adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Domelek12    2
Napisano (edytowany)

Nikt z was nie ma odmiany Flair,żeby mógł coś o niej powiedzieć? 

U mnie jeszcze nie ma nawet czerwonych na Roxanie, na dzień dzisiejszy tak wyglądają truskawki Florence.

20180520_165510.jpg

20180520_164534.jpg

Edytowano przez Domelek12
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loverboy    8

Jak na Flaira to troche wolno wegetacja przebiega. Byc moze masz "ciezka" glebe lub przesadziles z nawozeniem azotowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Aż spojrzałem w opis odmiany -  dojrzewa 5 dni przed honeoye. To skąd to zdjęcie - z pólnocnej Norwegii O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

To nie jest Flair, tylko pytam o tą odmianę bo chciałbym się czegoś o niej dowiedzieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

u mnie w Honeyoye na lżejszej ziemii pojawiają się już pierwsze czerwone owoce,a Flair to rzeczywiście jedna z wcześniejszych odmian więc dziwne zę tutaj tak opóźniona jest.Na swoje chce jeszcze poleciec teraz na owoc dolistnie i zastanawiam się nad polyversum bo było sporo opadow i pewnie szara pleśń bedzie atakować, tylko nie wiem ile odstępu zrobic miedzy tymi zabiegami bo czas już goni.

Edytowano przez Szczerbatek902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Domelek12 napisał:

Te zdjęcia to nie jest Flair. 

a rzeczywiście pomyłka ,trzeba czytać ,są to truskawki odmiany Florence :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

U mnie tez gdzie niegdzie zauwazylem podgnita truskawke i opryskalem polyversum. Jaka jest karencja dla tego srodka? 

Widze ze u mnie w Malopolsce to truskawki najwczesniej sa bo ja juz w tamtym tygodniu zbieralem 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

memphis1205 napisał:

U mnie tez gdzie niegdzie zauwazylem podgnita truskawke i opryskalem polyversum. Jaka jest karencja dla tego srodka? 

Widze ze u mnie w Malopolsce to truskawki najwczesniej sa bo ja juz w tamtym tygodniu zbieralem 😉

polyversum z tego co mi wiadomo to nie ma okresu karencji bo jest to biofungicyd ktory zawiera naturalne bakterie i dlatego mozna go stosowac podczas zbiorow zeby chronic truskawke, u mnie ostatnio bylo duzo opadow i jutro jade polyversum zeby zapobiec szarej plesni.Polyversum mozna takze stosowac w jakiejs specjalnej komorze na zerwane truskawki zeby lepiej przechowywaly sie podczas transportu ale o tym wiem tylko z etykiety bo nie stosowalem 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

 W tym roku kto przesadził z azotem i krzaka wy***ał to może obudzić się z ręką w nocniku😃😃😃.  U  mnie cisza z plesnia narazie. W sobote poszła jeszcze luna w krzaka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Najgorzej jak np pare dni lalo i nagle cieplo sie zrobilo. Wtedy trzeba jechac pryskac. I tez zalezy wszystko jak plantacja wyglada, czy dbane bylo i ktory rok zbiorow. Zazwyczaj w 1roku owocowania nie spotka sie szarej.

Roxana. Duzo z 1krzaczka?

20180520_134539.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

czarno to widzę z truskawką u mnie... kwiatu od diabła i jeszcze trochę, ale zapowiadają się mniejsze owoce niż zazwyczaj... nie wiem, czy to wynik przemarznięcia, czy zbyt "mokrej" pogody jesienią zeszłego roku - fakt faktem u mnie  drobiazgu będzie... i tak jak @Agrest pisał, niech te skupy otworzą  szybko w miarę, bo inaczej nie będzie wiadomo co z tym zrobić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na GG cena podobno w skupie na przemysłówke po 2,3zł ale chyba z szypułka, ma któs jakieś informacje na ten temat i może potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3
7 godzin temu, Pasquallo napisał:

czarno to widzę z truskawką u mnie... kwiatu od diabła i jeszcze trochę, ale zapowiadają się mniejsze owoce niż zazwyczaj... nie wiem, czy to wynik przemarznięcia, czy zbyt "mokrej" pogody jesienią zeszłego roku - fakt faktem u mnie  drobiazgu będzie... i tak jak @Agrest pisał, niech te skupy otworzą  szybko w miarę, bo inaczej nie będzie wiadomo co z tym zrobić....

u mnie też niezbyt duże,a z pod folii słabiutko.

 

Dnia 20.05.2018 o 21:01, Domelek12 napisał:

To nie jest Flair, tylko pytam o tą odmianę bo chciałbym się czegoś o niej dowiedzieć. 

kiedyś ją miałem,u mnie była mała b.słodka,w 2 roku mizeria,ale to może na moich ziemiach.Nadaje się wyśmienicie do ogródka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3
21 godzin temu, Pasquallo napisał:

czarno to widzę z truskawką u mnie... kwiatu od diabła i jeszcze trochę, ale zapowiadają się mniejsze owoce niż zazwyczaj... nie wiem, czy to wynik przemarznięcia, czy zbyt "mokrej" pogody jesienią zeszłego roku - fakt faktem u mnie  drobiazgu będzie... i tak jak @Agrest pisał, niech te skupy otworzą  szybko w miarę, bo inaczej nie będzie wiadomo co z tym zrobić....

To samo u mnie,truskawki foliowe o połowę mniejsze niż w tamtych latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Skup jutro bedzie otwrty w mojej okolicy, 30km dalej podobno juz skupuja truskawke 3,5zl kg oby tak bylo to moze cos sie zwroci za opryski I nawozy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2
36 minut temu, MarcinWoos napisał:

Skup jutro bedzie otwrty w mojej okolicy, 30km dalej podobno juz skupuja truskawke 3,5zl kg oby tak bylo to moze cos sie zwroci za opryski I nawozy. 

Juz nie gadaj ze ci sie nie zwroci za nawozy i opryski bez przesady.. Pod biedronka wczoraj sprzedawalem po 14zl/ lubianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Trzeba troche pomarudzic:) ogolnie to wczoraj po 15zl sprzedawalem I kupywali, od godz 12 do 15 sprzedalem 34łubianki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Ogólnie słyszy się o cenie 3,5 w całym kraju. Cena jak na zamówienie - żeby nie powiedzieć "zmówienie".

Przymiarki były do 4 zł, ale po co mają przepłacać?

Ile ludziom za odszypułkowaną będziecie płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17
2 godziny temu, MarcinWoos napisał:

Skup jutro bedzie otwrty w mojej okolicy, 30km dalej podobno juz skupuja truskawke 3,5zl kg oby tak bylo to moze cos sie zwroci za opryski I nawozy. 

Rozuniem ze bez szypuly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Dzwonilem do goscia co bedzie bral truskawke to powiedzial ze mniej jak 3.50zl kg to z pewnoscia nie bedzie. Bonanza tak bez szypuły. Jak tam u was z szara? Pojawia sie? Bo u mnie luna cos slabo dziala w tym roku:( widac ze jest szara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
@MarcinWoos Skąd jesteś że u Ciebie już skupy ruszają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Jeżeli po deszczach Był wysiewu nowych zarodków szarej pleśni to jak niedałeś żadnego śor to luną niezadziała którą dałeś wcześniej przed deszczem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj