adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

gracz10    6

teldor jest dobry . w jeden dzień nawet zadzialal u mnie. tylko drogi bo chyba 150 zł na 30 ar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

teldor ma jedną wadę, działa powierzchniowo, a owoce zazwyczaj gniją od spodu.

switch jest systemiczny ale moim zdaniem słabszy.

jest jeszcze vaxiplant i poliversum, oba nie mają karencji

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Może przestanie padać... Pierwszorocznej plantacji nie będę pryskał od gnicia owocu bo chyba nie bardzo się opłaca a nie gnija wszystkie :) . A są u Was ślimaki na truskawkach? U mnie sporo... Czym można eliminować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ślimaki to już chyba wszystko stosowałem począwszy od solenia ich póżniej piwo w podstawkach wabikowych , anty-ślimak, do stosowania kwasu siarkowego żeby ich paliło na obrzeżach działki. ale tego dziadostwa się raczej do 0 nie pozbędzie. Jedynie ograniczysz.Gdyż jest ich b dużo.

ps ja swoje pierwszo letnie walnąłem sadoplonem opartym na tiuramie tani środek tylko truskawka gorzknieje po nim ,

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

panowie piszmy jakie ceny w skupach truskawki z szypulka i bez szypulki i gdzie talkzebysmy sie orientowali

 

okolice tarnowa z szypulka 1,50 zl bez 2,50zl brutto

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

U mnie podobnie.Okolice Łęcznej 2,80zł/kg + vat ale tendencja jest dobra bo co 2 dni 10 groszy do góry. Oby tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Wielkopolska, powiat Obornicki- Chłodnia 2,80zł + vat, w detalu z szypułką 4,80 zł/kg, susza, gorąco wszystko dojrzewa :unsure:

 

Ja pryskałem na wiosnę leopardem chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopo    0

świętokrzyskie zmowa cenowa, cała okolica 5zł/koszyk bez szypułki

Potwierdzam, powiat kielecki 5zł za koszyczek + VAT. Skupujący dogadali się miedzy sobą, truskawki wywożą do różnych odbiorców po zróżnicowanych cenach a plantator ma stale 5 zł.

Jaką wagę brutto powinien mieć koszyczek z owocami 2.35kg czy 2.25kg skoro koszyczek wazy 25dag?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Mi się wydaje że zbliżoną do 2,25kg, te 15 dag to co z nimi ? w sumie zawsze lepiej troche więcej zostawić dla prywatnych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

ja daje 2,25 bo koszyk nie ma 25 max 20 jak jest suchy .

 

 

 

 

 

dobry plon 17 ton z hrktara honey ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jak na tą odmianę dość dobry.

ja w marmoladze przekroczyłem 20 i jeszcze zbieram, ale już niewiele będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

No to ja wam powiem tak pole o dl 170 m zbieram 2 dzien i nie wiem czy przerwiemy.bedzie cos ok 200-300 lub z 2 redlin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Co polecacie na szybsze dojrzewanie owoców, kiedyś przeczytałem że stosuje się potas, ale w jakiej postaci jest najlepszy, tzn czy kristanol pomarańczowy wystarczy, a jeśli tak to jaka dawka będzie dobra, a może są jakieś inne substancje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od zawiązania owocu stosuje się kristalon pomarańczowy oraz bor dolistnie później magnez iwapn co 7 dni do końca zbioru przed i w trakcie zbioru można zastosować mikrokomplex .

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

może ktoś mi powiedzieć czy można w miescie spprzedawac trusk pod supermarketami np biedronka . tesco . np kierwonik sklepu się zgodzi i będę stał na placu sklepu to może policia czy straż miejska przyjechać ? bo np zgosi gosc z warzywnika bo konkurencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Na rosnące dwuliścienne to chyba nie ma oprysku. Tylko przedwschodowo trzeba pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj