.farby.agrosmol.pl | TEL: 608504051
Sklep z częściami: www.agrosmol.pl | TEL: 696550653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6
@morowa91 ja mam malutko bo 12 ha ale kiedy ojciec jezdzil na uslugi poki nie bylo wiekszych kombajnow na wsi ;)

Wiesz moje bizony to po 12 hektarów na dzień kosiły :);) i przecież też niesą nowe bo żółtek z 1988, a czerwony 1989 i żadnej poważnej awari niemiałem tylko że się ścieły nity na ataku, ale to niewielki koszt bo tylko 12 nowych nitów:P :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Niechce porywnywać tych kombajnów tylko chodzi mi że bizonki u nas były zażynane od rana do nocy i żadnej awari większej niebyło i ani razu nawet sie niezagotowały ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

Ej no le wy je co rok zmieniacie przecież;) Nie dziwie sie ze awarii nie było;) Ja mam claasa 21 lat i też chodził całymi dniami a poprzedni właściciel też go na pewno nie oszczędzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3
Wiesz moje bizony to po 12 hektarów na dzień kosiły ;);) i przecież też niesą nowe bo żółtek z 1988, a czerwony 1989 i żadnej poważnej awari niemiałem tylko że się ścieły nity na ataku, ale to niewielki koszt bo tylko 12 nowych nitów:P :o

Nic tylko pogratulować... Sam zastanawiam się nad kupnem jakiegoś kombajnu. Od bizona super odstrasza mnie jednak jego duża awaryjność. A Kolega pisze, że przez 20 lat prawie zero awarii... To te w mej okolicy muszą być jakieś wyjątkowo pechowe. Awarie skrzyni biegów, spawana i wzmacniana tylna oś,ukręcona póloś, a ostatnio pochwa przednia-tylko cud ,że koło całkowicie nie odpadło, ale półoś i piasta i tak do wyrzucenia... A ta pochwa kosztuje ponoć 3000PLN, ale i tak jest nie do kupienia. O drobniejszych usterkach pisał nie będę...

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

@volf chyba dobrze nieprzeczytałesz tematu bo pisze że ja mam co roku inny komabajn, a te niedługo idą na sprzedaż, a na następny rok będą już inne ;):o ja jestem bardzo zadowolony z bizonów i niekupie żadnego claasa, a na następny rok może nawet 3 bizony kupimy ;):) wszystkie awarie w własnym zakresie usune i też niewielkim kosztami, a te bizonki w twojej okolicy może już hektarów pokosiły może w jakiś SKR-ach lub PGR-ach chodziły to się niedziw, bo ja sam miałem w zeszłym roku bizonka z SKR-ów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten Claas akurat by wystarczył. Niedaleko nas gościu kupił sobie na 30 ha Wistule, na wsi wszyscy się z niego śmieli a wymłócił zadowolony, a reszta jeszcze się grzebie. Jak bym ja kupował kombajn to pewnie byłby jakiś Claas, Bizon może też(ale droższy w zakupie) jedni są przekonani do takiego sprzętu i takiego. Claas tańszy tyle, że w eksploatacji tyci droższy. Człowiek który mnie obkasza też ma kombajn z SKR-u i jest w bdb stanie dołozył trochę żeby go naprawić i efekty widać, na moich zdjęciach nic się nie popsuło.

 

W okolicy u mnie są 2x Bizon Z050 jeden miał w tym roku awarię silnika a drugi w zeszłym roku miał coś z sprzęgłem.

 

Claas jeden mały tez będzie i chodzi dobrze wykasza ooło 30 ha i bez awarii, tzn czasami jakiś pasek pęknie ale je powinno się mieć na kombajnie, w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

Powiem wam koledzy że denerwują mnie wypowiedzi i porównania bizona z hendrem 4m a europą co ma 2m. Co? Może zaraz będziemy porównywać wydajność tych kombajnów ;) . Co claas europa ma wykosić 1ha w godzine? Tego wymagacie od tego kombajnu? Jakby claas był do d*p! to by mało kosztował i byłby w cenie bizona. Porównajcie sobie ceny bizona z lat 90 a claasa z lat też 90. Jest różnica i w cenie, w wykonaniu i wydajności. Pomyśleć prosto proszę ;) . Jak coś jest dobre to trzeba za to dobrze zapłacić i się dopiero kosi. morowa91 powiem Ci, ale bez obrazy. Jak kupiłeś Gó@#$ to masz gó!@#. Za coś dobrego trzeba dać. Powiem też że mam bizona ZO-40 i objade w koło a on staje tak się sypie. Dostaje czasami rabat jak coś kupuje do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

@VWPASSATB6 my w tym roku kupiliśmy 2 bizony i niebędę krył ile my za nie daliśmy bo za zółtego 1988 rok daliśmy 37 tys. zł, a za czerwonego 1989 37,5 tys zł zdjęcia są w mojej galerii i żadne gówna nie są bo porządne kombajny. Za tą kasę mogłem mieć spokojnie claasa z 90 a nawet młodszego tylko bo nie dość że części drogie to jeszcze tydzień za nimi czekaj a żniwa nie trwają miesiąc. Sam sobie przelicz u nas koleś miał dominatora i za ośke zapłacił 14 tys. zł ;) to za tą kasę masz już połowę porządnego bizona ;)

Ja nie porównuje wydajności kombajnu co ma heder 2 m. a co 4 m. tylko chodziło mi o to że @tommy siecze tylko 12 hektarów, a moje bizony skosiły około 350 hektarów to nie pomyłka w tym roku bez poważnej awarii :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

I oto chodzi za coś dobrego trzeba dać i wierzę Ci że to nie są jakieś szroty, bo ta kasa... A kolego drogi mówisz że za te pieniądze mogłeś mieć claasa z 90 r. to bardzo proszę powiedz jaki to będzie model? Chyba coś Ci się pomyliło. Za takie pieniądze to ty nawet niekupisz claasa dominatora 85 z 76r. A i jeszcze jedno. Fakt części są trzy razy droższe ale 5 razy więcej wytrzymują. Mowa tu o originalnych pasach itp. Więc jak dobrze pomyśleć to w utrzymaniu claas jest tańszy. Do bizona ile wlejesz to Ci on wszystko wypali. Prosty przykład. Wczoraj jak wracałem z pola zbrakło mi ON, a cosmos tylko góra 5 litry na H i tyko syczy. Więc prosto mówiąc claas jest owiele tańszy w utrzymaniu, a jeszcze te ceny ropy. Głupe polskie przekonanie, że do bizona są wszystkie części. Mam na spółke rekorda z 2000 r. i ośka porwała się z mojej winy. Tydzień stania na polu, aż przywiozą części z Płocka. Albo do BSów czy są części od ręki? Nie, trzeba czekać. Niemiec nie jest taki głupi i stosuje dobre rozwiązania. Dużo jest claasów na polskim rynku bo niektórzy wiedzą co dobre i co za tym idzie można już bezproblemowo kosić i niema problemów z częściami. Jak ktoś ma 30 Ha to kupuje cosmosa i trzaska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Za 70 tys. nie kupie claasa powyżej 90 roku???? ;):D:) jeszcze do domu mu go przywiozą. Jak twierdzisz że te zachodnie są takie dobre to się w to pakuj, bo ja napewno nie zamierzam. Ja jestem bardzo zadowolony z swoich bizonów i powiem ci że jak chcesz kupić coś porządnego to muszisz trochę kasy dać, a nie jak niektórzy za pare groszy kupią i zaś narzekają, ale w końcu coś za coś. Mój znajomy ma mercatora i objedzie pole raz w koło i stoi, i po roku mu się tego claasa odechciało :) :) ja też miałem claasa i wiem jakie to są czary i więcej nie będziemy się w to pakować :)

A ty teraz chcesz poruwnywać spalanie kombajnu co ma heder 2 do tego co ma heder 4 metry i silnik 120 km??????? bizon super w czasie sieczenia spala od 10-14 litrów On w zależności od stanu technicznego i umiejętności kierowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

Za 70 tyś. claasa powyżej 90 roku jakoś nie mogę znaleść. Nawet wypalonego szrota. A jak masz za taka kase taki kombajn to daj mi link bardzo będe Ci wdzięczny. Jak kupijeś kiedyś claasa co był już wypalonym szrotem to niedziw się że sie psuje. Bizon Zo- 56 co nadaje się na złom to też będzie Ci się psuł. Co kolego morowa91 za przeproszeniem i bez obrazy podniecasz się bizonem, jak claas senator (za 30 tyś. kupuje się eleganckiego) jest szybszy, czyściej młóci itp. od bizona ZO-56 nawet z lat 90. Nie porównuje europy do bizonka. Tylko wręcz odwrotnie. Porównuje Bizona w spalaniu z np. Claasem dominatorem 100 . Jest różnica w wydajności 3 razy większej i w spalaniu. Jaka kasa taki towar- chyba wiesz o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj