adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

racyl    1317

ja 3 zł daję za łubiankę plastikową. truskawka z szypułką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Jak tam panowie detaliści, 18zl z podwórka, nawet busa nie musiałem odpalać ;) 1500 koszy pojechało na Białystok. 

IMG_20220621_091120.jpg

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grippen    18

No nikt nie klaszcze?

Tomasz, to zedytuj jeszcze że żalujesz że 3000 koszy nie zebrałeś, bo odbiorca jeszcze miał miejsce na pace.  

Edytowano przez Grippen
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603
58 minut temu, jaro86 napisał:

Co to za odmiana? Wszystkie takie równe czy zbierasz na 2 Lubianki?

Olimpia, na 2 łubianki, ale odpadu było 200kg na te 1500 łubianek.

1 godzinę temu, Grippen napisał:

No nikt nie klaszcze?

Tomasz, to zedytuj jeszcze że żalujesz że 3000 koszy nie zebrałeś, bo odbiorca jeszcze miał miejsce na pace.  

Ale wy tu poziom macie. Prymitywem zajeżdza gorzej niż od skórzastej.

Zebrałbym 3000 koszy, gdybym miał 1ha a nie tylko 0,5ha tej Olimpi ;) 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    498

Detal, 26 zeta za łubiankę, codziennie 1200 - 1300 łubianek. Za 18 to chyba na mleczarnię do jogurtu 🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Drugi rok zbieram, dla mnie petarda, ładny gruby owoc, w tym roku już przekroczyłem 25t/ha, a jeszcze cos do zebrania jest, więc myślę że 30t/ha przeskocze, w Olimpi trzeba jednak uważać na antraknoze i ją utwardzac wapniem i krzemem, ale te większe nakłady rekompensuje jej cena. No i bez belki fragaria/nadmuchu w opryskiwaczu nie bawił bym się w Olimpię. Ale tak jak pisałem, jeden zbiór z 0.5ha i 1500 łubianek, czyli 6t/ha przy jednym tylko zbiorze. 

Tylko przy pierwszym zbiorze problem ja ułożyć w lubiance, jak średnia masa owocu wynosi 90-100 gram. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

truskawka w miare ładna po 10 zł kg WWL rynek czresnie 14 , truskawki zdrozały tdzień temu były po 7 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

zdrożały bo się pokończyły wczesne odmiany 😁 w końcu mamy 22 czerwca !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Zdrożały, bo się skończył badziew spod foli z Czerwińska ;) Dzisiaj na Broniszach ładną Grandarose szwagier po 17zł za łubiankę bez problemu sprzedał, 5 min aby otwarte drzwi w samochodzie miał i już klient się znalazł ;) 

Rumbę spod folii po 13-14 zł sprzedawałem, teraz Rumba z gruntu nie przyspieszana też 14zł, po co było się bawić i przykrywać ... A jak biznesmeni z Czerwińska i po 8zł za łubiankę sprzedawali ... Tylko tam przykrywają wszystko, nawet plantacje które się do tego nie nadają, a potem zdziwienie bo owoc drobny a krzak słaby. Czasy przykrywania folią już chyba mijają, albo tunel i wtedy dobry towar, albo nie bawić się w przyspieszanie.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    498

Wy tam ku.wa w tej wschodniej Polsce to niedługo dopłacać klientom bedzieta... Na południu 26 zeta za łubiankę i nie ma .uja we wsi. Nie ważna odmiana, byle w miarę "duża", twarda i słodka 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

Możesz udawać cwaniaczka z tymi 13zl za kilogram w miejscach gdzie truskawki wcześniej się zaczęła i teraz mało jest później albo wszystko wybił grad. Nie we wszystkich miejscach truskawka dojrzewa w tym samym czasie. Tak samo nie wszyscy wszystko przyśpieszają. Najważniejsze to miejsce handlowe l podaż

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

U mnie do wczoraj 10 zł kg od dziś podnieśliśmy na 12. Niżej niż 10 w detalu nie sprzedałem od początku sezonu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Wszystko zależy od miejscówki. W Warszawie sprzedaję po 8 zł kg, ale są miejsca jak hala marymoncka gdzie po 11 zł w górę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
18 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

Zdrożały, bo się skończył badziew spod foli z Czerwińska ;) Dzisiaj na Broniszach ładną Grandarose szwagier po 17zł za łubiankę bez problemu sprzedał, 5 min aby otwarte drzwi w samochodzie miał i już klient się znalazł ;) 

jak dobry biznes to cała rodzina w tym siedzi 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603
50 minut temu, jarecki napisał:

jak dobry biznes to cała rodzina w tym siedzi 😆

W tym roku nie narzekam ;) Nawozy kupiłem tanio w zeszłym roku w sierpniu, zima zainwestowalem w chłodnie i teraz mi się zwraca inwestycja ;)

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grippen    18

A ja po zrandapowanych malinach przekrecilem rok temu banke,  zainwestowalem w nowe audi q7 i nie wiem co mam zrobic z kasa z tegorocznych. Ponoc ma byc jeszcze drozsza. Ogolnie sie nie chwale tylko stwierdzam fakty 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
33 minuty temu, Grippen napisał:

A ja po zrandapowanych malinach przekrecilem rok temu banke,  zainwestowalem w nowe audi q7 i nie wiem co mam zrobic z kasa z tegorocznych. Ponoc ma byc jeszcze drozsza. Ogolnie sie nie chwale tylko stwierdzam fakty 😉

A miałeś jakiś traktor kupować z tego co pamiętam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grippen    18

Tak mialem fendta kupic, ale postanowilem smigac dalej 60. Oprysk wentylatorem z szescdziesiatka w wersji cabrio daje wrazenia jakbys uciekal przed huraganem. Niezapomniane doznania. Poza tym ludzi sa jakby szczesliwsi ze juz nie jezdza zukiem a q7 do roboty 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj