Skocz do zawartości
adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

racyl    4
39 minut temu, stempos1980 napisał:

A po co teraz to ruszać i osłabiac rośliny na zimę poprzez naruszenie im systemu korzeniowego glebogryzarką

te truskawki co są prawidłowo w rzędach to nic im nie zaszkodzi. wszystko co jest nie potrzebne wcześniej czy póżniej trzeba skasować glebogryzarką

racyl    4
Przed chwilą, stempos1980 napisał:

Racyl tak to prawda ale tak jak u nas to się robi na wiosnę po sprzątaniu starych liści

ja będę robił glebogryzarką jeszcze w tym tygodniu. na wiosnę też robię

zanim wszytko jeszcze przejdzie w stan spoczynku zimowego to jeszcze sporo wyciągnie z ziemi nie potrzebnie.

a w dodatku jak zruszysz ziemię to zwiększy się pojemność wodna gleby

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil0qwe    5

Nie musi robić głęboko glebogryzarką, ja przechodziłem tydzień temu glebogryzarka jak najpłycej byle chwasty zniszczyć.

Edytowano przez kamil0qwe

tomn95    14

Glebogryzarka jezdzisz powoli a pielnikiem mozesz dwa razy szybciej. Więc jeśli chcesz zniszczyć tylko chwasty odpowiedź co wybrać nasuwa się sama. 

racyl    4

pielnik jest dla idiotów co myślą że wszystkie chwasty zniszczą

Edytowano przez racyl

tomn95    14

O Twoim poziomie świadczy właśnie taka jakże inteligentna odpowiedź. Aż żal to komentować. 

Ja nie tylko tak myśle, ja to wiem. 

Edytowano przez tomn95

racyl    4

jak nie było glebogryzarek do truskawek to ludzie chodzili pielnikami i sadzili senge ale to były lata 90-te .

jeśli ktoś nie ma glebogryzarki to może sobie chodzić pielnikiem a jak jest wybór to jaki sens chodzić pielnikiem żeby zostawić nie pocięte chwasty

ogarnij się tomn95 zazwyczaj to Ty masz luki w pamięci jak ktoś zapyta konkretnie

stempos1980    37

Racyl wiem że się zwiększy pojęmność wodna ale tak jak u nas to jest za dużo wody.są pola że są pod wodą.ja w czwartek zacząłem orki zimowe i jak szybko zacząłem to jeszcze szybciej zakończyłem bo c 330 jak wpadła to po wyciągnięciu w dole od razu zrobił się staw.opielacz jest dobry do zerwania skorupy jak są ziemie zlewne i szybko robi się skorupa

stosował ktoś pod truskawkę Saletra wapniowa LOVOFERT 25kg. Import ze Słowacji. i, warte to coś ,ile tego stosować czy lepiej kupić coś z yary bo jednak to z importu sporo tańsze?

tomn95    14
3 godziny temu, racyl napisał:

jak nie było glebogryzarek do truskawek to ludzie chodzili pielnikami i sadzili senge ale to były lata 90-te .

jeśli ktoś nie ma glebogryzarki to może sobie chodzić pielnikiem a jak jest wybór to jaki sens chodzić pielnikiem żeby zostawić nie pocięte chwasty

ogarnij się tomn95 zazwyczaj to Ty masz luki w pamięci jak ktoś zapyta konkretnie

A jak robisz glebogryzarka to masz ziemie przy krzaku czy nie? Bo chyba raczej nie a pielnik ta ziemie podgarnie i uzywa sie go pozna jesienią. Ja mieszkam w zaglebiu truskawkowym i tu kazdy tak robi. Wyobraz sobie ze masz 10 ha truskawki i jezdzisz caly czas glebogryzarka. To Ty czekasz az chwast urośnie? 

Edytowano przez tomn95

OziOzi    1
6 godzin temu, racyl napisał:

ja będę robił glebogryzarką jeszcze w tym tygodniu. na wiosnę też robię

zanim wszytko jeszcze przejdzie w stan spoczynku zimowego to jeszcze sporo wyciągnie z ziemi nie potrzebnie.

a w dodatku jak zruszysz ziemię to zwiększy się pojemność wodna gleby

co robisz-twoja sprawa, piszesz brednie i powinieneś za to dostać bana. Należy ci się :)

Mamy 19 listopada, kiedy twoim zdaniem przejdzie w stan spoczynku? Mówimy oczywiście o klimacie który panuje w naszym kraju. Po drugie wytłumacz, tylko sensownie i oszczędź wypocin po co zwiększać pojemność wodną gleby w okresie jesiennym tuż przed zimą?

racyl    4

racje masz w tym że się robią doły po glebogryzarce ale to zależy od tego jak głeboko się wcinasz i co chcesz wciąć w międzyrzędziach.

jak raz zrobisz doły to już tego nie nagarniesz.

nie czekam aż chwast urośnie bo od tego są herbicydy.

teraz to wiadomo ktoś mógł zostawić na sadzonki i resztę chce wyciąć bo nie zdąrzył wcześniej więc pielnikiem marnie mu to wyjdzie

w ciągu roku to ile jezdzisz razy glebogryzarką ?

jak dla mnie to wiosna, po zbiorze i na jesieni to tak wiele ?

racyl    4
Przed chwilą, OziOzi napisał:

co robisz-twoja sprawa, piszesz brednie i powinieneś za to dostać bana. Należy ci się :)

Mamy 19 listopada, kiedy twoim zdaniem przejdzie w stan spoczynku? Mówimy oczywiście o klimacie który panuje w naszym kraju. Po drugie wytłumacz, tylko sensownie i oszczędź wypocin po co zwiększać pojemność wodną gleby w okresie jesiennym tuż przed zimą?

gidzie masz stan spoczynku jak lisice nadal są zielone, nie było jak dotąd większych mrozów niż -2, dopiero gdzieś z tydzień temu przymrozek wykosił żółtlice wielokwiatową, w nastepny weekend znowu 10 stopni.

Każda uprawa gleby powoduje większą jej nasiąkliwość, po co w ogóle takie zabiegi jak oranie głęboszowanie

stempos1980    37

Szczerbatek ja tą saletrę stosuje pod warzywa i powiem ci dobra jest tylko jest mały szkopuł bo ona jest bardzo drobna i jest bardzo higroskopijna bo rozpuszcza się w dłoni więc jeżeli będzie troche wilgoci na liściach a posiejesz to możesz spalić truskawki.pod sadzenie z czystym sumieniem mogę polecić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się