adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

horagt    0

Jestem nowy w w truskawkach wiec mam pare pytań:

- Czym nakrywać truskawki

- Jakie firmy skupują truskawki woj opolskie

- Firmy zajmujące się sprzedażą sadzonek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Kloedzy jakas cisza tutaj nastala. Piszcie jak minal sezon truskawkowy u was.

U mnie średnio, roxana tylko 12ton z hektara. Albion jak na ilosc krzakow to calkiem niezle ostatni zbior na poczatku sierpnia,

Ogolnie plony srednie ze wzgledu ze truskawka po zasadzeniu zostala mocno podsuszona i zaniedbana.

Piszcie jak u was poszlo

Edytowano przez Geronimo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Panowie jaką polecicie mi odmianę truskawek? u nas sprawdzony jest honey ale chciałęm czegoś nowego spróbować. Zamawiła ktoś z was sadzonki na allegro? może polecicie kogoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stianek    0

Na allegro są nędzne sadzonki. Gwarancji co do odmiany nie ma żadnej, chyba że z jakiejś szkółki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Szukaj opinii po ludziach, szkółka tez nie zawsze ma ok towar. Musisz pytac ludzi skąd maja i czy sobie chwalą, ile mieli wypadów. Tak jak kolega napisał sadzonki z allegro to nic dobrego, chyba ze szkółka wystawia to mógłbyś pomyśleć. Popytaj skąd ludzie mają i wtedy zadecyduj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Może to nie wina sadzonek tylko uprawy?? Bo zastanawiam sie jak mozna zrobic nieoryginalna sadzonke albo jest sadzonka danej odmiany albo nie. Hortplant ma dobrą opinię w produkcji sadzonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

już kupiłem i zasadziłem odmiany senga i elkta zobaczymy co z tego urośnie. Stosował ktoś z was herbicyd w truskawkach Trophy 840 EC??? Mowie z góry ze jest on przeznaczony do kukurydzy ale z tego co wiem to można go stosowac wczesna wiosna i jesienia w truskawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

wujek stosował jesienia i mówił że trochę spowolniło wzrost w porównaniu z innymi opryskami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemens78    0

Witam

Mam pytanie czy ktoś uprawia Roxane i albe w gruncie bo planuje na wiosne zasadzić troche chodzi mi jak plonuje i zimuje jakimi herbicydami pryskać słyszałem że są wrażliwe ale elesanta też miała być wrażliwa a możno wszystko dawać. Z góry dziękuję za odpowiedzi Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c4011ursus    0

Cześć. posadziłem teraz Elsantę Selvę i Albion i chciałbym dowiedzieć się czym je teraz opryskać od chwastów. Co zastosować na dwuliścienne, a co na perz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Odnośnie sadzonek ja polecam szkółkę pana Niewczasa http://www.sadzonkitruskawek.eu/ Od razu mówię że nie mam żadnego interesu w jego polecaniu. Kupione sadzonki były świetnej jakości. Bez chorób, ładnie ukorzenione.

Pryskacie o tej porze jeszcze na grzyby/szkodniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

tez w tym roku zamówiłem od pana Niewczas i polecam

 

na szkodniki już za późno moim zdaniem a od grzyba jeśli jest to można dać u mnie już wypryskane dawno i się teraz nie martwię

 

skąd można zadobyć się sadzonek roxanny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

Witam.

Mam pytanie odnośnie stosowania herbicydów jakie stosujecie. Tzn. chodzi mi o dawki, na jakie chwasty(jedno czy dwuliścienne) i terminy stosowania(jesień czy wiosna).

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Witam nowicjusz ma pytanie:) mianowicie czy jest jeszcze sens sypnąc truskawki sletrzeakiem teraz w końcówce października?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj