adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

jaro86    31

Robi ktoś z was fertygacje z pojedynczych składników npk?

Robi ktoś was fertygacje oparte na pojedynczych składnikach npk?

jaro86    31

Siarczan potasu rozpuszczalny. Monoosforan. Nie wiem jakie jeszcze można spotkać nawozy z samym fosforem czy potasem.

Tomasz0611    5636

Jak chcesz to możesz stosować, te nawozy i tak są składnikami typowych NPK stosowanych do fertygacji, więc jeżeli masz potrzebę zastosowania samego potasu czy fosforu to jak najbardziej można.

Tomasz0611    5636

A to kartka i długopis w rękę albo excel i policzyć jak wychodzi mieszanie nawozów z pojedynczych składników, a jak wychodzi gotowy NPK. I nie zapomnij doliczyć mikroelementów które masz w gotowych NPK.

Ja kupowałem gotowe NPK po 200-220 za worek (Rosasol i Fertygoldy). Saletrę wapniową i potasową mam jeszcze z zeszłego roku to nie kupowałem.

Edytowano przez Tomasz0611

jaro86    31

Jak będę miał chwilę późniejszym wieczorem to napisze moje obliczenia. To kupowałeś chyba wcześniej te fertygoldy.

jaro86    31

fosforan monoamonowy 12-61-0 11000zł/tona

siarczan potasu 0-0-50 6640 zł/t

saletra amonowa 34-0-0 4500zł/t

fertygold 10-20-30 10360zł/t (259zł 25kg)

Berry duo - mikroelementy 1825zł/ 100l

Żeby uzyskać nawóz fertygolda 10-20-30 + mikro uzyłem

- 33 kg fosforan monoamonowy 3630zł

- siarczan potasu 60kg 3984zł

- saletra amonowa 18kg 810zł

- berry duo 100l 1825zł

Wyszło npk 10-20-30 + trochę więcej mikroelementów niż w gotowcu, ale za cenę 10249

Jeśli wszystko dobrze wyliczyłem to wyszło to samo cenowo, a roboty przy tym kilka razy więcej. W pierwszym lepszym sklepie też nie kupimy tych pojedynczych składników.

galan99    7673

Przykrywane wczesne przed kwitnieniem tak zwanym pok kwiatowy powinno już się wykonać zabieg .

• Confused 1

Tomasz0611    5636

W tych przykrywanych folią, to rzadko kiedy obserwowałem kwieciaka, a jeżeli już to raczej nalot był przy ostatnich kwiatach, niż przy pierwszych. U mnie przykrywane też już zaczynają kwitnąć, ale na kwieciaka na razie nie zamierzam pryskać, rozwinę po świętach taśmy, pójdzie w żyłę Verimark i tyle w temacie. A nawet jak zwali ten ostatni kwiat to wyjdzie na korzyść, bo z tych ostatnich kwiatów to i tak owoc słaby, a tak wcześniejsze zbiory będą lepsze, bo roślina tak nie wysilona.

W tych późniejszych mam zamiar dać Verimark trochę wcześniej, tak żeby kwieciak miał szanse trochę się używić na tych ostatnich kwiatach, owoc z tego i tak słaby, a roślina się aby niepotrzebnie wysila, żeby to wykarmić.

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

cinek1808    1746

Powinno się pryskać jak będzie nalot szkodnika. Ja nigdy nie pryskałem foliowych body kwieciaka bo poprostu go nie było. Kwieciak lubi ciepło i wilgotno . A teraz jak przymrozki to siedzi gdzieś ukryty. Przy takiej pogodzie to zacznie obloty gdzieś po połowie maja 

Mc3    6

Czym pryskac od chwastow w 1 rocznej i 2vrocznej plantacji. Planowałem Wenzarem 1l/ha - 2 latka, 0,5l /ha - 1 roczna.  Po oplewieniu na całej powierzchni 

Będzie dobrze? 

roberto15    3

W truskawce przykrytej folią perforowaną pojawiło mi się trochę trawy Jutro ma być ciepło planuję je odkryć i popryskać selectem i ponownie przykryć po 3-4 godzinach od oprysku. Czy  truskawka  nie ucierpi za mocno? Truskawki jeszcze nie kwitną

blabla    7

Jaki minimalny okres czasu powinien być pomiędzy jednym opryskiem a drugim w truskawce i jaka minimalna temperatura do oprysku dolistnego?

Edytowano przez blabla

Cześć.  Jaki nawóz dajecie na wiosnę? Nie chce mi się czytać postów bo to trochę zejdzie. Teraz to ja hobby mam. Yara mila dawałem. A teraz 10ar Eko. Ciekawi mnie co teraz bracia rolnicy dają na truski? 

jaro86    31

Jeśli eko to po co ten nawóz. Jeśli taka mała uprawa to nawet się nie ma co zastanawiac jaki nawóz tylko brać pierwszy lepszy bezchlorkowy ze sklepu.

Bartas0706    8

Witam, cześć i czołem.

Nowe nasadzenia Vibran ale w innej technologi "NASA" :).

Jak Panowie oceniacie popyt na truskawki tego roku ?

Bedzię towarem luksusowym  ? (oczywiście nie rozmawiamy o truskawkach z Biedry czy innego dyskontu co tylko wygląda jak truskawka) 

20220320_110457.jpg

20220324_173556.jpg

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj