adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

aro321    103

witam wszystkich plantatorów truskawki.... Truskawki uprawiam metodą ekologiczną i mam dość spory problem z chwastami, jak to w ekologi opryski odpadają, więc muszę niszczyć je mechanicznie lub ręcznie. może ktoś ma jakąś ciekawą maszynę do obrabiania międzyrzędzi która nie robi głębokich kolein i nie podrywa korzeni. Ja obecnie mam przerobiomy kultywator proszę o podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekP82    6

Jedyna szansa to glebogryzarka rzędowa. Albo przerobienie zwykłej glebogryzarki, ustawienie zębów tak żeby szły w międzyrzędziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juchaf    0

hejo!!! jak tam truskaweczki? kwitna na całego a przez ta pogode deszczowa nie da sie ich pryskac na plesń. a tak na marginesie stało by sie co kwiatom ,ogólnie truskawką gdyby tak pryskac je na plesn gdy całkiem nie obeskły z deszczu, gdy na lisciach i kwiatach jest jescze rosa. Moze oprysk taki jak np. rovel czy teldor albo inny, je spalic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekP82    6

juchaf na szarą pleśń możesz pryskać od początku do końca fazy kwitnienia także wstrzymaj się z tymi opryskami bo na pewno nie pomogą, lepiej poczekać na lepszą pogodę. Ja osobiście pryskam Signum ewentualnie Switch, 2 opryski i zero pleśni nawet w bardzo ulewny sezon. U mnie jeszcze truskaweczki nie kwitną ale za to mam inny problem bo śliwy przekwitły a cały czas pada i nie mogę zrobić oprysku na owocnice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Kolego @aro321 ja proponowałbym drapakowanie truskawek koniem najlepszy sposób(u mnie po tym nie ma żadnego ziela)Dawaliscie juz nawozy pod truskawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekP82    6

Ja już miesiąc temu sypałem nawozy, teraz podczas kwitnienia będę sypał drugi raz i dodatkowo nawożenie dolistne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

ja tez już sypałem nawoz (saletra i na lepszy rozkwit) i za jakieś 1,5 tyg druga dawkę będę sypał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Kolego @aro321 ja proponowałbym drapakowanie truskawek koniem najlepszy sposób(u mnie po tym nie ma żadnego ziela)Dawaliscie juz nawozy pod truskawki?

A jak ten biedak tymi kopytami ma drapać?


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Jest specjalna maszynka do konia by drapakowac truskawki ^Truskawki mam na dwóch polach jedno ma 20 arów a drugie 15 arów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Orientuje się ktoś po ile chodzą ładne sadzonki truskawek? :lol:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczytrus    0
Napisano (edytowany)

Orientuje się ktoś po ile chodzą ładne sadzonki truskawek? :lol:

 

Cena sadzonki truskawek zależy od odmiany truskawki, ale ogólnie kształtuje się w okolicach od 0.20 - 0.35 za sztukę. Zamów wysłkowo na Szczytrus.pl

Edytowano przez szczytrus

Szczytrus.pl - Owoc truskawki i sadzonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekP82    6

wszystko zależy od odmiany im nowsze tym droższe. I też zależy od kogo kupujesz, czy z firmy licencjonowanej u której podpisujesz zaświadczenie na zakaz rozmnażania czy od przysłowiowego sąsiada :lol: Przykład najnowsza odmiana bardzo wczesna kosztuje 1 zł poniżej 10 tyś nie sprzedają :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juchaf    0

wszystko zależy od odmiany im nowsze tym droższe. I też zależy od kogo kupujesz, czy z firmy licencjonowanej u której podpisujesz zaświadczenie na zakaz rozmnażania czy od przysłowiowego sąsiada :lol: Przykład najnowsza odmiana bardzo wczesna kosztuje 1 zł poniżej 10 tyś nie sprzedają :lol:

jacekP82 co to za odmiana nowa tych truskawek ze tak sobie ja cenia i trzeba az 10 tys kupic? i gdzie w Małopolsce to mozna nabyC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekP82    6

juchaf jest to odmiana Zumba bardzo wczesna, odmiana holenderska dostępna tylko w firmie FlevoPlant woj. lubuskie. Teraz może coś potaniała ja dzwoniłem do nich we wrześniu jak się tylko ta odmiana pokazała no i tyle sobie zażyczyli za nią. Po prostu dzwonisz zamawiasz i przysyłają Ci piękną sadzonkę, warto od nich kupować :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekP82    6

Przecież teraz są wszystkie odmiany deserowe B) kto teraz sadzi przemysłówkę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekP82    6

Ziomek1994 i co z nią robicie?? gdzie sprzedajecie do przetwórstwa czy na skupy ? Pewnie masz odmianę Senga Sengana B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juchaf    0

juchaf na szarą pleśń możesz pryskać od początku do końca fazy kwitnienia także wstrzymaj się z tymi opryskami bo na pewno nie pomogą, lepiej poczekać na lepszą pogodę. Ja osobiście pryskam Signum ewentualnie Switch, 2 opryski i zero pleśni nawet w bardzo ulewny sezon. U mnie jeszcze truskaweczki nie kwitną ale za to mam inny problem bo śliwy przekwitły a cały czas pada i nie mogę zrobić oprysku na owocnice B)

a mozesz podac ich numer telefonu i namiary? a tak wogóle to jak tam u was truskawki? masakra. leje jak niewiem, woda w rzadkach juz niektórych stoi- tyle dobrze ze wyscielone juz słoma to nie robi sie błoto jak sie chodzi. owoce zielone sie gna a tu zimno i ani nie rosna ani nie dojrzewaja:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekP82    6

juchaf tu masz linka do stronki http://www.flevoplant.pl tam masz wszystko, opisy odmian i kontakt B) Co do truskawek to faktycznie masakra kwitną na całego a tu leje i leje, jedynie co to wczoraj nie lało to zrobiłem oprysk na szarą pleśń. Nie mam jeszcze zaścielone słomą, kwiatostany się jeszcze nie kładą, myślę ze jak przestanie padać to zdążę zaścielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juchaf    0

juchaf tu masz linka do stronki http://www.flevoplant.pl tam masz wszystko, opisy odmian i kontakt B) Co do truskawek to faktycznie masakra kwitną na całego a tu leje i leje, jedynie co to wczoraj nie lało to zrobiłem oprysk na szarą pleśń. Nie mam jeszcze zaścielone słomą, kwiatostany się jeszcze nie kładą, myślę ze jak przestanie padać to zdążę zaścielić.

dzieki wielkie!!! a słyszałeś moze o takiej odmianie jak onebor?czesto onebor a w nawiasie pisza marmolada? to ta sama odmiana i ze jest bardzo plenna i ma duze owoce. tylko ze jest wymagajaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekP82    6

Tak słyszałem o marmoladzie, właśnie tak jak mówisz bardzo plenna i aż 90 procent dużych owoców. Myślałem żeby ją wsadzić w tym roku we wrześniu. Masz jakieś namiary gdzie ją można kupić w Małopolsce? a czemu jest bardzo wymagająca ?? co się dzieje ? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juchaf    0

Tak słyszałem o marmoladzie, właśnie tak jak mówisz bardzo plenna i aż 90 procent dużych owoców. Myślałem żeby ją wsadzić w tym roku we wrześniu. Masz jakieś namiary gdzie ją można kupić w Małopolsce? a czemu jest bardzo wymagająca ?? co się dzieje ? B)

sama bym ja kupiła jak bym wiedziała gdzie:-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj