adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

saszeta    164

Działać to w jakimś stopniu działa. Ale nie za takie pieniądze. Ja puszczam perhydrol żeby z wiosny linie przeczyscic jak nie wymieniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Dolistnie czy do fertygacji siedmiowodny dawałem, worek 25kg dzieliłem na 3 dawki, ale to zazwyczaj po zbiorach stosowalem. Na truskawke zazwyczaj zaleca się 5-10kg/ha.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Napisałem ci dawkę. Ja dokladalem do tego aminokwasy/mocznik jeżeli zabieg był niedługo po koszeniu liści. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Kupował ktoś w tym roku folie na zagony? Jestem ciekaw ceny. Szerokość 1,2m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, zimnepiwo napisał:

Dolistnie-jaka dawka,czy można do niego dodać stymulatory (asahi lub Terra sorb)?

na to co pokazywałeś na tym zdjęciu potrzeba cieplejszej pogody. jak nię będzie powyżej 15 stopni to szkoda ci marnować  kasy na razie. od tego zimna rośliny pożółkły czy nawet poczerwieniały tam gdzie z pobieraniem fosforu są problemy

co do stosowania wody utlenionej zwykłym opryskiwaczem od góry to jeszcze bardziej to jest mniej skuteczne niż podanie środka systemicznego który jakby nie patrzeć trochę tam krąży w roślinie. psikniesz bisteranem czy tańszą wersją opryskiwaczem plecakowym to nie spodziewaj się jakiś cudnych efektów. owszem to zabija grzyba ale trzeba rozprowadzić to skutecznie po całych roślinach i podać na drugi dzień środek ochrony roślin

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Masz na myśli ciecz kalifornijską czy zwykły preparat siarkowy ? Ile dajesz na ha ? 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak jest co pryskać przy tych chłopach. w tych komunikach jak się ogląda to aby zobaczą dwa trzy listy to gadają pryskać i pryskać bez względu czy jest tam przeciw czemu pryskać czy nie

A co chcesz Tomasz wypalać wapnem tlenkowym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Tak po prostu się pytam z ciekawości ;) U siebie zauważyłem np pierwsze samice przędziorka jak było to ocieplenie. Na klasyczną chemię za wcześnie, ale taki zabieg siarkowy trochę tego przędziorka zatrzymuje.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no nie wiem czy młode delikatne listki tak dobrze znoszą żrące wapno tlenkowe z tej cieczy kalifornijskiej czy z własnego gara 😁

jeśli jednostkowe osobniki chcemy ubić to coś tam daje odchudzając kieszeń zarazem

 

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

25kg Siarki kosztuje 130zł, to starcza na 5ha, czyli koszt to 26zł/ha, to 2-3 łubianki do truskawek.

Gotowa ciecz kalifornijska 1,50-1,60zł za litr, to też nie jest drogo, w porównaniu z klasycznymi zabiegami chemicznymi.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9
15 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

Masz na myśli ciecz kalifornijską czy zwykły preparat siarkowy ? Ile dajesz na ha ? 

 

Pierwszy raz zawsze lecę samą siarką 1l na 100 l wody i ok 300 l/ha. Po jakimś czasie idzie siara+miedź. Wszystko oczywiście zależnie od pogody i warunków na plantacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

To samo praktycznie co rok temu, bez zmian, w większości to są tylko zalecenia a nie nakazy. Dobrze, że w miarę już teraz to opisali co i jak, a nie jak rok temu w połowie maja, potem ten bałagan kto ma robić testy itd, teraz chociaż wszystko wiadomo i można spokojnie przygotowywać się do sezonu, a nie jak rok temu, wyjeżdżał człowiek pryskac i się zastanawiał czy będzie komu to zbierać. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

Aby tylko urzędnicy zapoznali się z wytycznymi bo często się zdarza, że nie mają pojęcia o tym jak to wszystko interpretować. W tamtym roku każdy mówił co innego (policja, sanepid, straż graniczna, urząd pracy...) 🙉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Dawałem po koszeniu wapno polcalc (ok 300kg na 40a). Mogło to jakoś wpłynąć(źle) na badyle. Połowa pola jeszcze jakoś a kawałek słaby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

Panowie, planuję przed sadzeniem truskawek wysiać obornik granulowany pod agregat na piaszczystą glebę.

Na celowniku mam Fertigo Obornik Granulowany Bydlęcy i Petro 330 ST BIO.

Ktoś stosował i czy ma to sens? A może coś innego rozsiać przed sadzeniem aby użyźnić glebę i zapewnić jak najlepsze warunki do rozwoju truskawek, poplon już mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Terra sorb jaką temperatura stosowania i czy można mieszać z preparatem magnezowym macro siarka albo Basic magnez ?. Podawanie przez oprysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj