adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kammillo    18

A ile przed sadzeniem mogę zastosować devrinol, bo po świętach chce sadzić truskawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

odmiana to clery (grunt) i chyba faktycznie te -19 daly jej ostro popalic.pole mam ladne,czyste i nie chcialbym go zapuscic.radzicie zatem jeszcze poczekac?

co myslicie o opryskaniu honeya lontrelem.wlasnie teraz po siwetach.kilku panow mowilo mi, ze lontrel moze wplynac w przyszlosci na zawiazywane sie kwiatow.zielska mam w nim w h.j .zwlaszcza rumianowate,sporek,powojowate itp.

na przykrycie wlóknina juz za pozno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najwiekszą robotę to włóknina czy folia już zrobiła. Lontrel zawsze ci osłabi truskawkę gdzieś słyszałem że w przypadku niektórych odmian plon może być mniejszy nawet o 15%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

to juz nie ma sensu okrywac?

wypowie sie ktos jeszcze na temat lontrelu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

co do wapnia i fosforu to jest odzywka która łaczy jedno i drugie 

lontrem najlepij na jesieni pryskac truskawka mocno dostaje 

senator jak myślisz mozna juz pryskać rosa humus lub black jak czy troche za zimno w nocy jeszcze sa przymrozki u nas bylo ostanio -7 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicko71    0

Witam
Czy prysaknie we wtorek Stompem 330 EC + wysypanie yara complex wpłynie na truskawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Syszalem ze jezeli truskawki przemarzly to lepiej zmniejszyc dawki nawozow zeby nie obciazac systemu korzeniowego na wiosne bo jezeli roslina wybuja za bardzo a bedzie miala slaby system korzeniowy to w pozniejszym czasie sobie nie poradzi a i owoce beda male i beda szybciej dojrzewaly. Co o tym myslicie lepiej dac pol dawki nawozu prysnac np asahi i potem w razie potrzeby sypnac jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Ciekawy filmik z akademii uprawy truskawek w Warce dotyczący właśnie przemarzniętych roślin.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U siebie kilka dni temu prysnąłem od chwaściora i we wtorek na okrytych wlokniną lece z asahim + krystalicznym fosforem (12-42-8) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

U siebie kilka dni temu prysnąłem od chwaściora i we wtorek na okrytych wlokniną lece z asahim + krystalicznym fosforem (12-42-8) 

 

Czym pryskałeś od chwastu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SandraCaka    0

Hej ja mam pytanie otóż zakładam plantacje truskawek na Pomorzu odmiana honeoye ale nie sądzono na gruncie tylko w doniczkach.Ile powinnam kupić sadzonek żeby trochę być do przodu z kasą????? Ta odmiana truskawki akurat jest wczesna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianPuk    0

kiedy stosować terra sorb complex. mogę jeszcze teraz. po jakimś czasie z innymi zabiegami np likwidacja chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja terrasorb dawałem po stresach w pełnej dawce ( np po pryśnięciu od chwastu ) A   0,5l/ha dolewałem do kristalonu jak dokarmiałem dolistnie . 

 

Sandra gdzie myślisz uprawiać tą truskawe tunel szklarnia? Jaka powierzchnia ?  Wg mnie Honeyka to niezbyt dobry wybór do takiego typu produkcji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SandraCaka    0

ja terrasorb dawałem po stresach w pełnej dawce ( np po pryśnięciu od chwastu ) A 0,5l/ha dolewałem do kristalonu jak dokarmiałem dolistnie .

 

Sandra gdzie myślisz uprawiać tą truskawe tunel szklarnia? Jaka powierzchnia ? Wg mnie Honeyka to niezbyt dobry wybór do takiego typu produkcji .

W tunelu jaka jest odmiana polecana do sadzenia w doniczkach

A co do powierzchni chce narazie 19 metrów i z każdym rokiem coraz więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

W tym roku nie daje nic od chwastow nie chce ich bardziej oslabic. Senator co lepsze rosa humus czy blackjak i terrasorb a moze sam black jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Black jak i rosahumus to ta sama substancja większa koncentracja z tego co pamiętam w rosahumusie ale rozmieszać to dziadostwo to normalnie woła o pomstę do nieba :D 

u mnie clery na dzień dzisiejszy tak wygląda. jutro dostaje daweczke fosforu i asahi 

 

post-91645-0-56079500-1459169208_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie było przeciwskazan zeby mieszać w 2 letniej.  w 1 dno rocznej bym się ograniczył do 1 go składnika. 

Blaszka liścia wbrew pozorom jak w zeszłym roku testowałem przed skoszeniam liści honeykę przywaliłem 14Kg mocznika na 300L i zlałem tym roztworem ok 30a truskawki. Zostawiłem na kilka dni i ruszyła tak z kopyta że aż byłem w szoku na całości pojawiły się świeże jasno-zielone liście a truskawki te co były na krzaku o dziwo ruszyły i podrosły o 2-3 cm na średnicy a znajomy az niedowierzał. Dlatego to co inni mowia to 1 drugie trzeba wiedzieć swoje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj