adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Karollorak93    117

Na nie koszone sadzone zeszłego roku jesienią do pozyskania pędów co byście zaproponowali jesli chodzi o wieloskładnik i o azot i jakie terminy i ilości mniej wiecej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 3.07.2020 o 12:02, kamil0qwe napisał:

Jak wam wyszła grandarosa? Warto to sadzić?

zupełnie inaczej w tym roku smakowała i nie powalała jak w poprzednim

co kto lubi, ja ją sadzę

 

 

kto takich głupot nawymyślał żeby marnować kasę na saletrą wapniową po zbiorach ? 😂

zwyczajny mocznik czy amonówka wystarczy + wieloskładnik

 

dobre jaja z tym hamowaniem opryskiem saletrą wapniową skrzypu 😂

Po mcpa usychają nadziemne jego części i po po 2 tygodniach odbija a po oprysku saletrą wapniową ma nie rosnąć dalej 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

Sadzonki z olx tak jak kolega racyl poleca też już miałem. Nigdy więcej, miała być sibilla a był jakiś szajs. Wolę zapłacić 70gr za frigo i miec pewność co do odmiany niz płacić po 40gr i myśleć czy to na pewno jest to co ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w którym miejscu polecam te sadzonki ?

chyba tobie zależy na tym żeby szybciej odzyskać kasę wsadzoną we frigo i tam cię pewnie znajdzie

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Co myśłicie o odmianie vibrant? Mam roksane i szukam czegoś wczesnego do wsadzenia pod włókninę. Jakieś opinie o nim jak z plonowaniem i wielkością owocu? Drobnieje pod koniec zbioru? Zastanawiam się też nad rumbą robione głównie na detal. 

Edytowano przez Karollorak93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na detal musisz mieć smaczną ładną duża truskawkę

a z roksaną daj sobie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
Lepsza Rumba od Vibranta. A sadzonka nie handluje, tylko widzę różnicę między sadzonkami z olx a frigo. Kupić za 50gr na olx i się modlić czy to ta odmiana, to wolę dać 70gr i wiem co kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7
4 godziny temu, Karollorak93 napisał:

Co myśłicie o odmianie vibrant? Mam roksane i szukam czegoś wczesnego do wsadzenia pod włókninę. Jakieś opinie o nim jak z plonowaniem i wielkością owocu? Drobnieje pod koniec zbioru? Zastanawiam się też nad rumbą robione głównie na detal. 

1. Plenny jest.

2. Tak bardzo nie drobnieje,jak sie mu da papu to do samego konca ładny

3. Cieżki do rwania. Szybko sie sypułkuje. Trzeba umiec go rwac. 

4. Trzeba go sadzic  szeroko. Owoc sie kladIe w miedzyrzedzia i jest przejebane😀

5. W tym  roku strasznie sie żeniła szara na nim.,szybko lapie go plamistosc. Ogolnie potrzebuje bdb ochrony fungicydowej.

6. Trzeba szybko z nim uciekać z krzaka,szybko dojrzewa i robi sie taki prawdziwy burak. 

7. Idz w rumbe,tak odemnie 😉

Edytowano przez Borczok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

każda jedna odmiana drobnieje pod koniec zbioru

rumba to dobry wybór. jest smaczna, klienci końcowi ją znają i lubią

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

A jak myślisz przeżyje truskawka po starane ? czy nie 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

No wiem ze rumba i 5 dni postoi na krzaku i nic sie nie dzieje. A jak z wielkością owocu i plennoscią porównując rumbę i vibranta?  Myśłę ze wibrant nie cięższy do ochrony jak roksana w tym roku a u mnie bardzo bardzo niewiele gniło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30
6 godzin temu, Marcin8777 napisał:

Witam czy pryskacie opryskiem starane w tryskawkach? 

Kilka razy pryskalem na powój polny ,trzeba z osłoną herbicydowa opryskiwać bo badyle truskawki będą ciężko chorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Wypowie sie ktoś coś o odmianie Marmolada onebor ? Jak z smakiem plennoscią i chorobami ? Warto to sadzić pod detal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
5 godzin temu, sosyn94 napisał:

Wypowie sie ktoś coś o odmianie Marmolada onebor ? Jak z smakiem plennoscią i chorobami ? Warto to sadzić pod detal ?

U nas jest Marmoladą a we Włoszech Onebor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242
20 godzin temu, zimnepiwo napisał:

Kilka razy pryskalem na powój polny ,trzeba z osłoną herbicydowa opryskiwać bo badyle truskawki będą ciężko chorować.

pozbyłeś sie powoju czy wraz odbił ?? dodawałeś coś jeszcze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30
3 minuty temu, Shaun napisał:

pozbyłeś sie powoju czy wraz odbił ?? dodawałeś coś jeszcze ??

Niestety starane działa raczej na część zieloną. Po ruszeniu ziemi znowu cholerstwo wychodzi. Potem randap z osłoną leciałem ,o wiele lepiej wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

@zimnepiwo ile ja sie olatałem po malinach letnich z plecaczkiem z mieszanka jakiegos glifosatu i Chwastoxu Trio (dawki końskie) a ten wraz z boku odbijał, pryskałeś podczas kwitnienia powoju ?? podobno w tej fazie najwrażliwszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Chwastox trio jest do d*py😁. Pryskalem  po koszeniu przeważnie (czasem po2x) bo kosiarka go nie chwyci ale glifosatem. Najlepiej bierze te młode z małym korzeniem. Truskawka wrażliwa trochę na glifosat mimo że po niej nie pryskalem. Żółkną liście i zahamowanie wzrostu ( to że swoich doświadczeń) po chwastoxach itp. trochę mniej chorują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anula01    3

Witam powiedzcie co teraz zamiat beetupa stosujecie?i czy teraz po wyplewieniu i przejechaniu glebogryzarka miedzyrzedzi moze cos doglebowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj