adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Tomasz0611    5596

Przecież to dobre pH, ja bym nic nie ingerował żeby jakoś specjalnie obniżać pH ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

no to po cholerę zbijać ph ? ;)

 coś usłyszałeś i chcesz zadziałać 😄

12 minut temu, rafal25791 napisał:

PH 6,5, A ten siarczan potasu można dać teraz posypowo? Bo wiosną to stosuje microthiol żeby trochę grzyba przyhamować.

 

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Niby literatura podaje że truskawki wolą funkcjonować w lekko kwaśnym odczynie ale skoro mówicie że 6.5 ujdzie to jestem spokojnieszy 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

taką literaturę to sobie wsadź w d..ę.  podstawowa zasada to jest taka że roślina nie lubi zmiany ph w trakcie rośnięcia

zapewne truskawka nie rośnie jakbyś chciał i chcesz sobie pomajstrować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Tak, to prawda nie jestem zadowolony z tego jak wygląda po zimie i pierwsze nad czym zacząłem się zastanawiać to PH😆 Ale sezon dopiero się zaczyna będzie się z nią walczyć 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

a ile ta truskawka rośnie w tym miejscu i jaka powierzchnia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Sadzona we wrześniu na działce gdzie kiedyś była duża presja skrzypu, dlatego 2 lata temu wapnowane, a truskawki na tej działce jest ok. 0.20ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

no to czego Ty oczekujesz od takich truskawek ? , to co widzisz to nic innego jak to co posadziłeś. Jak była sadzonka malusienka posadzona to i taką masz, przez ten czas to nie miało prawa urosnąć 😄 no chyba że już od lutego byłoby po 15 stopni

 

wapnowane ? a czym że ph 6,5 ?, jaką metodą mierzone ?  skrzyp tak łatwo nie ustępuje a zwłaszcza jak się zadomowi , co rosło przez 2 lata ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

to by musiał kilka razy do roku jeździć na tej działce i dość dokładnie

to tak łatwo nie ustępuje po przejechaniu pojedyńczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Stosowane było wapno węglanowe z morawicy. Próbki wożone do analizy z tym że tam wcześniej nie było jakiegoś masakrycznego kwasu a skrzyp rósł, dawka wapna spora i już w kolejnym sezonie widziałem że tego skrzypu jest widocznie mniej a w tym to jeszcze trudno powiedzieć. Poprzednie 2 lata rosło pszenżyto. A u mnie w okolicy głębosz to mało rozpowszechniona maszyna, także nawet ciężko byłoby od kogoś pożyczyć. Miałem nawet kiedyś na myśli żeby coś poszukać dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

ogólnie w zbożu słabiej rośnie bo go trochę zagłusza ale już w truskawkach czy ziemniakach i innych warzywach to ma super doświetlone stanowisko

Jak wcześniej bywały tam same warzywo to robi się problem z tego.

spora to jest ile ? 1 tona czy 4 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Wiesz co, z tego co pamiętam to poszło chyba 2 rozsiewacze rcw na całą te działkę czyli 0.80ha. No ogólnie w truskawce dla mnie skrzyp to najbardziej upierdliwy chwast, dobrze że w zimie trochę to obmarza jeśli się nie wyczyści do zera na jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys2305    2
Dnia 1.03.2022 o 20:32, rafal25791 napisał:

Sadzona we wrześniu na działce gdzie kiedyś była duża presja skrzypu, dlatego 2 lata temu wapnowane, a truskawki na tej działce jest ok. 0.20ha

Witam, zrób napar z tego co chcesz zwalczać i tym potraktuj skrzyp. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5596

Zrobione i wysłane już z 2 tyg temu. Dzwoniłem do pracowników to przesyłka dotarła.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5596

Zawsze wysyłałem im wersję papierową na UA ;) Chociaż w zeszłym roku nie były im potrzebne te zezwolenia, bo nie przyjeżdżali na wizę pracowniczą tylko jako turyści ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5596

Nie wiem, w 2020 jak był COVID też mieli nie przyjechać. Trzeba robić swoje, tym bardziej że są przecieki o dobrej cenie truskawki przemysłowej w tym roku ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

To nie wystarczą wam te niewiasty co już są w Polszy ? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
3 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Zawsze wysyłałem im wersję papierową na UA ;) Chociaż w zeszłym roku nie były im potrzebne te zezwolenia, bo nie przyjeżdżali na wizę pracowniczą tylko jako turyści ...

Na turystę to raczej nii, na granicy musieli okazać się oświadczeniem od nas rolników, jeżeli byli bez wizy w paszporcie, z której coraz więcej osób rezygnuje, bo droho jest, i wcale mnie to nie dziwi.

Teraz dopiero będą absurdy wychodzić, uchodźcy bez kwarantanny, pracownicy sezonowi z oświadczeniem pewnie kwarantanna. Za uchodźcę będziesz miał 40 zł na dzień, za pracownika nie. Bardziej będzie się opłacało powiedzieć im, żeby przyjechali w trybie uchodźczym. Ale kolejny rok z niepewnością jest. Co do ceny, to co roku obiecują, żeby kłaść nakład.

Edytowano przez toooomaszewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

A który teraz ukrainiec jedzie do pracy ?😄 wszystko wali na uchodźców 🤣 darmowe wszystko + socjal to co się mają pierdzielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj