Skocz do zawartości
adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Witam  Mam  pytanko  czy kosi  ktoś z Was  truskawki orkanem  na wiosne  w celu usuniecia   suchych  liści??

W jakim  terminie najlepiej to  wykonac

Qak    0

ciekawe pytanie , tylko czy nie zaszkodzi to truskawce np. uszkodzenia najmłodszych liści

ja kosze orkanem po zbiorach

Ja tez kosiłam   po zbiorach. ale     w tamtym roku bujnie porosły  liscie po ścinaniu i tej wiosny było dużo  suchych liści, nie kosilismy na wiosne bo  myślelismy ze  nie powinno sie tego robic ale     w 2018 roku chyba sie odważymy:) bo ciężko jest   walczyc z grzybem  w tych  lisciach zaschłych. tylko  nwm bardzo  jaki  termin  odpowiedni  mysle ze  moze jakos  w  marcu  tylko   ciekawe  jak  to  z  przymrozkami, Dlatego ppytam  jakie  macie  doświadczenia w tym zakresie:)

Wiadomość z agroFakt.pl

maniek183    8

Można kosić, nic się nie stanie tylko trzeba to zrobić z głową. Co prawda nie tnę orkanem o kosiarką bijakową zasady i efekt właściwie ten sam. Zniszczone rośliny nie wiem może ze 100 szt/ha i tak zawsze coś odbije, kwestia ustawienia.  Termin cięcia co roku jest inny trzeba obserwować rośliny, u mnie jest to najczęściej początek marca.  

Co do uszkodzenia młodych liści, po to obserwuje się rośliny, by w odpowiednim momencie wjechać. Niewielkie uszkodzenia są normą bez większego znaczenia.

Ogólnie chodzi o to że i tak usuwasz martwe liście więc nie szkodzisz roślinie...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez danu1234
      Witam Wszystkich!
      Mam około 8ha matecznika sadzonek truskawek.
      Na wiosnę chcę kupić kombajn do sadzonek truskawek.
      Ale nie mam pojęcia gdzię się o taką maszyne pytać i jaka jest cena nowej i używanej.
      Jaki ciągnik i o jakiej mocy jest do niej potrzebny???
      Chyba ze macie jakies inne tansze rozwiązanie!
      Wykopywanie sadzonek przez ludzi wychodzi bardzo drogo.
      Prosze o pomoc.
      Pozdrawiam
      danu1234
      Po co 2 te same tematy?
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki