adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Tomasz0611    5596

Takie same zasady jak przy oleju parafinowym, kluczem w skuteczności jest dokładne pokrycie rośliny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, damian303 napisał:

Movento powinno działać na wszystkie stadia żerujące, czyli dorosłe, nimfy, larwy.

Ortus działa powierzchniowo, to jak zwyczajną belką ma dotrzeć pod spód liścia.

przeszukałem większość stron zagranicznych bayer z tą substancją i tak jak u nas jest tylko na roztocza zarejestrowany w truskawkach

ciekawy jest to środek bo przede wszystkim systemiczny a takiego nie ma bodajże do walki z roztoczem czy nawet przędziorkiem.

 

ostrożny byłbym czy to działa na wszystko bo nawet na tych co piszą że na wszystko działa zawsze są jakieś wyjątki np jaja zimowe czy na samców nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137

Nie napisałem, że działa na jaja. Movento jest środkiem na owady żerujące, chyba kłujące: mszyce, pryszczarki, przędziorki i jest środkiem systemicznym. Uznałem, że w takim razie wszystkie formy żerujące powiem brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
Przed chwilą, zimnepiwo napisał:

Yamato ( i jego odpowiedniki) ile to razy w sezonie można? Raz czy dwa?

Raz, w każdym rodzaju owocu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5596

Tyle ile na etykiecie jest napisane, ale tylko w tym roku, za rok 0 razy w sezonie, bo tiofanat leci do kosza, więc w tym roku trzeba powiększyć szafki w magazynie xD

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
2 godziny temu, racyl napisał:

dokładnie, w dodatku na chyba bodajże acaramic jest dopuszczony do pryskania przed  kwitnienieniem a w innych ta substancja dopiero po zbiorach z tego co pamiętam

na jednym zabiegu to też się nie oprze bo to na wszystkie stadia też nie działa

Aceramic dobrze jest połączyć z jakimś ortusem czy Magnusem. Wtedy teoretycznie działasz na wszystkie stadia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137

Tak jak wszystkie akarycydy. Najlepiej jak najcieplej i najwilgotniej. Myślę, że przy koło 15 stopni, powinien być w miarę skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137

Nie pryskać, czekać na temperaturę, w następnym tygodniu powinno być w miarę ciepło. Aceramic em w odróżnieniu od abemaktyny można prysnąć w dzień i łatwiej złapać temperaturę. 

Wogole to spróbujcie milbemaktyny, jak dla mnie to rewelacyjna substancja, i wcale nie trzeba jej tyle dawać co na etykiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przecież aceramic to też ma abamektryne

cena troche odstrasza od MILBEKNOCK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
Przed chwilą, racyl napisał:

przecież aceramic to też ma abamektryne

cena troche odstrasza od MILBEKNOCK

Przepraszam na myśli miałem piramice. Pokielbasilo mi się. Tam jest inna substancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

znam nawet mam niewykorzystane opakowanie. pytanie tylko czemu to mimo niskiego kosztu nie jest powszechnie stosowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
26 minut temu, racyl napisał:

znam nawet mam niewykorzystane opakowanie. pytanie tylko czemu to mimo niskiego kosztu nie jest powszechnie stosowane

Pewnie dlatego, że jest niezarejestrowany. Sam stosuje dopiero po zbiorach z w/w środkami. Kiedyś mieszałem z apollem i też było spoko, ale wycofali. Próbowałem z nisorunem, ale gorzej wychodzi od pyramicy.

41 minut temu, racyl napisał:

przecież aceramic to też ma abamektryne

cena troche odstrasza od MILBEKNOCK

Można wziąć koromite, ale niestety cena podobną. Mogę zaręczyć, że zamiast 1,2 l na opakowaniu starcza 0,9(tak było na starej etykiecie). Kiedyś porównałem te dawki na dwóch kwaterach i różnicy jakoś nie widziałem.

To już jest przy cenie środka stówka do przodu. A teraz nie mówię tego złośliwe, ale dołożyć stówę więcej do dobrego akarycydu produkując truskawkę deserową, to nie tak dużo.

Dodam, że milbemaktyna można pryskać w dzień.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Mam wodę która ma dużo żelaza, filtr dyskowy. Zastosować inny filtry czy od czasu do czasu przepchnąć jakimś płynnym wynalazkiem tak żeby mi taśmy trochę wytrzymały.? Drugie czy do węża 6/4" można założyć inzektor 1" (czy inny)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ty sam sobie stwarzasz problemy. pokazywać czarno na białym a Ty dalej swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
5 godzin temu, zimnepiwo napisał:

Mam wodę która ma dużo żelaza, filtr dyskowy. Zastosować inny filtry czy od czasu do czasu przepchnąć jakimś płynnym wynalazkiem tak żeby mi taśmy trochę wytrzymały.? Drugie czy do węża 6/4" można założyć inzektor 1" (czy inny)?

Inżektor to musisz dopasować do przepływu wody. Bo jak będzie za duży a mała powierzchnia podlewana to nie pociągnie nawozu. Przy dużym żelazie to najlepiej pompować do zbiornika żeby się woda napowietrzala i dopiero wtedy w linie. Ale lepiej co sezon wymienić taśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panie kto to wytrzyma finansowo, niech chociaż 2-3 lata pochodzą na jeden cykl uprawy

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj