adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Tomasz0611    5527
45 minut temu, tomn95 napisał:

Jaka klasa ziemi? 

 

17 minut temu, jaro86 napisał:

Po zbiorach dajesz tylko nawożenie posypowe?

Tak po zbiorach tylko posypowe, jeżeli jest sucho to po nawozeniu idzie deszczownia. Ewentualnie jakieś dokarmianie dolistne, ale to raczej są marginalne ilości jeżeli przeliczyć to na czysty składnik. 

Klasa gleby 4a/4b, raczej lekka, przepuszczalna. Podglebie raczej gliniaste ale trafiają się piaszczyste przepłony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
4 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

 

Tak po zbiorach tylko posypowe, jeżeli jest sucho to po nawozeniu idzie deszczownia. Ewentualnie jakieś dokarmianie dolistne, ale to raczej są marginalne ilości jeżeli przeliczyć to na czysty składnik. 

Klasa gleby 4a/4b, raczej lekka, przepuszczalna. Podglebie raczej gliniaste ale trafiają się piaszczyste przepłony.

A młoda plantacje jak nawozisz aby pozyskać sadzonki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5527

Tak samo ;) Dokładnie te same dawki, starsze wykorzystają azot na regenerację po koszeniu, a młode na generację pędów rozłogowych ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5527

Jak nie ma presji, to zapobiegawczo daje radę, najlepiej dołożyc do tego siarkę, u mnie taki mix idzie na początku i na końcu sezonu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Teraz dałem kiera i nie wiem co innego dać interwencyjnie na Azję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

widzę że coś kolegi wiedza legła w gruzach i chaos się wkradł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

To samo miałem napisać. Kiedyś Tom doradzał każdemu co i jak teraz sam pyta o radę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, cinek1808 napisał:

To samo miałem napisać. Kiedyś Tom doradzał każdemu co i jak teraz sam pyta o radę. 

 

dla mnie to on jakoś szczególny pomocny nie jest

po prostu czasem ludzie zapominają że roślina musi przetrawić podany środek po swojemu i za tydzień czy dwa w takich warunkach jak teraz można tego nie zauważyć a jak opryskane to i śpi się spokojnie

 

Tomasz to zawsze trzyma poziom 👌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pany jaką najpóźniejszą odmianę polecacie na pare arów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

każda jedna celowo przykryta spódnicą będzie opóźniona 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Macie rację nie wiem czym pryskać 🤭 poprostu pytam bo jestem ciekaw co Wy stosujecie. 

 

20210619_090047.jpg

20210606_183533.jpg

Edytowano przez tomn95
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7
tomn95 napisał:

Ktoś wie jak przerwać działanie sinbaru? 

Gdzie kupiłeś sinbar? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotem    0

Czy ktoś z was produkował sadzonkę z rozety? Mam taki problem . Po zapikiwaniu  rozetek , wielidoniczki trafiają pod przezroczysta folie na około 10 dni w zacienionym miejscu.. Wszystko wydaje się ok .korzonki puszczają rośliny rosną   problem pojawia się po zdjęciu foli . Zastępuje folie włóknina i po kilku dniach sadzonki zaczynają ginąć,plesniec i gnić. Nie mam pojęcia w którym miejscu popełniam błąd. Możecie pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, racyl napisał:

każda jedna celowo przykryta spódnicą będzie opóźniona 😄

W sumie racyl racja. ☺️☺️ 🙂

Edytowano przez tess

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, tomn95 napisał:

Macie rację nie wiem czym pryskać 🤭 poprostu pytam bo jestem ciekaw co Wy stosujecie. 

 

 

 

 to stosujemy co i Ty, w truskawcę  nie ma jakiegoś mega tempa zmian. środków prawie nie przybywa więc co może ci się zmieniać

przy takiej ilości jak twoja plantacja to nie ma miejsca i czasu na pytanie wśród przypadkowych ludzi.

odkąd pamiętam to Ty nic innego nie robisz po za pytaniem ludzi, ciekawe gdzie są ci ludzie co im pomogłeś  jak twierdzi  @cinek1808 ? bo ja takich tutaj nie widziałem

 

jeden napisał o sinbarze i zaraz grono chętnych się znalazło do cofnięcia i uwalenie swojej plantacji do tyłu 😁  a zarazem ci sami mówią że herbicydy z wiosny hamują truskawki a sinbar po zbiorze to nic, tylko same pieszczoty jej daję 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ja pamiętam czasy gdy mocno się udzielał i doradzał tu na forum. Ale od dwóch lat tylko pyta , więc się dziwię czemu się to zmieniło. Ja ktoś chcę pogłębić wiedzę to są różne szkolenia. Teraz ma być Berry tech w okolicach Czerwińska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5527

Ale o takich się w internecie nie pisze ;) I na BerryTech czy innych też się nie dowiesz, bo oficjalnie nikt nie powie. Polecam holenderskie, włoskie, hiszpańskie, greckie, serbskie programy ochrony roślin, i to ogólnie jagodowych a nie tylko truskawki, można znaleźć wiele fajnych rozwiązań które u nas normalnie stoją na półkach, ale w naszych programach ochrony roślin ich nie znajdziesz, bo mają rejestrację np tylko na jabłko, albo nawet nie na owoce a na zboża xD Ale substancja czynna i formulacja ta sama.

Tyle mogę powiedzieć, a teraz internet i kopać xD Ja w ten sposób już znalazłem 4 fajne substancje, do stosowania po zbiorach, aby nie wyszły potem niedozwolone pozostałości w owocach.

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj