adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ts6    0

Witam :)

mam parę pytań dośwaidczonych plantatorów :)

na jesieni przed sadzeniem truskawek  , dalem obornika , pare dni przed sadzeniem prysnalem devrinolem , teraz na wiosne jakies 3 tyg temu dalem blackjack + terra sorb , jutro bede powtarzal ta sama kombinacje...

i moje pytanie czy moge teraz delikatnie sypnac na te mlode truskawki saletry wapniowej ?? i w jakiej ilosc na 25 arow ? i drugie pytanie czy moge teraz po  opryskaniu ( blackjack + terra sorb )  , opieleniu i objechaniu truskawek to czy moge dac jeszcze devrinol ? i w jakiesj ilosci zeby bardzo nie obciazyc mlodych sadzonek ?

a i :) szukam do kupienia dobrej odmiany  sadzonek "rumby" ma ktos ? albo poleca ktos miejsc gdzie kupic ?  interesuje mnie 300 - 400 sadzonek.

 

Pozdrawiam

 

Ts6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

Witam :)

mam parę pytań dośwaidczonych plantatorów :)

na jesieni przed sadzeniem truskawek  , dalem obornika , pare dni przed sadzeniem prysnalem devrinolem , teraz na wiosne jakies 3 tyg temu dalem blackjack + terra sorb , jutro bede powtarzal ta sama kombinacje...

i moje pytanie czy moge teraz delikatnie sypnac na te mlode truskawki saletry wapniowej ?? i w jakiej ilosc na 25 arow ? i drugie pytanie czy moge teraz po  opryskaniu ( blackjack + terra sorb )  , opieleniu i objechaniu truskawek to czy moge dac jeszcze devrinol ? i w jakiesj ilosci zeby bardzo nie obciazyc mlodych sadzonek ?

a i :) szukam do kupienia dobrej odmiany  sadzonek "rumby" ma ktos ? albo poleca ktos miejsc gdzie kupic ?  interesuje mnie 300 - 400 sadzonek.

 

Pozdrawiam

 

Ts6

słyszałem że rumba jest niezbyt smaczna i 3-4 dni póżniejsza od hanyoy więc jeżeli na detal to nie za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak na detal przyspieszony  to tylko wygląd  idzie mozesz nawet kota w worku sprzedać co ładnie wygląda ale kosztowalem rumbe i wg mnie dobra odmiana, fakt flair lepszy ale wszystko zalezy od ciebie bo jak przenawozisz azotem to popsujesz smak a truskawka bn miala przygnity drzeń.

 

 

Jeździłem do szkopa co uprawiał truskwake i ogóra i flair byl u niego wczesną odmianą później clery sonata  marmolada i malwina 

 

etc.

u mnie honey wyszedł dość wczesno znajomy przywiózł albe i co choć alba twarda jak cholera to szła jak ciepłe bułeczki bo jest jasna . 

 

chyba ze ludzie lubią gryźć dosłownie :P  truskawke :P

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

Pryskaliście już na przędziorka? Jakich środków używacie?

ortus jest na przędziorka i roztocza i nie przypala,myślę że jest za zimno jeszcze na roztocza,chyba że pod tunelami,ja odkrywam folię perforowaną ale jeszcze nie pryskam,jak u was truskawki bo według mnie coś wolno wszystko rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

A stosowałeś może acaramik lub envidor? Zastawia mnie różnica w ich mechanizmie działania. Pierwszy kontaktowo-żołądkowy, a drugi powierzchniowy. Który mechanizm lepiej stosować czy może dobierać w zalezności od warunków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

nie stosowałem jeszcze acaramica i envidor są droższe a ortus ładnie zwalcza nawet roztocza i wiem że nie przypala,muszę tamte 2 wypraktykowac na małej powieżchni i zobaczyc czy nie przypala i jaki jest skutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Dzisiejsza lustracja plantacji. Nie wiem czy dobrze widać, ale po prawej stronie to przędziorek.

post-23705-0-14403100-1460884586_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Liscie zbadane i roztocz juz grasuje narazie bardzo rzadko bo na 10 lisciach z roznych czesci pola jeden sie trafil. Teraz zimno to nic nie bedzie jak sie ociepli to tzeba obserwowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi103    1

Czy ortus można mieszac np. z Zato? Uprawia ktos może odminę joly,  jeżeli tak ,to proszę o krótki opis. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

ORTUS + SLIPPA koniecznie ze zwilżaczem żeby środek dobrze przyległ do blaszki liścia , zwłaszcza tej od spodu . Jaką metodą opryskiwać i przy jakiej temperaturze ? ENVIDOR + SILTAC daje dobre rezultaty tylko cena ...   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter72    0

Witam

Jak radzicie sobie z dzikami w truskawce? U mnie zaczynają już niszczyć krzaki. Myślę nad ogrodzeniem siatką leśną ale to spory wydatek,myślałem też nad siatką od prasy rolującej było by to dużo taniej tylko nie wiem czy taka siatka zatrzyma dzika. Co wy o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Koledzy jak w sobotę prysnełem od ziela przeciw wschodowo to czy już jutro mogę już dać kristalon zielony? Będzie prawie 2 doby, Trochę mało mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ts6    0

PONAWIAM !

Witam smile.png

mam parę pytań dośwaidczonych plantatorów smile.png

na jesieni przed sadzeniem truskawek  , dalem obornika , pare dni przed sadzeniem prysnalem devrinolem , teraz na wiosne jakies 3 tyg temu dalem blackjack + terra sorb , jutro bede powtarzal ta sama kombinacje...

i moje pytanie czy moge teraz delikatnie sypnac na te mlode truskawki saletry wapniowej ?? i w jakiej ilosc na 25 arow ? i drugie pytanie czy moge teraz po  opryskaniu ( blackjack + terra sorb )  , opieleniu i objechaniu truskawek to czy moge dac jeszcze devrinol ? i w jakiesj ilosci zeby bardzo nie obciazyc mlodych sadzonek ?

a i smile.png szukam do kupienia dobrej odmiany  sadzonek "rumby" ma ktos ? albo poleca ktos miejsc gdzie kupic ?  interesuje mnie 300 - 400 sadzonek.

 

Pozdrawiam

 

Ts6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OziOzi    3

A stosowałeś może acaramik lub envidor? Zastawia mnie różnica w ich mechanizmie działania. Pierwszy kontaktowo-żołądkowy, a drugi powierzchniowy. Który mechanizm lepiej stosować czy może dobierać w zalezności od warunków?

Acaramik robił bardzo dobra robotę w poprzednim sezonie. Najlepiej po zmroku wjezdzaj w pole i będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PONAWIAM !

Witam smile.png

mam parę pytań dośwaidczonych plantatorów smile.png

na jesieni przed sadzeniem truskawek  , dalem obornika , pare dni przed sadzeniem prysnalem devrinolem , teraz na wiosne jakies 3 tyg temu dalem blackjack + terra sorb , jutro bede powtarzal ta sama kombinacje...

i moje pytanie czy moge teraz delikatnie sypnac na te mlode truskawki saletry wapniowej ?? i w jakiej ilosc na 25 arow ? i drugie pytanie czy moge teraz po  opryskaniu ( blackjack + terra sorb )  , opieleniu i objechaniu truskawek to czy moge dac jeszcze devrinol ? i w jakiesj ilosci zeby bardzo nie obciazyc mlodych sadzonek ?

a i smile.png szukam do kupienia dobrej odmiany  sadzonek "rumby" ma ktos ? albo poleca ktos miejsc gdzie kupic ?  interesuje mnie 300 - 400 sadzonek.

 

Pozdrawiam

 

Ts6

 

 

Saletrą możesz sypnąć ilość ? tak żeby nie spalić ale wapniowa ma 16 %N także smialo podejzewam ze worek 25kg ci pójdzie .

 

ja bym juz nie dawał devrinolu ... zalezy jaka odmiana  bo jak wczesna to juz powoli w przyszłymtyg mozesz brac sie za ściółkowanie,słoma nie puści ci chwastu .

Bywało tak niearz że po opieleniu jechałem buracylem (teraz venzar) najmniej agresywny jezeli chodzi o truskawki. 

odnośnie odmian to tez kupilbym  rumbę flaira i vibranta  po 500szt na testy 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1

Saletrą możesz sypnąć ilość ? tak żeby nie spalić ale wapniowa ma 16 %N także smialo podejzewam ze worek 25kg ci pójdzie .

 

ja bym juz nie dawał devrinolu ... zalezy jaka odmiana  bo jak wczesna to juz powoli w przyszłymtyg mozesz brac sie za ściółkowanie,słoma nie puści ci chwastu .

Bywało tak niearz że po opieleniu jechałem buracylem (teraz venzar) najmniej agresywny jezeli chodzi o truskawki. 

odnośnie odmian to tez kupilbym  rumbę flaira i vibranta  po 500szt na testy

 

W jakiej dawce stosujesz venzar??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmarta1982    0

Witam jestem nowa na tym forum.W tym roku na dwuletniej plantacji truskawek pojawiły się żółte przebarwienia liści najbardziej na odmianie henoje żadnych oprysków jeszcze nie robiłam.Moze to być efekt jesiennego zastosowania buracylu czy brak jakiegoś minerałupost-186707-0-00399700-1460986906_thumb.jpg

Edytowano przez Mmarta1982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1

Witam jestem nowa na tym forum.W tym roku na dwuletniej plantacji truskawek pojawiły się żółte przebarwienia liści najbardziej na odmianie henoje żadnych oprysków jeszcze nie robiłam.Moze to być efekt jesiennego zastosowania buracylu czy brak jakiegoś minerałuattachicon.gifDSC_0452.JPG

U mnie było tak samo po zastosowaniu stymulatora wzrostu(dzięki poradzie jednego z Formowiczów)problem jak ręką odjoł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

venzaru tak zamo jak i buracylu 2kg a nawet 2,5 przy dużym zachwaszczeniu dawałem .

 

w zeszłym roku na jednej kwaterze zastosowałem venzar na innych poleciał stomp i devrinol z ktorych jestem zadowolony  jedynie co sie uchowa w polu to rumian . na rumiana jest jakiś sposob w truskawce zeby go nie wydzierać  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmarta1982    0

U mnie było tak samo po zastosowaniu stymulatora wzrostu(dzięki poradzie jednego z Formowiczów)problem jak ręką odjoł:)

Rozumiem że dokarmiać dolistnie mam Asawit i fruktoflorę może być czy coś innego polecasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Panowie co to moze byc ?? Jest to moim zdaniem albo niedobor azotu, ale nie podobaja mi sie te czarne plamy na lisciach i na lodygach . Wyglada to, tak jakby z ciagnika kapal przepal. Niektore liscie sa wlasnie tak lekko  przebarwione do tego maja jasny kolor .

Druga opcja to nadmiar fosforu lub potasu. Podalem BONTAR ale on slabo sie rozklada i tydzien temu dalem PLANTAFOL 20 20 20. 

Do tego oprysku dodalem troche plynnego nawozu fosforo-potasowego ktory mial ph 11.3 , Jesli to nie niedobor azotu ktorego jeszcze w tym roku nie bylo to tylko ten ostatni oprysk namieszal . Odmiana to ROXANA 

 

post-124724-0-01157200-1461069416.jpg

post-124724-0-82774100-1461069418.jpg

post-124724-0-23891600-1461069421.jpg

post-124724-0-54827600-1461069425_thumb.jpg

post-124724-0-21442000-1461069428.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

upaliłeś blaszkę widać gołym okiem  roztwór dolistny powinien mieć ph lekko kwaśne .

 

ile tego plantafolu i fosforo potasowego uzyles na ile litry wody  bo stawiam ze tu przedobrzyłeś.

 

mozliwe ze niedobor azotu ale ja bym sie wstrzymał z dolistnym kilka dni bo przeciez zastosowales plantafol

ale jc mocznik z 2kg +siarczan magnezu 0.5kg /100L cieczy

 

 

 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Te zniekształcone liście to czym mogą być spowodowane ?

 

Nie wykonywałem zabiegu żadnym herbicydem jeszcze.

 

7qEJMi9.jpg

 

2i7li2x.jpg

 

uHwOgVg.jpg


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj