Skocz do zawartości
adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

jacekehud    0

Co sądzicie o tego typy pielnikach.Może ktoś stosował? Oczywiście tylko młodych jednorocznych sadzonek ,Do stosowania po sadzeniu jesiennym i następnego roku na wiosnę.Na pewno nie na rośliny owocujące.

post-185984-0-25855700-1460457325.jpg

cahais    1

Tak jak obiecywałem wczoraj, dorzucam teraz więcej zdjęć.

Nie mam niestety dzisiaj jeszcze lupy, jutro będzie prawdopodobnie.

post-166150-0-57351500-1460456333_thumb.jpg

post-166150-0-08311200-1460456386_thumb.jpg

post-166150-0-41905800-1460456455_thumb.jpg

post-166150-0-75191400-1460456517_thumb.jpg

post-166150-0-69573000-1460456506_thumb.jpg

Na powyższym zdjęciu widać że liście mają też przebarwienia. Pryskać Ortusem + Poliversum WP ? ? Boje się że czas mi ucieka, szkody będą znaczące, a chce zareagować szybko

taki pielnik sprawdza sie w czosnku ale nie w truskawce. 

kolego cathis  te przebarwienia możliwe że to brak magnezu podobne objawy.

a jak lustracja pod lupką ?

Wiadomość z agroFakt.pl

xyz88    7

A tak dla upewnienia to ile dni odstepu pomiedzy opryskami ?

Te wyżej wymienione 3 odmiany truskawki mam na jednym polu i zawsze pryskam wszystko razem i jednym opryskiem. A różne opryski typu jakieś nawożenie dolistne czy herbicydy to staram się robic minimum 3-4dni pomiedzy różnymi opryskami.

Majster90    2

Na Kilkunastu krzakach zauważyłem takie żółte przebarwienia liści. Mi to wygląda na niedobór żelaza, bo przędziorka ani roztocza się nie dopatrzyłem, a według Was na co to wygląda ? Odmiana Elkat.

C72lj9g.jpg

HHZkaMh.jpg

TFpb1ZF.jpg

Zajmuję się uprawą Truskawek oraz sadzonek Żywopłotowych (Ligustr Pospolity oraz Zimozielony).

Tomktad    2

taki pielnik sprawdza sie w czosnku ale nie w truskawce. 

kolego cathis  te przebarwienia możliwe że to brak magnezu podobne objawy.

a jak lustracja pod lupką ?

czy ktoś widział efekty po pracy tym pielnikiem-chwastownikiem w truskawce,ja w młodych truskawkach pieliłem wolno małą broną i było całkiem nieżle,teoretycznie powinien się sprawdzic ale jak w praktyce tego nie wiem,także myślałem o jego kupnie.

cinek1808    27

To nie jest pielnik tylko aktywator. To sie sprawdza w truskawce wiosna do wygrabienia lisci po zimie podczas wegetacji marny efekt nie sprawdzi sie

majster tez mi wyglada to na zelazo, badz molibden/mg opryskaj jakimś  siarczan magnezu + kristalon pomarańczowy + ewentualnie mozesz dodać mikro do tego na pewno nie zaszkodzi 

Majster90    2

To polecę kristalonem + Superba Mikromix. Dzięki.

Zajmuję się uprawą Truskawek oraz sadzonek Żywopłotowych (Ligustr Pospolity oraz Zimozielony).

gerald987    1

Witam. temperatura ok 10 C czy skutecznie będzie zadziałać Ortusem bo nie jestem pewien czy się przędziorek nie pojawił. 

3grosze    9

1l/h z kroplownika.

No i truskawki już kwitną. Odkrywacie?

W tamtym tygodniu zakwitły, odkrywam, ale na noce jeszcze przykrywam.

Edytowano przez 3grosze

radosz    0

plewienie teraz to masakra!wszystko mokre i trzyma sie ziemia!chwasty jeszcze nie za duze, ciezko wybierac.podpowie ktos czy jest sens co wieksze wybrac,reszte przedziabac i pozniej poleciec czyms?dodam,ze slonca brak a truskawa ma juz ladne paczki.

jaro86    6

1l/h z kroplownika.

W tamtym tygodniu zakwitły, odkrywam, ale na noce jeszcze przykrywam.

W tej chwili też mam 1l/kroplownika. Tylko przy fertygacji nie wiem czy to troche nie przy dużo, bo zanim poleci woda później nawóz, a na koniec przepłukać linie to troche tej wody poleci

Tomktad    2

czy używacie wody ze studni głębinowej,u mnie podlewanie taśmami ze studni daje odwrotny efekt owoc drobnieje,wodę badałem i jest ok.

Witam ,sadząc frigo rumbe,honej jest szansa opryskac od chwastów już po zasadzeniu truskawek? bo zgodnie  z tym co tu wyczytałem  to pryskanie roli przed sadzeniem dewrinolem daje skutek ,ale po ? podpowiedzcie

moze za duzo wody dajesz i wymywasz skladniki? ja stosuje ze studni glebinowej ale dokarmianie dolistne to podstawa choc raz na jednej kwaterze nirnice sprawialy podobny problem

OziOzi    1

Witam ,sadząc frigo rumbe,honej jest szansa opryskac od chwastów już po zasadzeniu truskawek? bo zgodnie  z tym co tu wyczytałem  to pryskanie roli przed sadzeniem dewrinolem daje skutek ,ale po ? podpowiedzcie

pryskaj po sadzeniu 3-4 tygodnie, poprostu obserwuj i będziesz wiedział kiedy opryskać jak się dobrze przyjmie

u mnie tasmy to poczciwy jpohn deere 500L/100m kroplownik co 20cm 

Kwiatek 

devrinol albo przed sadzeniem w pełnej dawce albo po przyjęciu czyt ok 2 tygodnie w lekko okrojonej dawce   

prome    0

Myślę by przed sadzeniem dać devrinol i stomp w dawce po 4l, ale sadzić będę około 25 kwietnia i pytanie brzmi czy na doglebowe nie będzie za ciepło?

u mnie tasmy to poczciwy jpohn deere 500L/100m kroplownik co 20cm 

Kwiatek 

devrinol albo przed sadzeniem w pełnej dawce albo po przyjęciu czyt ok 2 tygodnie w lekko okrojonej dawce   

Dzieki  :)

haratac    0

kilka tysięcy Okolice Tarnowa cena jak cos pw

nie da sie do ciebie napisac chyba skrzynka pełna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez danu1234
      Witam Wszystkich!
      Mam około 8ha matecznika sadzonek truskawek.
      Na wiosnę chcę kupić kombajn do sadzonek truskawek.
      Ale nie mam pojęcia gdzię się o taką maszyne pytać i jaka jest cena nowej i używanej.
      Jaki ciągnik i o jakiej mocy jest do niej potrzebny???
      Chyba ze macie jakies inne tansze rozwiązanie!
      Wykopywanie sadzonek przez ludzi wychodzi bardzo drogo.
      Prosze o pomoc.
      Pozdrawiam
      danu1234
      Po co 2 te same tematy?
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki