adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

zonk28    1

Panowie jak się nazywa odmiana truskawki o smaku brzoskwini?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczup35    0

Witam serdecznie kolegów. Mam mała uprawę truskawek i zauważyłem,że owoce coś obgryza. Podejrzewam,że to mrówki. Macie jakieś sposoby na na ten problem? Czy mógłbym posypać jakimś środkiem na mrówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Panowie jak się nazywa odmiana truskawki o smaku brzoskwini?

 

nie wiem czy nam chodzi o tą odmianę,ale ja ten smak porównuje to malin, a domina to DARSELECT dla mnie najlepsza jaką jadłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Nie nie kolego.......truskawka o smaku brzoskwini to Tarda.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma1kel    0

Witam, mam kilka pytań do Was. Mam nadzieje że pomożecie :)

Chcę zasadzić 15a truskawek teraz na jesieni w polu po ziemniakach. Moje pytania brzmią:

1.Jakie opryski zastosować przed zasadzeniem na glebę przeciwko grzybą/robactwu oraz chwastu?(lepiej było by grykę zasiać, ale ja chcę już teraz na jesieni zaraz po wykopaniu ziemniaków zasadzić truskawki)

2.Jaką odmiane zasadzić, która dobrze się utrzyma na piaskowym polu? Nie będzie przykrywaną wółkniną.

3.Jaki nawozy stosować i kiedy ?

4.Czy przed sadzeniem mogę wylać gnojowicę? jak tak to w jakim okresie od sadzenia?

5.Jakie opryski stosować po zasadzeniu już truskawek w celach pielęgnacyjnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

@ma1kel: Pytasz o cały proces technologiczny uprawy truskawki, a temat ten jest dośc obszerny, jednoczesnie dobrze juz opisany. Gwarantuję że w sprawach nawożenia jak i dalszej ochrony chemicznej znajdziesz na tym (bądź podobnym) forum satysfakcjonujące Cię informację. Wystarczy troche poszukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekP82    6

ma1kel Jak Ty się bierzesz za sadzenie truskawek po ziemniakach, to co tu odpisywać. Daj sobie spokój z uprawą truskawek z taka wiedzą jak posiadasz. Przez takich "producentów" jak Ty, którzy robią truskawkę dla picu przy kapuście albo kalafiorze, ceny są takie że się nie opłaca obierać truskawek !!!! ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

Witam, sory że nie do tematu... Czy znacie może holenderskie strony internetowe gdzie można zamówić sadzonki truskawek ? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

Dzięki ale oni mnie nie interesują ... Jak dzwoniłem do nich o odmianę "zumba" to powiedzieli mi że muszę zamówić minimum 40 tys sadzonek :blink: <_< Chciałem wziąć tą odmianę na próbę ale nie 40 tys sadzonek tylko 5 tys :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Pewnie muszą z holandii ściągnąć. To nic ci nie pomogę. W polandplants mam trochę układ :D . W tym roku mogłem brać sadzonkę a zapłacić po zbiorach a nikomu nie dają. Kiedyś jak mi padł cały tunel (raczej z mojej winy) to dostałem w ramach reklamacji kimberly 2xtyle co wcześniej kupiłem. I to jest odmiana co polecam każdemu. Od początku do końca zbiorów duży owoc pomimo suszy. Wogóle nie drobnieje. Tyle że na szarą pleśń bardzo podatna. W tym roku na polu w honeoye nawet nie wchodziłem bo wyschły. Tylko kimberly zbierałem. Późniejsza z 5 dni od honeoye w polu a pod osłonami tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

Ja biorę od nich sadzonki od 5 lat albo jeszcze dłużej, ale szczerze mówiąc troche się zdziwiłem jak powiedzieli mi, że mam brać minimum 40 tys sadzonek :blink: ...

Ja w tym roku byłem bardzo zadowolony z ELIANY( tylko strasznie podatna na szarą pleśń)i PEGASUSA na HONEYA też nie mogę narzekać ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

Koledzy wiecie moze jak sprzedaje sie truskawka z kremowym miąższem? Czy sa jakies problemy? CZy moze słyszeliscie od handlarzy i kupców jakies opinie na temat truskawek o jasnym miąższu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja bym nie ryzykował na skalę przemysłową. Ze 4 lata temu nasadziłem malinę polesie. Duży ładny owoc ale prawie bordowy. Jako deserówka w ogóle się nie przyjęła a do dzisiaj sadzą jako deserową i ciężko kupić sadzonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

Jest taka odmiana truskawki Alfa Centauri, chyba jako jedyna ma jaśniejszy miązsz. Bardzo mnie zaiteresowała i chciałbym zasadzić wiekszą ilosc, tak zeby mozna było to sprzedawac na rynku hurtowym, a nie na ulicy w mieście :P Boje sie zainwestowac i pozniej nie sprzedac owoców, bo sadzonki sa dosyc drogie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosa77    0

Witam wszystkich,mam pytanie! czy mogę wysiać teraz w sierpniu na truskawkę 2 letnią,superfosfat prosty,pytam dlatego że ma on w składzie duzo wapnia ,a pojawiły sie na polu mięta i skrzypy to chyba brak wapna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, tydzień temu opryskałem truskawki buracylem i potraktowałem ziemię glebogryzarką. na opakowaniu jest napisane żeby nie stosować innych herbicydów przez 3 miesiące, ja mam jednak ochotę opryskać betanalem bo jest dużo chwastów, ale nie wiem czy to dobry pomysł, chciał bym opryskać też targą bo mam samosiewy pszenicy i troszkę jednoliściennych, w jakich odstępach czasu stosować te opryski? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj