adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

racyl    1317

jak trawa biała to musi być sporo, u mnie delikatny nalot na samochodach. też o 3:30 już to było. na termometrze 1 C

delikatniejszy ten nalot niż 2 tygodnie temu gdzie dla lubelszczyzny nie było w ogóle ostrzeżeń o przymrozkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

U mnie LRY było o czwartej 5 stopni przy gruncie. Ale strach był, bo o 21 było tylko 10, mroźny wiatr i żadnej chmurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

Jak to możliwe że u ciebie LRY 5C a u mnie koło Lublina LUB 1c.

Musiało być mniej bo te 5c na plusie to nie możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

Dlaczego miałbym kłamać. Jeszcze latałem po polu z termometrem.

Siostra ma dom pod Lublinem w okolicy Jastkowa, u niej zawsze zimniej jak u mnie. Po sąsiedzku facet ma wiśnie, u mnie było ok, u niego zawsze przemarźnięte. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

truskawka polska i importowana po 13-14 zł za kg . na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

Już Jaruś chciałby za darmo pojeść truskawek 😂

3 godziny temu, toooomaszewski napisał:

Dlaczego miałbym kłamać. Jeszcze latałem po polu z termometrem.

Siostra ma dom pod Lublinem w okolicy Jastkowa, u niej zawsze zimniej jak u mnie. Po sąsiedzku facet ma wiśnie, u mnie było ok, u niego zawsze przemarźnięte. 

spoko, może u Ciebie bliżej wisły i przez to cieplej .

Ja z Niedrzwicy Dużej, u nas pokazało +1 C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maro12    10

Kupcie wąż „ sumsansui r” i macie zamglawianie woda bez jeżdżenia opryskiwaczem, efekt bardzo dobry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Jeśli jest duży rozstrzał w ilości cieczy roboczej np. 300 - 1000 l to środkujecie czy stosujecie dolne czy górne normy? Chodzi mi głównie o fungicydy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5597

To już zależy od rodzaju opryskiwcza(zwykły polowy, fragaria czy nadmuch) oraz od fazy wegetacyjnej. Ja u siebie przy opryskiwaczu z nadmuchem stosuję albo 300l/ha, gdy krzaki są małe i "przewiewne" do 550l/ha przy już gęstych i rozrośniętych krzakach. Przy zwykłym polowym pryskałem od 400 do 800l/ha w zależności od fazy wegetacyjnej.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

daj np scorpiona na 300l a na 500l czy więcej  litrów. pokrycie to jedno a siła działania to drugie .

zazwyczaj prędkość przekłada sie na zużycie wody. trzeba znać swój sprzęt i zużycie wody na danej powierzchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Nieźle ludzie w mojej okolicy ze stawkami za zbiór szaleją, ogłoszenia typu 4zł za łubianke + darmowe zakwaterowanie, jedzenie, itp. Chyba że takie stawki będą w tym roku, ale jak cena za przemysł będzie taka jak zeszłym sezonie albo gorzej to ch*j nie interes 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Więcej hektarów , za tanie nawozy. Na giełdzie kapusta młoda po 2 zł oddają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

wieś wybrała PIS do władzy to niech teraz nie jęczy, że ci każą więcej płacić pracownikom i za nawozy.

wszystko drożeje i za 2 czy 2,50zł to nikt wam nie będzie zbierał. 4zł to zdecydowanie za dużo.

 

Polski Holding spożywczy wszystko od was kupi i w za***istych cenach 😂😂😂😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
1 godzinę temu, Karol06 napisał:

Nieźle ludzie w mojej okolicy ze stawkami za zbiór szaleją, ogłoszenia typu 4zł za łubianke + darmowe zakwaterowanie, jedzenie, itp. Chyba że takie stawki będą w tym roku, ale jak cena za przemysł będzie taka jak zeszłym sezonie albo gorzej to ch*j nie interes 

przecież po tyle jeśli ktoś zrywa na skup to lepiej opłaci się iść na zarobek bo dniówka Ci wyjdzie a jeszcze się najesz a i pewnie na koniec dnia jakaś flaszka by się znalazła. Przecież takimi stawkami i warunkami to można być na minusie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

Niech zapłaci 4zł za łubiankę  plus 2zł za szypułkowanie i odda na skup za 9zł łubiankę  to napewno na tym wyjdzie. Jeszcze do tego nocleg i wyżywienie i  będzie  zadowolony. 

A tak z ciekawości to jakie były stawki za plewienie na godzinę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

ja płaciłem 15 zł bez wyżywienia, znajomy 13 zł z wyżywieniem, inny znajomy 17 zł ale te to konkretnie zapuszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

Mówisz o stawkach dla Polaków  czy Ukrainy? 

W moim rejonie 15-16 zł z wyżywieniem dla Polaków  i Ukrainy tak samo. 

Mówisz o stawkach dla Polaków  czy Ukrainy? 

W moim rejonie 15-16 zł z wyżywieniem dla Polaków  i Ukrainy tak samo. 

 

A jak truskawki po tych chłodnych nocach? 

Ja patrzyłem u siebie to narazie nie widać  żadnych  uszkodzeń.  

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5597

Ja u siebie nie przykrywalem, zmarzlo może 10%, a może nawet mniej. Może i dobrze bo kwitną jak szalone i potem by drobnica była. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
1 godzinę temu, robert11054 napisał:

Mówisz o stawkach dla Polaków  czy Ukrainy? 

W moim rejonie 15-16 zł z wyżywieniem dla Polaków  i Ukrainy tak samo. 

Mówisz o stawkach dla Polaków  czy Ukrainy? 

W moim rejonie 15-16 zł z wyżywieniem dla Polaków  i Ukrainy tak samo. 

 

A jak truskawki po tych chłodnych nocach? 

Ja patrzyłem u siebie to narazie nie widać  żadnych  uszkodzeń.  

W żadnym kraju  nie ma tak rodowity zarabia tyle samo co pracownik z innego kraju tylko w Polsce takie partactwo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5597
Napisano (edytowany)

A co to, Polak lepszy pracownik od Ukraińca?? U mnie jest na akord, a czy to Ukraina czy Polska, stawka taka sama. 

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cmario    0

Witam ,doradzi ktoś co to morze się dziać na truskawce.Liście jakby brązowieją i zasychają na wiór.dodam że dzieje się to na ogól na młodych liściach.Ostatni oprysk switch+ decis.

IMG_20220520_094711.jpg

IMG_20220520_094702.jpg

IMG_20220520_094729.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

Galan a czemu mówisz  że  partactwo? 

Miałem pracowników z Polski i z Ukrainy i powiem Ci  że  Polaków  trzeba było pilnować a Ukraina szła  w pole i robiła  swoje.  Nie chcę  nikogo chwalić  ale realia są  realiami . I powiem Ci że Tomasz ma rację i u mnie też tak jest. Każdego traktuje równo  bez  względu na  narodowość.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373
Dnia 18.05.2022 o 09:04, jarecki napisał:

truskawka polska i importowana po 13-14 zł za kg . na rynku

W Warszawie na straganie dziś po 16zl widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5597

To dobrze, że w południe już na Broniszewic pojechałem i po 23 sprzedałem, jak tak spadło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj