Skocz do zawartości
adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marzanna    0

Perelka-stosowanie nawozu 3-4 tygodnie przed sadzeniem.podczas siewu pole musi być równe jak stół bo jak będą rowki to z górek spadnie nawóz do rowków i w tych miejscach będzie palić dłużej.U nas stosują to w tunelach foliowych przed sadzeniem papryki na wiosnę i chwalą sobie ten nawóz.zachwaszczenie ogranicza bardzo szkodniki glebowe też i choroby typu fuzarium wercytyrlioza.dawka na ha 500 kilo -koszt koło 2000 tys.jest to nawóz azotowo wapniowy ciężko wymywalny z ziemi zawiera cyjopan wapnia i to on tak pali wszystko.kolega w zeszłym roku sadził kapustę pekińską i mu zostało to wsadził do tunelu gdzie była zastosowana perelka 2 tygodnie wcześniej to kapustę spaliło.

Dzięki ,znajomy rozmowny zbyt nie był, powiedział tylko tyle że jak trzeba zaorać truskawkę to zboze sieje się na jej miejscu po trzech latach od wysiania tego cuda.A chwasty to jakieś konkretnie przeżedza czy wszystkie?

stempos1980    47

Ogulnie wszystko pali tylko w truskawce to może być problem bo zastosóje się w pierwszym roku przed sadzeniem i zniszczy opuchlaka tego co był w ziemi ale w następnych latach może już być nowy bo motyle naniosą jaj i się namnoży znowu a przecież nie posieje się nawozu na rośliny bo spali

Wiadomość z agroFakt.pl

Pasquallo    1

A czy przypadkiem pomarsol to nie tiuram? Nie wiem czy nie powoduje gorzknienia owoców teraz. Za blisko do zbiorów. Poza tym to preparat kontaktowy. Teraz bym systemicznym robił. Najlepiej luna jak nie używałes. Jest skuteczna. Ja teraz daje switcha, bo pryskalem i tiuramem i yamato i luną. Po switchu na koniec daje teldor. Poprzestane na 5ciu zabiegach.

Tomktad    2

Ile placicie i jak za ,,dziabanie,, truskawek?

Placicie za hektar czy za godzine pracy? I jakie stawki? Trzeba przedziabac recznie kolo krzaczkow tak z 10-15 cm szeroko obok krzaczka reszte mechanicznie. Powierzchnia 1 hektar. Ile za takie cos placicie? Bardzo prosze o szybka odpowiedz

niestety już 12 za godzinę

stempos1980    47

Jeżeli jest presja szarej to 5 zabiegów to mało.ja osobiście teldor to nieuważam Bo jest za słaby.na zachodzie to zebrane owoce w skrzyneczkach maczają w teldorze I na samochud I na export

Tomktad    2

12 zł ? jakie okolice ? 

łódzkie,piszcie o stawkach za godzinę ,będę wiedział czy mogę z kobietami negocjowac

.,

cinek1808    27

Pewnie ze sie opłaca dac wapno dolistnie. Ja stosuje barrier si ca lub calleaf si ca. Albo agroleaf calcium

pawelosm92    0

Dzień dobry,

dziś przechodząc po swojej małej plantacji zauważyłem że kilka krzaków zostało dotkniętych chorobą. Nie wiem czy jest to choroba odglebowa, czy wina szkodników albo brak jakiegoś składnika. Załączam zdjęcia i czy któryś z Was mógłby mi podpowiedzieć co może im dolegać. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

post-217005-0-38131000-1496423731_thumb.jpg

post-217005-0-37196100-1496423773_thumb.jpg

post-217005-0-47455000-1496423801_thumb.jpg

post-217005-0-31213900-1496423847_thumb.jpg

Traque    1

Pewnie ze sie opłaca dac wapno dolistnie. Ja stosuje barrier si ca lub calleaf si ca. Albo agroleaf calcium

Dzięki za konkret. Pytam, bo trafiałem na informacje, że wapno jest wskazane, ale jakieś 2 tygodnie przed zbiorem.

marzanna    0

Witam,pomoze mi ktoś z takimi łamiacymi się liścmi?Napewno nie sarny bo nie ma sladów .Nie ma tego duzo ale się pojawia co parę metrów .Załączam foto

post-216283-0-33635500-1496434885_thumb.jpg

cinek1808    27

Wapno poprawia twardość owocu dodatkowo krzem chroni przed oparzeniani słonecznymi. Wapno mozna dawac od poczatku kwitnienia. Cena na skupie 2.7 kg.

Grelson    0

a umiesz czytac? Napisal wyraznie "niestety już 12 za godzinę"

chyba Ty nie umiesz.

znak zapytanie oznacza tutaj zdziwienie :)

aletes    74

Hej :)
W Szczecinie trustawki po 10-12zł,nad morzem od13-15zł.
A ta cena w skupie2,70- to chyba żart co??? Przecież to tyle pracy przy tych truskaweczkach...szok 2,70?

cinek1808    27

2.7 za kg na skupie z szypułka oraz 4.5 zs kg bez szypułki oczywiscie plus vat jak na konto

Edytowano przez cinek1808

malkolm    23

taka cena była by dość zadowalająca jak ktoś ma co zbierać, i w jesieni będzie znów masa nowych nasadzeń 

galars19    0

ciekawe jaka bedzie cena na lubelszczyznie niedlugo dam info ogolnie owocow nie za duzo na honeoye 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez danu1234
      Witam Wszystkich!
      Mam około 8ha matecznika sadzonek truskawek.
      Na wiosnę chcę kupić kombajn do sadzonek truskawek.
      Ale nie mam pojęcia gdzię się o taką maszyne pytać i jaka jest cena nowej i używanej.
      Jaki ciągnik i o jakiej mocy jest do niej potrzebny???
      Chyba ze macie jakies inne tansze rozwiązanie!
      Wykopywanie sadzonek przez ludzi wychodzi bardzo drogo.
      Prosze o pomoc.
      Pozdrawiam
      danu1234
      Po co 2 te same tematy?
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki