adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

darek16    25

można jeszcze pryskać truskawki od chwastów? dodam ze juz kwitną.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Ja mam odmiane Honeoye, w tym roku pryskałem pierwszy raz i to dość puźno, gdy pojawiły się pierwsze kwiaty. Dodam że oprysk to Agil. Działa kiepsko bo tylko na jednoliścienne. Może mógłby mi ktoś polecić na przyszły rok inny oprysk, zwłaszcza na oset bo jego mam w tym roku najwięcej i trzeba było usuwać mechanicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Na oset lontrel, na komosę itp Beet Up ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekP82    6

Dokładnie na oset Lontrel, na jesień i zaraz na wiosnę wypryskaj Buracylem albo Venzarem. Agil na jednoliścienne jest słabiutki, polecam Fusilade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Buracyl coś słabo podziałał w tym roku i był przemieszany z ziemią...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekP82    6

I właśnie dla tego źle działał bo po oprysku uprawiałeś mechanicznie. O ile dobrze zrozumiałem to "przemieszanie z ziemią" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

A widzisz... czyli nie powinno się ruszać juz... Nasz błąd...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

U mnie pojawiły się dopiero teraz pierwsze zielone. Odmiana Honeoye. Strasznie późno, ale pogoda nas nie rozpieszcza w tym roku. Kwiatów masa, a pszczoły latają jak szalone, takze powinno być dobrze zwłaszcza że cana na giełdzie wacha się w granicach 9 zł za kilo, a w sklepach nawet po 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekP82    6

W Krakowie na giełdzie na Rybitwach cena waha się od 10 zł do 15 zł za kg ;) Ja mam Saluta już przekwita owoców jest bardzo dużo, żeby tylko pogoda dopisała to za 2 tyg będzie zbiór :) W tym roku bardzo późno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Jak prognozujecie ceny w skupie? W tym roku warto w pole będzie wchodzić? ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

Nie licz na to...mimo ze pogoda jest jaka jest, nasada truskawki w Polsce jest tak ogromna, że nawet jesli spora część wygnije to przetwórniom i tak wystarczy. Nie wiem skąd podsłuchales te proroctwa dot. ceny :D moge Ci powiedziec, ze obecnie jest taki wysyp truskawki w centrum Polski, ze na giełdzie w Sannikach i Goławinie cena za duża truskawkę oscyluje w granicach 6zl za łubiankę - ŚREDNIO! A bywa ze za 4 sie kupi jak nawiozą. A co bedzie jak grunt zacznie sie...nie chce nawet myśleć...

Ale marzyć każdy może B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

No wiesz jak na skupie.U mnie wujek na targu w tamtym roku sprzedawał za 5 zl za kg i to szło jak ciepłe bułeczki każdy chciał je kupować bo tylko nasze były słodkie a inne to kwaśne że hoho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila79    0

To u mnie skupow jeszcze nie ma. Na targu i na miescie sprzedaja 4zl za koszyk(2,5kg). Ja w niedziele sprzedalam po 10zl udalo mi sie ale dzisiaj dobrze ze nie zbieralam .Az sie boje jutrzejszego dnia po ile beda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila79    0

Dzien sie zaczal dobrze:) juz po handlu 30 lubianek sprzedane po 6zł. Od jutra skupy podobno ruszaja ma byc 3zl za lubianke?Po ile u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila79    0

Witam!

umnie jest juz po zbiorach truskawki.

Powiedzcie mi jutro kosze truskawke 2 letnia ale mam bardzo duzo chwastow zwlaszcza jednego - zolte kwiaty a korzen jak pietrucha(nie wiem co to jest)czy po z cieciu truskawki jak przejade opielaczem to moge to opryskac czyms?No wlasnie czym?Moze znacie coś dobrego na to zielsko:(

I powiedzcie mi bo mi odradzaja mam jednoroczna truskawke czy moge ja skosić tak samo. Mówia mi , że nie bo w przyszłym roku małe krzaki będa i mało owoców. jak to jest w końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Tak truskawki jednoroczne bym nie kosil.Raz skosilem to prawie zero plonu było bo wymarzło.Na to zielsko dobre jest ręczne pielenie.U mnie od lat to sie pielilo i efekty dobre były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila79    0

A mozna na jesien spryskac a wiosna zrobic powtorke od chwastow m.in. jest oset, trawa i te zółte kwiaty.

na wiosne bylo plewienie motyka i oprysk zrobiony i nic nie pomoglo. Jak chwst byl tak jest moze mniejszy bo trawy mniej ale tego kwiatu jest strasznie duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

Witam

 

Mam pytanie jakie opryski chwastobójcze stosujecie na młodą plantacje truskawek zima nie długo się skończy i znów trzeba będzie walczyć z chwastami w truskawkach

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek12345    0

ja swoje truskawki pryskam tylko od trawicy, a inne chwasty niszczę mechanicznie, moim zdaniem to jest najlepszy i najbezpieczniejszy sposób, pozatym na rynku za bardzo nie ma środków chwastobójczych które nie niszczą truskawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajor    0

moim zdaniem najlepiej na wiosne przejechac glebogryzarka albo opielaczem bo na opryski szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

czy siał ktoś już nawóz na truskawki?? i kto z was pryska truskawki na wiosnę devrinolem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj