Skocz do zawartości
adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

pytanie lontrel w dawce 0,4 wyłoży 25-30cm rdest plamisty ?  coś ktoś ?

na wiosne przymiotno ale i rdest były takie do 5 cm ,dawka mała bo baliśmy sie o roksane to wbiła te chwasty w ziemie ale takie spore to nie wiem.może ktoś testował na wiekszych to sie wypowie.u nas jeden odważny testuje randap w roksanie ,żal patrzec co dzień gorzej

nie no roksana nie wytrzyma glifo ja w tym roku roksane w agrotkaninie bede sadził zobaczymy co z tego wyjdzie na początek z 20a

Wiadomość z agroFakt.pl

seba552    0

Witam , ja troszkę z pytaniem z innej beczki .

Chciałbym sie dowiedzieć jak wyglada instalacja podlewajaca truskawki - kroplujaca.

Mam zamiar wywiercić studnie głębinową i chciałebym aby ktos powiedział jak wyglada u niego instalacja od studni po krzak . Z gory dziekuje .

jaro86    6

Witam , ja troszkę z pytaniem z innej beczki .

Chciałbym sie dowiedzieć jak wyglada instalacja podlewajaca truskawki - kroplujaca.

Mam zamiar wywiercić studnie głębinową i chciałebym aby ktos powiedział jak wyglada u niego instalacja od studni po krzak . Z gory dziekuje .

Wejdź na stronę dropplant. Dalej pliki do pobrania i masz tam prosty schemat nawadniania liniami kroplującymi t-tape

Bellaa    1

Witam! Ktoś doradzi jak działać po skoszeniu zboża żeby truskawka miała dobry grunt? Orka, wapno plus nawóz i sadzenie czy obornik i wiosną frigo. ?

jaro86    6

Jak już chcesz faktycznie mieć dobry grunt pod truskawkę to zacznij od badania gleby. Bez tego nie wiesz czy potrzebne wapno i w jakiej ilości. Tak samo z nawozami.

Edytowano przez jaro86

tak jak napisał jaro badanie to podstawa ale metodą ogrodniczą wraz z azotem nno3 i nh4  

zalecenie nawozowe z oschru odbiega niejednokrotnie od prawidłowego .

ja bym jeszcze  przy okazji gorczyce posiał  ba zieloną masę  później odchwaszczenie 

jaro86    6

A zna ktoś liczby graniczne składników dla truskawki? Czy zawsze ktoś z jakiejś firmy nawozowej wam robi zalecenia na podstawie badań?

radosz    0

Nie wiem czy to do konca prawda, ale podobno gorczyca zabiera naturalny azot z gleby.

szykuje pole pod sadzienie truskawek i zaczne od podstawy-badanie gleby wykazalo 4,3 ph.jest szansa aby, to szybko odkwasic?czytalem kilka stron wczesniej, ze bedzie lipa.pytam, bo ja bede dopireo oral....wiec moze przyorac wapno?

jaro86    6

Pewnie, że się da. Przecież tak naprawdę większość tak robi. Sadzenie jesienią raczej odpada, bo nie wyrobisz się z przygotowaniem tej gleby. Jedną z opcji może być glifosat po pojawieniu się liści chwastów, obornik orka i jakis przedplon, skoszenie tego, wapno i orka na zimę.  Może ktoś inny powie coś o tej kolejności uprawy

radosz    0

ok:)

co do obornika, to nie jestem tak do konca do niego przekonany.teraz z tych plytkich obor, to tylko rozsiewamy pozostalosci po polach(nasiona).

ja juz raz pryskalem roundupem ale (dziadostwo )nowe odbilo.dodam, ze na tym polu mam problem z powojem,wiec jak teraz spryskam,plytko przeoram i cos zasieje,to i tak ten powoj wyrosnie.moze zostawic to i co jakis czas pryskac?mam stary azotop-myslalem zeby go dodac teraz do roundopu flex....

jaro86    6

Żadnym herbicydem skrzypu w truskawce nie zniszczysz. Pielenie i wapno tylko zostaje

Witam Koledzy dobrze mysle ? sciete mam truskawki i teraz nawóz saetra amonowa plus hydrocomplex potem glebogryzarka nastepnie oprysk

???????czy inna kolejnosc lub cos innego????? pozdrawiam

gwozd    101

U mnie mak rośnie na rędzinie...

Zrobiłem tak. Koszenie, glebogryzarka w międzyrzędziach, plewienie w rządkach, siarczan potasu fosforan amonu i siarczan magnezu granulowany, glebogryzarka, 6l devrinolu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się