adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
prome    0

Zapewne masz owady zmienniki które mutują owoce. Jest to powszechne w odmianach powtarzających owocowanie ponieważ zaczynają żerować pod koniec czerwca lub na początku lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam,pytam doświadczonych ;co za wynalazki pokazują mi się w malwinie,mam pierwszy rok ,czy ona tak ma zawsze?Żadnych dopalaczy nie dostała tylko jak reszta w kwietniu Hydrokompleks z yary.Póżniej nic bo ktoś tu napisał że ona nie lubi azotu to nawet nie sypałam saletry wapniowej jak po pozostałych odmianach.Podpowiedzcieattachicon.gifIMG_20170709_1053021.jpg

 

sama jesteś wynalazek żeby od kwietninia nic nie dać truskawce. pewnie tego kompleksu też posiałaś tyle co pies napłakał i takie są tego efekty

pewnie też nie dopryskane

nie lubieć to może zakonnica sexu a ta truskawka tak samo jak inne można nawozić azotem i wcale wcześniej nie zacznie owocować

nie musi być zaraz wapienna na zwykłej też by lepiej wyglądały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wykosiłem moją hanojke i wreszcie spadł deszcz. Jutro mogę jechać z glebogryzarką. Później trzeba opryskać herbicydem. Na wiosnę poszedł stomp 4l + devrinol 4l. Teraz chciałbym coś innego. Zastanawiam się nad Goltix Compact 90 WG ze względu na żółtlice drobnokwiatową. Warto domieszać do niego coś jeszcze? Np venzar? Czy sam goltix powinien wystarczyć? W zeszłym roku po zbiorach dałem 5l devrinolu i efekt był średni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dostały dawkę 25kg na 10 ar to chyba górna dawka 

 

to jest nawóz kilkunastoprocentowy to tymi 250kg na hektarze nie wiele zdziałasz. dwie takie dawki to juz coś. do tego jeszcze saletra dwa razy nie koniecznie wapienna i truskawka ma czym żyć

 

ta truskawka widać że liści nie mało wypuściła ale wyglada jakby ktoś jej specjalnie zahamował wzrost

Na forum ktoś pisał żeby nie dawać azotu bo zacznie owocować za wcześnie ale to nie prawda bo u mnie dużo podsiana azotem dopiero teraz owocuje

 

Tez mam malwine 1-szy rok i wyglada nie tak jak florence ale też ładnie. teraz zaczeła owocować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzanna    0

Dzięki racyl za odp trochę po mnie pojechałeś ale cóż niewiedza kosztuje.Chociaż tyle z tego że to są jesienne truskawy to mała strata.Ogólnie to jest b,duży owoc  tylko te ''cudaki''się trafiają tak co 10 krzak.W przyszłym sezonie już będę mądrzejsza o Twoją podpowiedż .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Wykosiłem moją hanojke i wreszcie spadł deszcz. Jutro mogę jechać z glebogryzarką. Później trzeba opryskać herbicydem. Na wiosnę poszedł stomp 4l + devrinol 4l. Teraz chciałbym coś innego. Zastanawiam się nad Goltix Compact 90 WG ze względu na żółtlice drobnokwiatową. Warto domieszać do niego coś jeszcze? Np venzar? Czy sam goltix powinien wystarczyć? W zeszłym roku po zbiorach dałem 5l devrinolu i efekt był średni

 

a venzar nie bierze żółtlicy? wg etykiety nie ale na obecne etykiety to nie ma co patrzeć bo tam 2-3 chwasty w każdej grupie i tyle

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c405    0

Witam, czym prysnac teraz młodą, roczną hanoyke po oplewieniu? Dodam, że głównym badylskiem był rumian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Nie stosowałem nigdy venzaru ani goltixu tak więc nie wiem jak działają i na jakie chwasty.

Gdzieś słyszałem że niektóre odmiany truskawek są wrażliwe na metamitron z goltixu. Czy hanojka jest wrażliwa czy można spokojnie pryskać? Chciałem zastosować dawkę 0,8kg a za 10-14dni znowu 0,8kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3grosze    75

Witam,pytam doświadczonych ;co za wynalazki pokazują mi się w malwinie,mam pierwszy rok ,czy ona tak ma zawsze?Żadnych dopalaczy nie dostała tylko jak reszta w kwietniu Hydrokompleks z yary.Póżniej nic bo ktoś tu napisał że ona nie lubi azotu to nawet nie sypałam saletry wapniowej jak po pozostałych odmianach.Podpowiedzcieattachicon.gifIMG_20170709_1053021.jpg

 

Jest to defekt genetyczny. Właściciel tej odmiany podaje że ok. 3% owoców może być uszkodzona w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzanna    0

Jest to defekt genetyczny. Właściciel tej odmiany podaje że ok. 3% owoców może być uszkodzona w ten sposób.

Dzięki ,nie czytałam o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest to defekt genetyczny. Właściciel tej odmiany podaje że ok. 3% owoców może być uszkodzona w ten sposób.

 

A to już nie wina Tuska ? :D

Nie pisz głupot mam sadzonki malwiny z dwóch nie zależnych żródeł  i czegoś takiego nie ma

 

Na pewno jest podatna na roztocza i przedziorki bo liście bardziej kręci niż florence

Ja swoje już od samej wiosny zabezpieczyłem. może w tym jest problem jeśli nie wszystkie krzaki jeden poi  drugim tak wyglądają u marzeny

na rumian i żułknicę najlepszy lontrel

 

na mały a wręcz malutki rumian to lontrel w dawce z etykiety podziała

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

muszę kawałek pola potraktować dursbanem, niestety... po jakim czasie od oprysku można dać nawóz? czy może najpierw nawóz, a dopiero za jakiś czas te pędraki? pogubiłem się i zwyczajnie proszę o pomoc. Obawiam się jakiejś fitotoksyczności, czy coś w ten deseń, bo i jedno i drugie ma działać w ziemi w końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Dolaczam sie do pytania. Mam sypnac nawoz i opryskac nie wiem w jakiej kolejnosci i z jaka przerwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dolaczam sie do pytania. Mam sypnac nawoz i opryskac nie wiem w jakiej kolejnosci i z jaka przerwa

 

to nie ma znaczenia. ważne żeby porządny deszcz poszedł po jednym jak i drugim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

mi w punkcie doradczym, gdzie kupowałem dursban, powiedzieli, żeby zrobić to przed południem, wymieszać z ziemią i wtedy pod wpływem słońca ten specyfik zagazuje robactwo.... ale w necie wszędzie czytam, żeby koniecznie przed deszczem, albo w trakcie deszczu pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mi w punkcie doradczym, gdzie kupowałem dursban, powiedzieli, żeby zrobić to przed południem, wymieszać z ziemią i wtedy pod wpływem słońca ten specyfik zagazuje robactwo.... ale w necie wszędzie czytam, żeby koniecznie przed deszczem, albo w trakcie deszczu pryskać

 

sam nawet przed południem byś się udusił od niego w takim stężeniu co trzeba go zapodać.

środków na robala nie powinno się przede wszystkim używać w ciągu dnia. wystarczy że cię ktoś podpierniczy i poleci ci trochę z kieszeni

owszem przy wysokiej temperaturze on najbardziej śmierdzi. nawet jak nocą przejedziesz to jeszcze z 2dni będzie go czuć w tym stężeniu

 

wymięszać jak najbardziej nie zaszkodzi ale po tym jak przejdzie deszcz

to nie jest doradztwo to jest LIPA  !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Nie stosowałem nigdy venzaru ani goltixu tak więc nie wiem jak działają i na jakie chwasty.

Gdzieś słyszałem że niektóre odmiany truskawek są wrażliwe na metamitron z goltixu. Czy hanojka jest wrażliwa czy można spokojnie pryskać? Chciałem zastosować dawkę 0,8kg a za 10-14dni znowu 0,8kg

hanojki mozesz pryskac. Elsanta jest wrazliwa na ta sub i odmiany jej pochodne Edytowano przez cinek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj