adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

cmario    0

Asashi poszło dziś. Dla  potomnych,jest to objaw przegrzania truskawek.Trzymałem 2 dni pod włokniną a  u nas było gorąco w dzień.I niestety sie przegotowały.do tego pusciłem pod włoknine wode.Maczniak to to nie jest bo obok jest ta sama odmiana i była nie przykryta =brak przebarwień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

Jakie środki na wielkość owoców truskawki w czasie zbiorów oprócz saletry wapniowej dolistnie?

Przerabiał ktoś biostymulator calibrę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5578
Napisano (edytowany)

Daruj sobie Calibre, truskawka bez szypułki 3,5zl/kg ... 

Calibra bardzo rozmiekcza owoc, bez dobrego nawożenia wapniem owoc będzie miekki. 

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

truskawki na targowisku WWL po 10 zł za kg handel bardzo słaby , coraz wiecej rolników sprzedaje bezsposrednio swoje truskawki przy drogach 6-7 zł za kg truskawki smaczne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Wiec cena h*ja warta jak ktoś najebał kosztów .

2 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Daruj sobie Calibre, truskawka bez szypułki 3,5zl/kg ... 

Calibra bardzo rozmiekcza owoc, bez dobrego nawożenia wapniem owoc będzie miekki. 

Taka cena to szał  opłacalności będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5578

Przy takiej cenie bez szypułki deserowa w hurcie bedzie po 8-10zl za lubianke. Czekamy na to jak zadziała wspaniały holding spożywczy który to miał regulować ceny... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

będzie regulował ale w dół przecie sam Minister Kowalczyk powiadał że i pszenica  będzie tańsza na skupach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Sam minister mówił że oczekuje że ceny żywności nie będą wysokie. Tylko nie ma z czego dokładać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
25 minut temu, galan99 napisał:

Wiec cena h*ja warta jak ktoś najebał kosztów .

a jaka cena jest opłacana według Ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
Napisano (edytowany)

tak jak pszenica .

10 zł za kilogram truskawki wedle inflacji i kosztów .

Co powiadają .

https://www.sadownictwo.com.pl/brak-chetnych-do-zbioru-truskawek?fbclid=IwAR1syV0grcK7zewY7zjx0pObKHDsCBmERxeieKuM3As-ESkhW0k8um1ko5A

23 minuty temu, cinek1808 napisał:

Sam minister mówił że oczekuje że ceny żywności nie będą wysokie. Tylko nie ma z czego dokładać 

Ale koszta mogą być wysokie bo Państwu potrzeba  kasy .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5578
28 minut temu, jarecki napisał:

a jaka cena jest opłacana według Ciebie ?

Obecnie koszt wyprodukowania truskawki W POLU to 4-5zł/kg, jeżeli mówimy o truskawce deserowej. Tą do mrożenia pewnie by się dało zamknąć w 3,5zł/kg. To są koszty produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
48 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Przy takiej cenie bez szypułki deserowa w hurcie bedzie po 8-10zl za lubianke. Czekamy na to jak zadziała wspaniały holding spożywczy który to miał regulować ceny... 

W cuda wierzysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5578
12 minut temu, galan99 napisał:

I zbioru też w tej cenie ? .

Tak, u mnie tak wychodzą koszty, zwykła uprawa w gruncie, 1/6 przyspiszana folią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, galan99 napisał:

10 zł za kilogram truskawki wedle inflacji i kosztów .

to u posrednika 15zł , a to juz by oznaczało spory spadek sprzedazy , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

zawsze jest cena dnia i gadaj głupot że zawsze będzie 15zł. dzisiaj na targu była po 14zł. tu nie ma sztywnych cen.

na targu też dotknie jakiegoś minimalnego dna.

Na pewno ten rok będzie decydujący o likwidacji plantacji dla wielu plantatorów mimo takich drastycznych wzrostów kosztów nawozów, paliwa, siły roboczej i pozostałych kosztów

Nie da się sprzedawać po cenie z ubiegłego roku i udawać że się na tym zarabia.

Podziękujcie drodzy plantatorzy ukochanej partii PIS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)

a co tu ma pis do rzeczy ?  przeceniasz ich .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5578
Napisano (edytowany)
28 minut temu, jarecki napisał:

a co tu ma pis do rzeczy ?  przeceniasz ich .

Orlen kierowany przez PiS rekordowe zyski, a nas łupią na nawozach i paliwie ...

Powiem tyle, co jestem na Broniszach to większość plantatorów delikatnie mówiąc, nie ma dobrego zdania o PiS-ie, dla Ukraińców 1200 i 500+, a rolników mają w 4-literach, kto to słyszał, żeby kalafior o tej porze w hurcie był po 3zł za główkę ...

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

W tamtym roku w drugorocznej truskawce pojawiła mi się skórzasta, czy teraz w trzyletniej robiąc ochronę przeciw tej chorobie jest szansa, że owoc będzie dobrej jakości, czy dać sobie spokój? Przerabiał ktoś ten temat albo robił kontrolkę czy warto inwestować? Początek kwitnienia mam teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31
Tomasz0611 napisał:

Nie z każdym, Barrier czy Potasil na pewno osobno. Potasil ph gotowej cieczy 11, Barrier 9.5. Przy takim pH na pewno nic nie zadziała z substancji czynnych, kasa wywalona w błoto jak coś do tego dodasz z środków ochrony roślin. Taki miernik elektroniczny kosztuje około 100-150 zł a wiesz co i jak. Kiedyś też mieszałem ŚOR z Barrierem, ale jak zobaczyłem te pH 9.5 to się przekonałem, że to był bardzo zły pomysł.

Na pewno można Domark+Captan, Pyrus/Mythos + Captan i Scorpion+Captan, pamiętając że Captan wymaga pH 5.5-6.

Bor raczej powinno się solo.

Wszelkiego rodzaju algi i aminokwasy raczej zakwaszają wodę więc dla fungicydów na +, a dodatkowo wspierają proces wchłaniania substancji czynnej przez roślinę.

Ogólnie polecam pH metr, jeżeli jakiś nawóz jest silnie zasadowy jak wlejesz jego odmierzoną ilość do opryskiwacza to na pewno nie powinno się dodawać ŚOR, bo one zazwyczaj wymagają pH w zakresie 4,5-6,5 w zależności od substancji czynnej. Mospilan to nawet dobrze jak pH wynosi 4.

Dobrze mówiłeś. Przy stosowaniu potasilu w dawce 1l x 100 wody pH skoczyło mi z 7,3 na 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339
9 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

Rumba sprzedana dziś prosto z podwórka po 20zl/lubianke.

IMG_20220526_093455.jpg

Dziś w Warszawie na wlotówkach do miasta stali z owocem po 10zł/kg. Na straganach w centrum od 13 do 16zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5578
1 godzinę temu, jaro86 napisał:

Dobrze mówiłeś. Przy stosowaniu potasilu w dawce 1l x 100 wody pH skoczyło mi z 7,3 na 11.

Mierzylem to wiedzialem ;)

1 godzinę temu, 6465 napisał:

Dziś w Warszawie na wlotówkach do miasta stali z owocem po 10zł/kg. Na straganach w centrum od 13 do 16zł/kg.

To jak mam stać się prosić, to wolę z domu sprzedać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj